Budowa oświetlenia drogowego w m. Mursk oraz w m. Ładne

Gmina Włocławek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00239290
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00239290/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-20 13:56
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd8a088c-251c-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8882878334
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00239290 z dnia 2021-10-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego w m. Mursk oraz w m. Ładne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włocławek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866904

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Królewiecka 7

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 54 230 53 55

1.5.8.) Numer faksu: + 48 54 230 53 53

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@g.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina.wloclawek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wloclawek

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia drogowego w m. Mursk oraz w m. Ładne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd8a088c-251c-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00239290

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000550/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Budowa oświetlenia drogowego w m. Murski oraz w m. Ładne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00202441/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBRiGK.271.2.24.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 207382,25 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 101223,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 1 – Budowa kablowego oświetlenia drogowego w m. Mursk dz. 59 i 103 obręb Ładne.
Zadanie obejmuje budowę kablowego oświetlenia drogowego w m. Mursk dz. 59 i 103 obręb Ładne. Na zakres robót składa się: budowa linii kablowej oświetlenia drogowego, montaż słupów oświetleniowych z oprawami oraz zabudowa projektowanej szafki pomiarowej SOM – 1F.
Projektowaną szafkę oświetlenia SO-1F należy zasilić za pomocą projektowanego kabla typu YAKXS 4x35 mm2 dł. 6m z części pomiarowej projektowanej szafki pomiarowej (według odrębnego opracowania) usytuowanej obok proj. szafki SO-1F.
Z szafki oświetlenia drogowego SO-1F należy wyprowadzić linie kablową oświetleniową za pomocą kabla typu YAKXS 4x35 mm2 o łącznej długości 661 m, którą należy wprowadzić do proj. słupów oświetleniowych zgodnie z rys. nr 1 i 2.

Projektowany kabel należy układać w wykopie na głębokości 0,7 m i na 10 cm posypce z piasku, linią falista (długość kabla powinna być większa od długości wykopu o 3% ze względu na faliste układanie kabla). Następnie zasypać warstwą piasku o grubości 10 cm, warstwą rodzimego gruntu o grubości 15 cm, ułożyć wzdłuż całej trasy folię ostrzegawczą PCV koloru niebieskiego. W sytuacjach gdy niemożliwe jest uzyskanie odpowiedniej głębokości oraz przy skrzyżowaniu lub obejściu podziemnym urządzeń dopuszczalne jest umieszczenie kabla na mniejszej głębokości pod warunkiem umieszczenia ich w rurze ochronnej. Przepusty i rury osłonowe powinny mieć średnicę nie mniejszą niż 1,5 średnicy kabla. Po wprowadzeniu kabla – rurę należy uszczelnić z obu stron termokurczliwą kształtką uszczelniającą.
Minimalny promień zginania R kabla w zależności od średnicy zewnętrznej d wynosi R=15d dla kabla wielożyłowego.
Oświetlenie wzdłuż drogi gminnej projektuje się na słupach stalowych ocynkowanych typu GALAXIE P-8 o wysokości 8m wraz z wysięgnikiem typu OC S 1.0/0,5/5 i oprawą LED typu PHILIPS BGP282 T25 1xLED 8 0-4S/740 DN10 o mocy 50W ustawionych zgodnie z rys. nr 1 wzdłuż drogi. Słupy należy zamontować w gruncie za pomocą fundamentów prefabrykowanych stabilizujących typu F-120V/43.
Zamontowane na słupach proj. oprawy oświetleniowe zasilić za pomocą przewodu typu YDY 3x2,5 mm2 ze złącz izolowanych typu IZK-4 zabudowanych we wnękach poszczególnych projektowanych słupów typu GALAXIE P-8. Przewody zasilające proj. oprawy oświetleniowe ułożyć wewnątrz proj. słupów. Każdą proj. oprawę oświetleniową należy zabezpieczyć za pomocą wkładki topikowej typu BiWts-6A, którą należy zainstalować w złączu izolowanym typu IZK-4-01 zabudowanym we wnęce każdego proj. słupa.
Przy proj. słupie nr 2 i 7 należy wykonać uziemienie przewodu neutralnego z zastosowaniem uziomów prętowych BPUM-K 16/1,5 (L&L) (szt. 6) oraz odcinka taśmy stalowej ocynkowanej Fe/Zn 25x4 mm o długości około 5m. Rezystancja uziemienia powinna wynosić: R≤ 10 [Ω].
W dokumentacji projektowej, opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm i oferowane świadczenie nie musi być zgodne z wymaganymi normami, ale wykonawca jest zobowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, wówczas, to zgodnie z art. 101 ust. 4-6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego. W takiej sytuacji, wykonawca wykazuje że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. Zastosowanie rozwiązań równoważnych należy zasygnalizować w ofercie, niezależnie od tego, czy zamawiający żąda przedłożenia przez wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych.
3.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia.
Zamawiający, na podstawie art. 95 ust.1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) osób wykonujących roboty przygotowawcze w szczególności obejmujących wykonanie robót instalacyjnych związanych z budową oświetlenia oraz prace porządkowe. Wykonywanie prac objętych ww zakresem zamówienia dotyczy prac pracowników fizycznych i operatorów sprzętu..
4.2. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 37229,30 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 2 – Budowa oświetlenia drogowego w m. Ładne dz. 49/4, 59 obręb Ładne oraz dz. nr 1 obręb Mursk.
Zadanie obejmuje budowę oświetlenia drogowego w m. Ładne dz. nr 49/4, 59 obręb Ładne oraz dz. nr 1 obręb Mursk. Na zakres robót składa się: budowa napowietrznej linii oświetlenia drogowego oraz montaż słupów oświetleniowych

Ze względu na projektowaną przebudowę drogi gminnej w m. Ładne, zgodnie z warunkami na budowę sieci elektroenergetycznej oświetleniowej w miejscowości Ładne zaprojektowano linię napowietrzną przewodem izolowanym typu AsXSn 2x25 mm2 .
Linia napowietrzna nN 0,23 kV wykonana zostanie przewodem izolowanym samonośnym w systemie dwuprzewodowym podwieszonym na projektowanych typu ŻN – 10 oraz typu E-10,5.
Zasilenie projektowanego odcinka linii napowietrznej oświetleniowej, wykonać z istniejacego Stanowiska nr 303/8/K-10,5/E-4,3, zgodnie z załączony planem. Zakres budowy oświetlenia ulicznego obejmuje montaż pięciu slupów narożnych typu ŻN-10, trzech słupów przelotowych typu ŻN-10 i jednego słupa krańcowego typu E-10,5/4,3.
Od istniejącego Stanowiska nr 303/8 do projektowanego stanowiska 303/17 powiesić projektowany izolowany przewód oświetlenia ulicznego o łącznej długości 406 (388+18) metrów.
Projektowane oświetlenie podłączyć do istniejącej linii oświetleniowej typu AsXSn 2x25 mm2 . Istniejące i projektowane oświetlenie uliczne, zasilane będzie za stacji transformatorowej „Ładne 5” – STA3-1322, z szafki oświetleniowej SO-1F zabudowanej na stacji transformatorowej 15/0,4kV.
Uzbrojenie projektowanych słupów wykonać zgodnie z załączonym zestawieniem materiałowym zamieszczonym w opracowaniu. Przewody zawiesić na konstrukcjach wsporczych z naprężeniem nie większym niż 42,5 MPa dla rozpiętości przęseł 35-50 mb.
Przy naciąganiu przewodów należy korzystać z odpowiednich tablic znajdujących się w opracowaniu „Tablice zwisów i naciągów przewodów elektroenergetycznych samonośnych o izolacji z polietylenu usieciowanego – tom I strefa klimatyczna I i II” opracowanego przez PP-U Elpojekt Sp. z o.o. – Poznań.
Dla słupów energetycznych dobrano ustoje jak dla gruntu średniego. Podziemne części słupów należy zabezpieczyć środkiem impregnacyjnym.
Przy projektowaniu wykorzystano typowe katalogi dotyczące budowy linii napowietrznej z przewodami izolowanymi opracowane przez ENSTO ENERGOLINIA w Poznaniu: „Katalog linii napowietrznych niskiego napięcia z przewodami samonośnymi o powłoce z polietylenu usieciowanego o przekrojach 25÷120 mm2 na żerdziach wirowanych i ŻN”
Parametry techniczne projektowanej linii:
- napięcie znamionowe linii: 230V
- napięcie znamionowe izolacji; 1kV;
- przewody robocze: w linii głownej AsXSn 2x25 mm2 ;
- typ żerdzi: ŻN-10/200; E-10,5/4,3
- ustoje: dobrano typowe prefabrykowane dla średniej kategorii gruntu z uwzględnieniem funkcji oraz rodzaju linii
- izolacja własna: dla przewodów typu AsXSn
- stopień obostrzenia: 1’
- strefa klimatyczna: pierwsza.

Doboru projektowanych słupów dokonano na podstawie powyższego katalogu firmy ENSTO.
Projektowane słupy należy posadowić zgodnie z załączonym planem zagospodarowania.
Po wybudowaniu linii oświetleniowej słupy należy ponumerować zgodnie z załączonym planem.
W czasie budowy linii energetycznej, należy wszystkie prace wykonać zgodnie z technologią budowy linii napowietrznych nN 0,23 kV – przewodami izolowanymi w systemie dwuprzewodowym samonośnym.
1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym technologie i zakres prac, zostały określone w dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 639444,23 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnej oferty - brak ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnej oferty - brak ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-10-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane