Remont budowlany, instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz instalacji wentylacji z klimatyzacją w Domu Kultury w Głuchowie przy ul. Parkowej 2 (Działka nr 336/4 i 336/2)
Gmina Komorniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00239416
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00239416/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-20 14:22
- Lokalizacja
- Komorniki, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9baa2b36-e9f2-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7773140250
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00239416 z dnia 2021-10-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budowlany, instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz instalacji wentylacji z klimatyzacją w Domu Kultury w Głuchowie przy ul. Parkowej 2 (Działka nr 336/4 i 336/2)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komorniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258709
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stawna 1
1.5.2.) Miejscowość: Komorniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-052
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: +48618107751
1.5.8.) Numer faksu: +48618107985
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@komorniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.komorniki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/komorniki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budowlany, instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz instalacji wentylacji z klimatyzacją w Domu Kultury w Głuchowie przy ul. Parkowej 2 (Działka nr 336/4 i 336/2)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9baa2b36-e9f2-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00239416
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000419/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Modernizacja Domu Kultury „Dworek” w Głuchowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00122437/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 398991,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiot zamówienia obejmuje remont Domu Kultury w Głuchowie. Jest on obiektem jedno- i dwukondygnacyjnym, bez podpiwniczenia, wzniesionym w technologii tradycyjnej w latach 90-tych XX wieku. Pełni on funkcję usługowo-oświatową, tj. znajduje się w nim sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem szatniowo-kuchennym oraz salki oświatowe. Całość połączona ze sobą funkcjonalnie wewnętrznym holem wraz z zapleczami socjalnymi, toaletami i pokojem biurowym. Ściany budynku murowane z cegły ceramicznej, tynkowane i malowane oraz obłożone częściowo boazerią ścienną. Dach stromy, wielospadowy, w konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną. Fundamenty i ściany fundamentowe z cegieł. Nadproża murowane. Stolarka nowa, PVC. Ścianki działowe murowane z cegły dziurawki. Elementy wykończeniowe obiektu: posadzki ceramiczne oraz z wykładziny pcv, ściany i sufity: malowane lub wykończone boazerią drewnianą. Wyposażenie instalacyjne: budynek wyposażony jest w instalację gazową, elektryczną, wodno-kanalizacyjną i instalację telefoniczną oraz instalacje odgromową.
2) Opis prac remontowych:
a) wykonanie nowej instalacji elektrycznej i oświetleniowej wraz z przeniesieniem rozdzielni głównej w budynku.
b) wykonanie nowej instalacji wentylacji i klimatyzacji na Sali tanecznej oraz centralnego ogrzewania.
c) Roboty rozbiórkowe: Dla wykonania remontu nowoprojektowanych instalacji elektrycznej, c.o. i wentylacji niezbędne jest rozebranie istniejących boazerii drewnianych oraz skucie i rozebranie istniejącej warstwy posadzki. Likwidacji ulegną także istniejące drzwi rolowane oraz niepotrzebne wyposażenie instalacyjne.
d) W wyniku wykonywania nowych bruzd i przejść instalacyjnych w podłodze, na sufitach i na ścianach wewnętrznych remontowanych pomieszczeń parteru należy je odnowić i na nowo przemalować, bądź ułożyć.
e) Do pomieszczenia sali wielofunkcyjnej wykonanie nowych drzwi i ościeżnic aluminiowych, harmonijkowych składanych ze skrzydłem czynnym szerokości min. 90 cm.
f) remont istniejących toalet.
g) demontaż drzwi do pokoju biurowego i zamurowanie otworu drzwiowego. Nowa ścianka działowa murowana w holu wejściowym wraz z przełożeniem rozdzielni elektrycznej. Na poddaszu projektuje się nowe pomieszczenie wydzielone dla potrzeb lokalizacji centrali wentylacyjnej, ścianka z płyt gipsowo kartonowych na ruszcie stalowym. Likwiduje się także jedno okno dachowe nad klatką schodową, projektuje się osadzenie nowych schodów opuszczanych na przestrzeń dachową oraz wydzielenie ścianką działową pomieszczenia oświatowego (plastyka) wraz z drzwiami.
3) Dane techniczne budynku:
1 Powierzchnia użytkowa parteru 220,32 m2
2 Powierzchnia użytkowa poddasza (liczona od 0 do 1,40 - 0%, od 1,40 do 2,20 - 50%, powyżej 2,20 - 100%) 72,38 m2
3 Razem pow. użytkowa budynku 292,70 m2
4 Powierzchnia zabudowy 258,90 m2
5 Kubatura 1 725,00 m3
4) Wymagany okres gwarancji na roboty budowlano-montażowe - zgodnie z ofertą, minimum 36 miesięcy, maksymalnie 60 miesięcy. Wymagany okres gwarancji na wbudowane urządzenia zgodnie z kartami producenta, jednak nie mniej niż 36 miesięcy.
5) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz elektronicznej na nośniku elektronicznym i przekazania jej Zamawiającemu.
6) Szczegółowy zakres robót, zgodnie z którymi należy wykonać prace, zawiera dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.
7) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.
8) Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres, na jaki zostanie zawarta Umowa, posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), ważne nie później niż od daty podpisania umowy do czasu odbioru końcowego. Zamawiający zaakceptuje posiadany przez Wykonawcę dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wymaganą przez Zamawiającego, która będzie zawarta na okres roczny i będzie odnawialny z zachowaniem ciągłości ochrony ubezpieczeniowej do czasu odbioru końcowego. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu ważny dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia najpóźniej w ciągu 7 dni od daty wystawienia tego dokumentu.
W przypadku użytych w dokumentacji przetargowej nazw materiałów należy je rozumieć jako przykładowe – o parametrach pożądanych przez Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym wypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu jakości, trwałości, funkcjonalności oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia. Dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów potwierdzających parametry materiałów i urządzeń. W przypadku zamiaru zastosowania jakichkolwiek rozwiązań lub materiałów równoważnych Wykonawca ma obowiązek opisać je szczegółowo w ofercie oraz wykazać ich równoważność.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w zakresie zaproponowanych materiałów i urządzeń przedstawionych w dokumentacji technicznej pod warunkiem, że będą posiadały parametry techniczne, nie gorsze niż wymagane przez Zamawiającego.
Zaoferowane urządzenia i materiały równoważne muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty lub dopuszczenia do obrotu gospodarczego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu nie złożono żadnej ofertySEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-10-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |