Przebudowa drogi powiatowej nr 3529W Kiedrzyn – Małęczyn – do drogi krajowej nr 9

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG PUBLICZNYCH W RADOMIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00253537
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00253537/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-02 13:23
Lokalizacja
Radom, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7653ff3b-1ba6-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
9482242113
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00253537 z dnia 2021-11-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 3529W Kiedrzyn – Małęczyn – do drogi krajowej nr 9

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG PUBLICZNYCH W RADOMIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 672007987

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Graniczna 24

1.5.2.) Miejscowość: Radom

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-600

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 483815060

1.5.8.) Numer faksu: 483815060

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdp.radom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd-radom.finn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzd-radom.finn.pl/bipkod/27713976

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 3529W Kiedrzyn – Małęczyn – do drogi krajowej nr 9

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7653ff3b-1ba6-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00253537

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003402/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Przebudowa drogi powiatowej nr 3529W Kiedrzyn – Małęczyn – do drogi krajowej nr 9

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189677/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.I.252.1.21.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 283121,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oznaczonych nazwą:
Przebudowa drogi powiatowej nr 3529W Kiedrzyn – Małęczyn – do drogi krajowej nr 9, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z drogą gminną ul. Błonie w m. Skaryszew, obejmująca między innymi:
• wykonanie nawierzchni jezdni o szerokości 6,00 m,
• wykonanie chodnika o szerokości 2,00 m,
• wykonanie poboczy o szerokości 1,00 m,
• remont istniejących rowów,
• przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych,
• przebudowę skrzyżowania z drogą gminna ul. Błonie,
• wykonanie zieleńców,
• wykonanie kanału technologicznego.
Zamawiający wymaga ułożenia warstwy ścieralnej całą szerokością jezdni.
Zestawienie robót planowanych do wykonania w ramach oferty podane jest w Kosztorysie ofertowym, stanowiącym Formularz nr 2 do SWZ. W ramach wyszczególnionych w w/w Kosztorysie robót należy wykonać również:
 wszystkie roboty, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę robót ujętych w kosztorysie ofertowym, w tym prace pomocnicze, tymczasowe i towarzyszące wynikające z SST i dokumentacji projektowej,
 wszelkie inne roboty, prace, badania (laboratoryjne), czynności, obowiązki i wymogi wynikające z SWZ (projektu umowy, SST, dokumentacji projektowej i kosztorysu ofertowego).
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określony został w Kosztorysie ofertowym oraz:
 dokumentacji projektowej i Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST), zawartych w Tomie III SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ),
 projektowanych postanowieniach umowy, zawartych w Tomie II SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości mniejszej niż progi unijne, prowadzone było w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp.
Zamawiający przed otwarciem ofert zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację, że na sfinansowanie realizacji w/w zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę brutto 71 000,00 zł. Ponadto Zamawiający oszacował wartość przedmiotowego zamówienia, zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, na kwotę 348 239,65 zł brutto.
W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tj. do dnia 08.10.2021 r. do godz. 11:30 wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę pn.: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar Sp. z o.o. ul. Bugaj 32, 27-200 Starachowice, na kwotę 741 267,02 zł brutto, a więc wyższą o 670 267,02 zł od kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia i dwukrotnie wyższą od szacunkowej wartości zamówienia.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

2021-11-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane