Budowa wodociągu w ul. Nadrzecznej w Bądzyniu

Gmina Tuszyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00245241
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00245241/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-10-26 09:02
Lokalizacja
Tuszyn, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e391a04b-153e-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7282599683
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00245241 z dnia 2021-10-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wodociągu w ul. Nadrzecznej w Bądzyniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuszyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648304

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 2/4

1.5.2.) Miejscowość: Tuszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-080

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 232 13 82

1.5.8.) Numer faksu: 42 614 30 69

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@tuszyn.info.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tuszyn.info.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminatuszyn.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wodociągu w ul. Nadrzecznej w Bądzyniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e391a04b-153e-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00245241

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00013847/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa wodociągu w ul. Nadrzecznej w Bądzyniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180013/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2710.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 108992,55 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1 Zakres prac obejmuje czynności umożliwiające i mające na celu budowę sieci wodociągowej z przyłączami w granicy pasa drogowego. Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej z rur PE 100 SDR 11 PN16 Ø 160/9,5 mm – 338, 5 m. Przyłącza wodociągowe z rur PE SDR 11 PN16 Ø 40/3,7 mm – 10/11 szt/m. Inwestycja przewiduje budowę sieci wodociągowej Ø160PE wraz z przyłączami do granicy działki drogowej 115 przyległych do ul. Nadrzecznej w Bądzyniu. Inwestycja obejmuje nieruchomości o nr ewid. 87, 66/1, 66/5, 115.
W ulicy ks. Brzóski zlokalizowana jest sieć wodociągowa 160 PWC. Dokumentacja projektowa przewiduje włączenie wodociągu w działce nr 87. Odcinek ul. Nadrzecznej nie posiada sieci wodociągowej. Istniejąca droga posiada jezdnię nieutwardzoną wraz z nieutwardzonymi poboczami. Wraz z budową odcinka sieci zaprojektowano odcinki przyłączy wodociągowych w granicy działki drogowej. Projektowane odejścia (przyłącza) będą zasilały działki przyległe.
Zaprojektowany wodociąg należy włączyć do istniejącej sieci w punkcie W1.
Na trasie zaprojektowanej inwestycji nie występują obiekty archeologiczne podlegające ochronie. Teren inwestycji znajduje się poza obszarem wpływów górniczych.
Zakres prac:
1) Roboty ziemne,
2) Roboty montażowe,
3) Próba szczelności,
4) Płukanie i dezynfekcja,
5) Wytyczne w zakresie ochrony antykorozyjnej.
1.2. Inwestycja prowadzona jest na podstawie Zaświadczenia o braku sprzeciwu na zamiar wykonania robót budowlanych znak AiB.6743.Z.36.2020.M.P. z dnia 22.07.2020 r.
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
1.4 Ponadto dla realizacji zamówienia należy uwzględnić niżej wymienione czynności i roboty oraz poniesienie kosztów z tym związanych:
1) Wykonanie wszelkich niezbędnych robót przygotowawczych, towarzyszących, zabezpieczających, koniecznych do wykonania zadania i wynikających z zakresu zamówienia.
2) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wykonanie i kierowanie robotami objętymi niniejszym zamówieniem przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia budowlane.
3) Po protokolarnym przejęciu od Zamawiającego placu budowy Wykonawca ponosi, aż do chwili protokolarnego odbioru końcowego, odpowiedzialność wobec osób trzecich i Zamawiającego za przekazany teren budowy oraz za wszelkie szkody powstałe na tym terenie i w przedmiocie umowy.
4) Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tuszynie na 3 dni przed rozpoczęciem robót o przystąpieniu do wykonywania sieci wodociągowej
z zachowaniem formy pisemnej.
5) Zlecenie i uzyskanie wyników badania wody potwierdzających jej przydatność do spożycia przez ludzi.
6) Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, BHP, p.poż.
7) Pełna obsługa geodezyjna budowy tj. tyczenie i inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza inwestycji zarejestrowana w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
w Łodzi - w 3 egz.
8) Sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej budowy - w 2 egz.
w formie papierowej.
9) Przygotowanie placu zaplecza budowy wraz z dostawą wszystkich wymaganych mediów. Wszelkie opłaty za zużyte media obciążają wykonawcę.
10) Wykonanie przejść i dojazdów do posesji zapewniających bezkolizyjny dostęp do użytkowanych obiektów. Prace należy prowadzić w sposób umożliwiający dostęp do budynków dla osób niepełnosprawnych (należy zabezpieczyć przejścia o odpowiedniej szerokości oraz odpowiednio wyrównaną drogę dojazdu).
11) Uzyskanie na swój koszt wszelkich wymaganych obowiązującymi przepisami prawa decyzji administracyjnych, zaświadczeń, oświadczeń, uzgodnień czy też innych dokumentów niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych i przekazania obiektu do użytkowania wraz
z poniesieniem kosztów z tym związanych.
12) Uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego oraz poniesienie opłat z tym związanych.
13) Usunięcie ewentualnych kolizji istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania zadania.
14) Ewentualna niezbędna wycinka drzew lub krzewów po uprzednim uzyskaniu zezwolenia właściwego organu.
15) Poniesienie opłat i odszkodowań za wyrządzone szkody związane z realizacją zadania.
16) Przywrócenie placu i zaplecza budowy do stanu co najmniej sprzed rozpoczęcia prac.
17) Odtworzenie terenu po wykopach do stanu pierwotnego i zagęszczenie gruntu po wykopach wraz z dokumentowaniem wskaźnika zagęszczenia badaniami laboratoryjnymi.
18) Oznakowanie placu budowy w sposób zgodny z przepisami Prawa budowlanego.
19) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe i zgodne z przepisami prawa gospodarowanie odpadami powstałymi w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia. Zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska i ustawy
o odpadach. Koszty związane z transportem i zagospodarowaniem odpadów powstałych
w wyniku prac rozbiórkowych, budowlanych ponosi w całości Wykonawca.
20) W okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji zobowiązany on jest świadczyć w ramach przysługującego mu wynagrodzenia usługi serwisu gwarancyjnego w odniesieniu do przedmiotu umowy bez dodatkowych opłat. Koszty serwisu gwarancyjnego obejmują również zakup niezbędnych urządzeń i materiałów, które Wykonawca uwzględni w wynagrodzeniu.
21) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia niezbędnych dokumentów potwierdzających parametry techniczne oraz wymagane normy stosowanych materiałów w tym np. wyników oraz protokołów badań, sprawozdań itp.
22) Wykonawca zobowiązuje się do informowania pisemnie Zamawiającego, za pośrednictwem inspektora nadzoru inwestorskiego:
a/ o konieczności wykonania prac dodatkowych lub zamiennych, na tą okoliczność zostanie sporządzony protokół konieczności określający zakres robót oraz ich wartość (wg stawek cen
z kosztorysu ofertowego),
b/ o zagrożeniach, które mogą mieć ujemny wpływ na tok realizacji inwestycji, jakość robót, opóźnienie planowanej daty zakończenia robót oraz do współpracy z Zamawiającym przy opracowywaniu przedsięwzięć zapobiegających zagrożeniom.
23) Wykonawca umożliwi wstęp na teren budowy pracownikom organu nadzoru budowlanego
i pracownikom jednostek sprawujących funkcje kontrolne oraz uprawnionym przedstawicielom Zamawiającego.
24) Wykonawca zobowiązuje się poddać kontrolom dokumenty związane z realizacją niniejszej umowy oraz poddać się wizytacjom terenowym w miejscu realizacji umowy i w swojej siedzibie, prowadzonym przez upoważnionych przedstawicieli organów kontrolnych, zarówno przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, w toku jej realizacji oraz przez okres 5 lat od dokonania ostatniej płatności.
25) Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa pracy. Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie robót norm, określonych w odpowiednich przepisach, dotyczących ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy ponosi Wykonawca.
26) Wykonanie wszelkich zaleceń wynikających z dokumentów uzgadniających dokumentację projektową.
27) Sporządzenie planu BIOZ.
28) Wykonawca przygotuje niezbędne dokumenty i dokona zgłoszenia do właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.
29) Wszelkie wątpliwości Wykonawca uzgadniał będzie z Zamawiającym.

2. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, normy europejskie, oceny techniczne, aprobaty specyfikacje techniczne, systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp – Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty:
1. Oferta Nr 1 z ceną ryczałtową - 158.125,33 zł.
2. Oferta Nr 2 z ceną ryczałtową - 269.701,01 zł.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie niniejszego zamówienia kwotę 63.041,94 zł.
Z uwagi na fakt, iż ceny obu ofert znacznie przekraczają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej należy uznać, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-10-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane