Remont ciągów pieszych i pieszo-rowerowych przy drogach wojewódzkich: DW551 w m. Kończewice, DW552 w m. Grębocin i DW569 w m. Dobrzejewice
Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00251886
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00251886/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-10-29 13:56
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3aaeeb79-ff3a-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9561969536
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00251886 z dnia 2021-10-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ciągów pieszych i pieszo-rowerowych przy drogach wojewódzkich: DW551 w m. Kończewice, DW552 w m. Grębocin i DW569 w m. Dobrzejewice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich, ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9561969536
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 80
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-010
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 566881373
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.wab@zdw-bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/4967311.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont ciągów pieszych i pieszo-rowerowych przy drogach wojewódzkich: DW551 w m. Kończewice, DW552 w m. Grębocin i DW569 w m. Dobrzejewice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3aaeeb79-ff3a-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00251886
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001873/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Naprawy chodników
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00151257/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O2.N4.361.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Remont ciągów pieszych i pieszo-rowerowych przy drogach wojewódzkich: DW551 w m. Kończewice, DW552 w m. Grębocin i DW569 w m. Dobrzejewice
2. Objęte inwestycją odcinki położone są na terenie powiatu toruńskiego, wzdłuż dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Toruniu:
a. odcinek 1. - DW551 odcinek 31+590÷32+458 w m. Kończewice (od DK91 do granicy adm. Miasta Chełmża)
b. odcinek 2. - DW552 odcinek 12+940÷13+855 w m. Grębocin
c. odcinek 3. - DW569 odcinek 20+607÷21+100 w m. Dobrzejewice
3. Zakres i zasady wykonywania robót określają:
- Wzór umowy (Załącznik nr 4 do SWZ)
- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 8 do SWZ)
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (Załącznik nr 7 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie:faktyczne - w wyżej wskazanym postępowaniu do terminu składania ofert, tj. 1 września 2021 r. do godz. 8:45, wpłynęły trzy oferty, których cena oferowana przewyższała kwotę jaką upubliczniono na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. W związku z powyższym skorzystano z możliwości o których mowa w art. 275 pkt 2 Ustawy Pzp i przeprowadzono negocjacje z Wykonawcami biorącymi udział w przedmiotowym postępowaniu. Jednakże ceny ofertowe złożonych ofert dodatkowych również przekraczały kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Mimo omyłkowego zamieszenia informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 8 października 2021 r. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty i postanawia unieważnić wskazane postępowanie.
prawne - art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-10-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |