Twierdza Główna w Kłodzku – Remont Murowanych Skarp Drogi Krytej i Enwelopy oraz Skarp Fosy Zewnętrznej – Skarpa Północna Drogi Krytej
Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00245842
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00245842/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-26 11:54
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5bd6ff3-21d9-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8831709202
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00245842 z dnia 2021-10-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Twierdza Główna w Kłodzku – Remont Murowanych Skarp Drogi Krytej i Enwelopy oraz Skarp Fosy Zewnętrznej – Skarpa Północna Drogi Krytej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891401714
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 29
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 647 21 30
1.5.8.) Numer faksu: 74 647 29 49
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zamg.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zamg.bip.klodzko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Twierdza Główna w Kłodzku – Remont Murowanych Skarp Drogi Krytej i Enwelopy oraz Skarp Fosy Zewnętrznej – Skarpa Północna Drogi Krytej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5bd6ff3-21d9-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00245842
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie współfinansowane ze środków UMWD2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00198254/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotowa inwestycja polega na remoncie murowanych skarp drogi krytej, enwelopy i skarp fosy zewnętrznej. Przedmiotowe obiekty na Twierdzy Kłodzkiej mają skarpy odziane murami oporowymi z cegły pełnej ceramicznej i kamienia. Przedmiotowe skarpy wykonane są z kamienia łamanego. Projekt przewiduje odtworzenie brakujących fragmentów lica murów oraz gzymsów kordonowych. Zakres rzeczowy robót obejmuje m.in.:
1) Prace oczyszczające mury, polegające na usunięciu luźnych elementów, odgruzowaniu podstaw murów oraz oczyszczeniu powierzchni ścian z nawarstwień ziemi i samosiejek;
2) Przygotowanie strzępi;
3) Odpylanie i dezynfekcje murów;
4) Stabilizację zachowanych fragmentów murów;
5) Uzupełnianie ubytków;
6) Wykonanie spoin;
7) Wzmocnienie uzupełnionych części murów;
8) Oczyszczenie elewacji po przeprowadzonych pracach.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt budowlany (projekt budowlany Załącznik nr 7 do SWZ; kosztorys inwestorski Załącznik nr 8 do SWZ).
UWAGA: Inwestycja objęta niniejszym postępowaniem obejmuje remont tylko 1 ściany, którą jest „skarpa północna drogi krytej”. Kosztorys inwestorski obejmuje wyłącznie zakres prac objęty niniejszym postępowaniem.
Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz ze złożoną ofertą kosztorys ofertowy. Niezłożenie wraz z ofertą kosztorysu ofertowego będzie skutkować odrzuceniem oferty.
Wykonawca jest zobowiązany użyć do murowania własnej mieszanki zgodnie z zasadami konserwatorskimi. Wytrzymałość mechaniczna zaprawy powinna być niższa lub zbliżona do wytrzymałości budulca, a właściwości kapilarne wyższe, tak by zastosowana zaprawa stanowiła „sączek”. Sugerowana proporcja składników zaprawy to: 1 część: cement portlandzki biały; 1 część: wapno hydratyzowane dogaszane min. 48 h; 6 części: piasek (0,2-2,0 mm). Spoinę należy opracować w trakcie murowania, wykończyć jako cofnięte ze spadkiem. Nie przewiduje się odrębnego wykonania spoinowania. Użyć zaprawy własnej mieszanki jw., o odpowiednich właściwościach kapilarnych i mechanicznych (nasiąkliwość pow. 20%, wytrzymałość na ściskanie 4-5 Mpa). Do wypełnienia użyć kruszywa kwarcowego o barwie żółtej.
Ze względu na specyfikę prac (uzupełnienie i odtworzenie brakujących elementów gzymsu kordonowego), wykonawca jest zobowiązany do równoczesnego ustawienia rusztowania na całej długości remontowanej ściany.
Ze względu na specyfikę obiektu zabytkowego, nie dopuszcza się zastosowania koparek i dźwigów w obrębie korony wałów, a wszelkie prace ziemne, prace związane z karczowaniem i prace z reprofilowaniem wałów należy wykonać ręcznie.
2. Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów oraz normy jakości przywołane w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót służą określeniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych założonych do dokumentacji technicznej dla danych rozwiązań. Dopuszcza się rozwiązania równoważne (w oparciu na produktach innych producentów) pod warunkiem spełniania tych samych właściwości technicznych zgodnie z odpowiednimi zapisami dokumentacji technicznej. Wykonanie i odbiór robót oraz użyte materiały muszą spełniać obowiązujące PN (EN-PN), odpowiednie normy krajów UE lub normy jakości równoważne.
UWAGA: 1. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej przez wykonawcę. Obowiązek odbycia wizji lokalnej wynika ze specyfiki przedmiotu zamówienia.
2. Zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy, jeżeli zostanie złożona bez odbycia obowiązkowej wizji lokalnej, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy P.z.p.
3. Termin wizji lokalnej zostaje ustalony na dzień 12.10.2021 r. w godz. 10-15, miejsce Twierdza Kłodzko, ul. Grodzisko 1, 57-300 Kłodzko.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112600-1 - Wycinanie i napełnianie
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129), zwaną dalej ustawą Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji pn. „Twierdza Główna w Kłodzku – Remont Murowanych Skarp Drogi Krytej i Enwelopy oraz Skarp Fosy Zewnętrznej – Skarpa Północna Drogi Krytej.”Uzasadnienie: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną (290 731,30 zł brutto) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 185 000,00 zł brutto. Zamawiający, po dokonaniu analizy finansowej, nie może obecnie zwiększyć kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty, w związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 290731,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290731,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-10-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |