Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Powiat Leski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00283102
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00283102/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-25 08:18
Lokalizacja
Lesko, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5be730c1-0a42-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6881244572
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychInstalowanie podświetlanych znaków drogowychInstalowanie oznakowania drogowego

Wykonawcy

2 przyznane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00283102 z dnia 2021-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Leski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 371034980

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Lesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134697124

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat-leski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-leski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.powiat-leski.pl ; www.miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5be730c1-0a42-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00283102

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00063004/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00165358/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.272.1.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 370351,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania Przebudowa drogi powiatowej Nr 2279R Baligród – Wołkowyja polegająca na przebudowie przejścia dla pieszych wraz z dojściami w km 13+785 w m. Wołkowyja.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drógi powiatowej polegająca na budowie aktywnego przejść dla pieszych w miejscowości Wołkowyja przebiegającej przez działkę o nr ewid. 396. Zakres zadania obejmuje oznakowania pionowe i poziome przejścia dla pieszych wraz z budową odcinkowym chodnika, zjazdów do posesji, odprowadzenia wód deszczowych z pasa drogowego zamontowaniem poręczy ochronnych. W zakres prac wchodzą również prace przygotowawcze związane z tymczasową zmianą organizacji ruchu drogowego na czas budowy przejścia, geodezyjnego wytyczenia robót i inwentaryzacji powykonawczej przebudowywanego odcinka drogi. Podstawą do wykonania jest dokumentacja „Zgłoszenie robót dla danego zadania pn.
„Przebudowa drogi powiatowej Nr 2279R Baligród – Wołkowyja polegająca na przebudowie przejścia dla pieszych wraz z dojściami w km 13+785 w m. Wołkowyja” zwaną dalej „dokumentacją projektową (załącznik nr 2 do SWZ).
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja projektowa (załącznik nr 2 do SWZ), STWiOR (załącznik nr 3 do SWZ) oraz przedmiar robot (załączniki nr 4 do SWZ).
Sposób realizacji zamówienia
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i warunkami SWZ, w szczególności:
-projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego
-projektem wykonawczym
-przedmiarem robót
-STWiOR
oraz „Wytycznymi projektowania infrastruktury dla pieszych:
Część 3: Projektowanie przejść dla pieszych. Wzorce i standardy rekomendowane przez Ministra właściwego ds. transportu. (WR-D-41-3),
Część 4: Projektowanie oświetlenia przejść dla pieszych. Wzorce i standardy rekomendowane przez Ministra właściwego ds. transportu. (WR-D-41-4).

Dołączony do SWZ przedmiar robót (załączniki nr 4 do SWZ) ma charakter pomocniczy i nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia i podstawy wyceny oferty. Przedmiar robót nie determinuje zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają jedynie zobrazować skalę robót i pomóc Wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji. Załączony przedmiar robót służą tylko do uzupełnienia opisu przedmiotu zamówienia i nie jest wyłączną podstawą do wyliczenia ceny. Zgodnie z istotą wynagrodzenia ryczałtowego przedmiar robót do wyliczenia ceny oferty winien sporządzić Wykonawca na podstawie pomiarów z natury. Wykonawca musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia.
Tam, gdzie w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Każdemu odwołaniu do norm krajowych przywołanych w niniejszej SWZ wraz z załącznikami towarzyszy zwrot: „lub równoważne”.
Nazwy własne użyte w opisie przedmiotu zamówienia, określające typ produktu lub producenta, zostały podane przykładowo w celu określenia minimalnych oczekiwanych parametrów jakościowych funkcjonalnych i użytkowych produktu. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów jakościowych , użytkowych i funkcjonalnych, które muszą być na poziomie nie niższym od wskazanych przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą jego szczegółowy opis/specyfikację, z których w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego powinno wynikać, że oferowany produkt ma nie gorsze parametry jakościowe, funkcjonalne oraz użytkowe, niż określony przez Zamawiającego.
Okres gwarancji i rękojmi za wady
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonane roboty gwarancji i rękojmi za wady na okres minimum 3 lat.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45316211-7 - Instalowanie podświetlanych znaków drogowych

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.) Wartość części: 168557,58 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania Przebudowa drogi powiatowej Nr 2227R Załuż – Lesko polegająca na przebudowie przejścia dla pieszych wraz z dojściami w km 5+635 w m. Łukawica”.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drógi powiatowej polegająca na budowie aktywnego przejścia dla pieszych w miejscowości Łukawica przebiegającej przez działkę o nr ewid. 116/1. Zakres zadania obejmuje oznakowanie pionowe i poziome przejścia dla pieszych wraz z budową odcinkową chodnika, zjazdów do posesji, odprowadzenia wód deszczowych z pasa drogowego zamontowaniem poręczy ochronnych. W zakres prac wchodzą również prace przygotowawcze związane z tymczasową zmianą organizacji ruchu drogowego na czas budowy przejścia, geodezyjnego wytyczenia robót i inwentaryzacji powykonawczej przebudowywanego odcinka drogi. Podstawą do wykonania jest dokumentacja „Zgłoszenie robót” dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2227R Załuż - Lesko polegająca na wykonaniu chodnika w miejscowości Łukawica w km 4+928.00 – 5+878.00”,
zwaną dalej „dokumentacja projektową (załącznik nr 2 do SWZ).
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja projektowa (załącznik nr 2 do SWZ), STWiOR (załącznik nr 3 do SWZ) oraz przedmiar robot (załączniki nr 4 do SWZ).
Sposób realizacji zamówienia
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i warunkami SWZ, w szczególności:
- projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego
- projektem wykonawczym
- przedmiarem robót
- STWiOR
oraz „Wytycznymi projektowania infrastruktury dla pieszych:
Część 3: Projektowanie przejść dla pieszych. Wzorce i standardy rekomendowane przez Ministra właściwego ds. transportu. (WR-D-41-3),
Część 4: Projektowanie oświetlenia przejść dla pieszych. Wzorce i standardy rekomendowane przez Ministra właściwego ds. transportu. (WR-D-41-4).

Dołączony do SWZ przedmiar robót (załączniki nr 4 do SWZ) ma charakter pomocniczy i nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia i podstawy wyceny oferty. Przedmiar robót nie determinuje zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają jedynie zobrazować skalę robót i pomóc Wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji. Załączony przedmiar robót służą tylko do uzupełnienia opisu przedmiotu zamówienia i nie jest wyłączną podstawą do wyliczenia ceny. Zgodnie z istotą wynagrodzenia ryczałtowego przedmiar robót do wyliczenia ceny oferty winien sporządzić Wykonawca na podstawie pomiarów z natury. Wykonawca musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia.
Tam, gdzie w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Każdemu odwołaniu do norm krajowych przywołanych w niniejszej SWZ wraz z załącznikami towarzyszy zwrot: „lub równoważne”.
Nazwy własne użyte w opisie przedmiotu zamówienia, określające typ produktu lub producenta, zostały podane przykładowo w celu określenia minimalnych oczekiwanych parametrów jakościowych funkcjonalnych i użytkowych produktu. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów jakościowych , użytkowych i funkcjonalnych, które muszą być na poziomie nie niższym od wskazanych przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą jego szczegółowy opis/specyfikację, z których w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego powinno wynikać, że oferowany produkt ma nie gorsze parametry jakościowe, funkcjonalne oraz użytkowe, niż określony przez Zamawiającego.
Okres gwarancji i rękojmi za wady
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonane roboty gwarancji i rękojmi za wady na okres minimum 3 lat.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45316211-7 - Instalowanie podświetlanych znaków drogowych

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.) Wartość części: 201794,11 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W przedmiotowym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.
Na podstawie z art. 254 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.: zwanej dalej Pzp), prowadzone postępowanie o udzielenie zamówienia zostało zakończone unieważnieniem postepowania. Zamawiający unieważnił postępowanie ponieważ w oznaczonym terminie nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Na postawie Art. 255 ust. 1 Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ w prowadzonym postępowaniu w oznaczonym terminie nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W oznaczonym terminie na składanie ofert, nie wpłynęła żadna oferta do Zamawiającego.
2021-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane