Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Modernizacja obiektów Klubu Sportowego „DRUKARZ” – wymiana murawy na boisku” w Warszawie gminnych położonych na terenie Dzielnicy Praga-Południe
Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00242873
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00242873/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-22 14:02
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ec06a3e-19ef-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00242873 z dnia 2021-10-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Modernizacja obiektów Klubu Sportowego „DRUKARZ” – wymiana murawy na boisku” w Warszawie gminnych położonych na terenie Dzielnicy Praga-Południe
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grochowska 274
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-841
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 224435509
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pragapoludnie.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapld.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Modernizacja obiektów Klubu Sportowego „DRUKARZ” – wymiana murawy na boisku” w Warszawie gminnych położonych na terenie Dzielnicy Praga-Południe2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ec06a3e-19ef-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00242873
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000015/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.39 Modernizacja obiektów KS "DRUKARZ" - wymiana murawy na boisku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00185302/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych gdyż takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem, a całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zamówienie będzie polegało na wymianie piłkochwytów na piłkochwyty o wysokości 6m i wykonaniu systemu monitoringu.
Dotychczasowy wykonawca robót, wyłoniony w wyniku przetargu nieograniczonego nr UD-VI-ZP/46/20 realizuje umowę nr PRD/WIR/C/PPD/VII/P1/12/1990/LW/2020 z dnia 25.02.2021
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VI-ZP/40/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 108383 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Modernizacja obiektów Klubu Sportowego „DRUKARZ” – wymiana murawy na boisku” w Warszawie. Inwestycja zlokalizowana jest w Parku Kamionkowskie Błonia Elekcyjne na działce ewidencyjnej nr 46/2 obręb 3-05-31.
2. ZAKRES ROBÓT I WYMAGANIA
1) Zakres robót obejmuje:
a) wymiany piłkochwytów na piłkochwyty wysokości 6 m wg. projektu wykonawczego,
b) wykonanie systemu monitoringu wg. projektu wykonawczego,
c) rekultywacja trawnika, w tym uporządkowanie pasa zieleni przy płycie boiska,
d) wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym rysunku powykonawczego przebiegu instalacji monitoringu.
2) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna:
a) projekt wykonawczy pn.: Przebudowa i rozbudowa boiska piłkarskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja obiektów KS „DRUKARZ” – wymiana murawy na boisku”, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych w części dotyczącej piłkochwytów i monitoringu oraz przedmiar robót, stanowiące załącznik nr 1 do umowy.
b) Decyzja nr WZW.5142.1383.2020.TP z dnia 21.09.2020 r., wydana przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, stanowiące załącznik nr 2 do umowy.
3) Zamawiający wymaga udziela gwarancji na przedmiot umowy, na okres 60 miesięcy od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
4) W związku z prowadzeniem prac na terenie parku Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony zieleni.
Ochronę roślin w strefie robót budowlanych zapewnia właściwa:
• organizacja placu budowy – w celu ochrony gleby i roślin:
ochrona gleby w zasięgu systemów korzeniowych drzew/krzewów przed zagęszczeniem i zanieczyszczeniem – poprzez wprowadzenie ogrodzeń o wysokości min. 1,5 m w granicach tymczasowych stref ochronnych drzew;
oznaczenie stref ochronnych i wizualna informacja dla wykonawców - ogrodzenie ochronne drzew powinno być oznaczone informacją np.: strefa ochronna drzewa / nie składować materiałów / nie przestawiać ogrodzenia;
wykonanie dróg tymczasowych – jeżeli nie ma możliwości wygrodzenia pełnej strefy ochronnej drzewa należy wykonać drogi tymczasowe z płyt lub „geokrat” ułożonych na warstwie grubości min. 15 cm np. kory lub naturalnego kruszywa;
wyznaczenie miejsc składowania materiałów budowlanych poza strefą ochronną drzew/krzewów;
wykonywanie robót ziemnych z uwzględnieniem minimalizacji przemieszczania mas ziemi w sąsiedztwie drzew oraz ruchu maszyn po drogach tymczasowych;
unikanie spływu substancji szkodliwych dla roślin – ochrona przed zalewaniem lub wyciekami wody wykorzystywanej na placu budowy (np. zanieczyszczonej wapnem i cementem);
stosowanie ekranów korzeniowych – w przypadku konieczności pozostawienia otwartej ściany wykopu w obrębie systemu korzeniowego drzewa na czas robót konieczne jest zamontowanie osłony w formie ekranu, chroniącej przed przesuszeniem i przemarznięciem korzeni;
• ochrona drzew na placu budowy – wymagane jest zastosowanie zabiegów pielęgnacyjnych w celu minimalizowania stresu spowodowanego pracami budowlanymi:
• podlewanie – poprzez podlewanie bezpośrednie, deszczowanie koron, linie kroplujące;
• rozścielenie ściółki w strefie ochronnej drzewa – warstwa grubości do 10 cm np. grubo mielonej przekompostowanej kory;
• cieniowanie koron na czas wykonania prac - ograniczenie transpiracji drzew o uszkodzonych systemach korzeniowych;
• cięcia w koronach drzew – mogą być wykonywane jedynie w sytuacjach uzasadnionych; nie należy wycinać całych konarów, ogławiać ani podkrzesywać koron drzew; cięcie korony jest zabiegiem nadużywanym i osłabiającym drzewo;
• cięcia korzeni drzew – mogą być wykonywane jedynie w sytuacjach uzasadnionych;
• prawidłowa technika cięcia korzeni – w sytuacjach koniecznych ciąć korzenie o średnicy nie większej niż 1,5 cm; w miarę możliwości zachować czystą powierzchnię rany;
• wymiana, rozluźnianie zagęszczonej gleby w systemach korzeniowych – zalecane w przypadku nadmiernego zagęszczenia podłoża;
• wymiana gleby zanieczyszczonej substancjami budowlanymi – w strefie sytemu korzeniowego prace należy wykonywać ręcznie lub przy użyciu sprężonego powietrza;
• mikoryzowanie – iniekcje szczepionki mikoryzowej do gleby – stosować w sytuacjach szczególnych.
• Zabezpieczenie pni drzew:
• Pnie drzew rosnących w odległości do 2 m od rozbieranych oraz projektowanych nawierzchniach należy zabezpieczyć na czas wykonywania robót.
• Zabezpieczenie pni drzew polega na obłożeniu ich deskami ustawionymi na podłożu (nie na korzeniach). Deski powinny zostać zamocowane na podkładkach zapewniających dystans od pnia np. z plastikowego sączka drenarskiego. Oszalowanie powinno być spięte drutem lub taśmą stalową co ok. 50cm - w trzech miejscach. W żadnym wypadku nie wolno używać do tych prac gwoździ. Pni nie wolno kaleczyć, nie wolno mocować do nich żadnych elementów które nie służą do zabezpieczenia drzewa.
• Pień najlepiej zabezpieczyć do wysokości dolnych gałęzi, a przynajmniej na wys. 1,5 m. Dolna część każdej deski powinna opierać się na podłożu (i być lekko zagłębiona w ziemi), jeżeli jest to niemożliwe np. przez nabiegi korzeniowe, deski należy obsypać ziemią.
• Prace w zasięgu strefy korzeniowej drzew:
• W zasięgu stref korzeniowych drzew wszelkie prace powinny być prowadzone ręcznie.
• Wszelkie zakładane media powinny być prowadzone poza zasięgiem strefy korzeniowej drzew. W przypadku gdy jednak jest to niemożliwe, prace należy przeprowadzić ręcznie, układając instalacje w wykopach wąsko przestrzennych bądź w przeciskach. Gdy zakładana instalacja koliduje z korzeniem o średnicy powyżej 1,5 cm, należy przełożyć ją pod korzenie. Nie dopuszczalne jest cięcie korzeni grubszych niż o średnicy 1,5 cm.
• Drzewa należy podlewać ok. 20 dm3 na 1 szt. w zależności od warunków atmosferycznych oraz wskazań Inspektora Nadzoru przez cały czas trwania robót,
• W przypadku odsłonięcia systemu korzeniowego konieczne jest przykrycie go matami słomianymi w ilości ok. 4 m2 na 1 szt. drzewa.
3. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r, Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.) polegającą na zatrudnieniu na podstawie stosunku pracy, przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia na roboty budowlane. . Czynności wykonywane przez pracowników będą polegać na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. – Kodeks Pracy (Dz.U. z 2020 r. poz. 1320). Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy to roboty związane m.in.: z montażem elementów małej architektury, budową instalacji monitoringu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34971000-4 - Urządzenia bezpośredniego monitorowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zaproszony Wykonawca nie stawił się w wyznaczonym czasie na negocjacjeSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
| 2021-10-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |