Modernizację energetyczną budynku Przedszkola nr 15 przy ul. Stanisława Staszica 11 w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej (...)
Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00254491
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00254491/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-03 09:28
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ed7b07d-2736-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00254491 z dnia 2021-11-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizację energetyczną budynku Przedszkola nr 15
przy ul. Stanisława Staszica 11 w Koszalinie
w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920802
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek Staromiejski 6-7
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-007
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 348 86 54
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: joanna.ratuszna@um.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizację energetyczną budynku Przedszkola nr 15przy ul. Stanisława Staszica 11 w Koszalinie
w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej (...)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ed7b07d-2736-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00254491
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000100/29/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej - Przedszkole nr 15 - w ramach projektu "Modern. energ. bud. użyt. publ.: Żłobek Skrzat, Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w Koszalinie"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Umowa o dofinansowanie projektu pn. "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej: Żłobek "Skrzat", Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w Koszalinie" nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.05.00-32-A063/16-00 z dnia 06.11.2018 r. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (...)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00221342/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP-7.271.1.20.2021.JR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1680420,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja energetyczna budynku Przedszkola nr 15 przy ul.
Stanisława Staszica 11 w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja
energetyczna obiektów użyteczności publicznej Żłobek Skrzat, Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr
7 w Koszalinie”.
II. ZAKRES RZECZOWY ROBÓT OBEJMUJE m.in.:
1. Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian zaprawą wodoszczelną bitumiczną oraz
ocieplenie ścian fundamentowych i ścian piwnic od poziomu ław fundamentowych do wierzchu
cokołu styrodurem gr. 14 cm (λ=0,032 W/mK);
2. Wykonanie cokołu budynku i wykończenie go tynkiem mozaikowym w kolorze wskazanym na
rysunkach lub tynkiem równorzędnym o identycznych parametrach, kolorze i strukturze;
3. Wykonanie opasek wokół budynku;
4. Ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem typu EPS 70 Fasada gr. 15 cm, TR 100 o
współczynniku λ=0,032 W/mK wraz z wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym mineralnym
malowanym farbą silikonową z efektem perlenia, kolor wg rysunków elewacji lub tynkiem
równorzędnym o identycznych parametrach i strukturze;
5. Montaż budek lęgowych dla ptaków na elewacji i okolicznych drzewach, zgodnie z zapisami w
Ekspertyzie ornitologiczno – chiropterologicznej;
6. Ocieplenie stropodachu wentylowanego metodą wdmuchiwania granulatu o współczynniku
λ=0,042 W/mK, gr. 24cm;
7. Wymianę wszystkich obróbek blacharskich (rynny, rury spustowe, parapety zewnętrzne);
8. Wymianę części okien i drzwi zewnętrznych;
9. Remont, ocieplenie i otynkowanie kominów;
10. Wymianę krat okiennych;
11. Remont schodów zewnętrznych;
12. Wymianę wszystkich balustrad zewnętrznych;
13. Remont konstrukcji zadaszeń;
14. Wykonanie i montaż obudów grzejnikowych;
15. Rozbiórkę ścian żelbetowych od strony południowo zachodniej;
16. Przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego;
17. Przebudowę instalacji wentylacji mechanicznej;
18. Obudowę kanałów wentylacji z płyt G-K;
19. Przebudowę instalacji wody zimnej i ciepłej;
20. Wymianę instalacji hydrantowej p.poż.;
21. Wymianę osprzętu sanitarnego;
22. Wymianę grzejników CO;
23. Przebudowę i modernizacja węzła CO;
24. Izolację termiczna rur i wykonanie na nich obudów z płyt G-K;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223821-7 - Elementy gotowe
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261410-1 - Izolowanie dachu
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważniłpostępowanie na Modernizację energetyczną budynku Przedszkola nr 15 przy ul. Stanisława
Staszica 11 w Koszalinie w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja energetyczna
obiektów użyteczności publicznej Żłobek Skrzat, Przedszkole nr 13, 14, 15, ZS nr 7 w
Koszalinie”, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert została złożona następująca
oferta:
Oferta nr 1 - PRZEDSIĘBIORSTWO REALIZACJI i OBSŁUGI BUDOWNICTWA „BUDDOM”
mgr inż. Zdzisław Ślubowski z Koszalina - 3.989.920,00 zł.
Cena zaoferowana w jedynej złożonej ofercie przez ww. Wykonawcę przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (2.066.917,54 zł) o 1.923.002,46 zł,
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3989920,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3989920,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych unieważniono przedmiotowepostępowanie, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia (niniejsze jest zgodne z zapisami
zawartymi w Komentarzu do Prawa zamówień publicznych na stronie 765 dotyczącymi ww.
przepisu ustawy – PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH KOMENTARZ pod redakcją Huberta
Nowaka Mateusza Winiarza URZĄD ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, Warszawa 2021 dostępny
pod linkiem: https://www.uzp.gov.pl/nowe-pzp/repozytorium-dokumentow-nowe pzp/komentarzdo-nowego-pzp - tj.: „(…) Natomiast w przypadku gdy oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej
sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie
ustalonym przez zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie
postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w
sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a
zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu („zamawiający unieważnia”)
prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy
tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a zamawiający nie może
lub nie chce zwiększyć kwoty pokrycia finansowego”; patrz też m. in.: KIO 391/18, KIO 969/13).
| 2021-11-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |