Przebudowa drogi powiatowej nr 1132D na odcinku od m. Proszyce do skrzyżowania z drogą gminną
Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00257516
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00257516/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-04 14:31
- Lokalizacja
- Polkowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-03f4bab9-2cdc-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6922160703
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00257516 z dnia 2021-11-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1132D na odcinku od m. Proszyce do skrzyżowania z drogą gminną
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390688630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: św. Sebastiana 1
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48767299264
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzdp.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
pzdp.bip.gov.pl oraz miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogi publiczne powiatowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1132D na odcinku od m. Proszyce do skrzyżowania z drogą gminną2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03f4bab9-2cdc-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00257516
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004017/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa drogi nr 1132D w m. Proszyce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00233560/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZDP.254.18.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 325203,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1132D na odcinku od m. Proszyce do skrzyżowania z drogą gminną”, odcinek o długości 440 mb, od km 1+360 do km 1+800. W ramach zadania Zamawiający przewiduje do wykonania następujące roboty budowlane:
Wykonanie jezdni o nawierzchni asfaltowej – ok. 1.760 m2, poprzez
• korytowanie na głębokości 50 cm,
• warstwa odcinająca z piasku do grubości 10 cm po zagęszczeniu,
• dolna warstw podbudowy o grubości 20 cm po zagęszczeniu, z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0/31,5 mm stabilizowana mechanicznie,
• górna warstwa podbudowy o grubości 10 cm AC22P,
• warstwa wiążąca o grubości 5 cm z mieszanki mineralno – asfaltowej AC-16W,
• wiązanie międzywarstwowe z emulsji asfaltowej szybkorozpadowej,
• warstwa ścieralna o grubości 5 cm z mieszanki mineralno – asfaltowej AC-11S,
Wykonanie dwustronnych poboczy o szerokości 0,5 m wzmocnionych kruszywem lub destruktem – ok. 440 m2,
• korytowanie na głębokości 20 cm
• warstwa z kruszywa łamanego lub destruktu asfaltowego, (w przypadku użycia destruktu powinien on być rozdrobniony do frakcji 0-16), stabilizowanego mechanicznie, gr. warstwy po zagęszczeniu 20 cm
• podwójne skropienie i zamiałowanie utworzonej warstwy
Wymiana istniejącego przepustu 2 x 800 mm na długości 6 m.
Teren objęty robotami: działki o nr ewidencyjnych nr 164/3, 164/4 obręb 0009 Moskorzyn, jednostka ewidencyjna 021603_2 Grębocice.
W ramach zadania Wykonawca robót ma obowiązek także:
a. Prowadzić roboty budowlane zgodnie z SWZ i ofertą, stosując materiały nowe, wyłącznie pełnowartościowe o właściwościach zgodnych z obowiązującymi normami i przepisami.
b. Powołać Kierownika budowy z uprawnieniami do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie - posiadających właściwe uprawnienia do nadzorowania robót w poszczególnych branżach.
Osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy winna posiadać:
• uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej do kierowania robotami bez ograniczeń [lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów],
• prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w okresie realizacji przedmiotu umowy.
c. Zapewnić nadzór Kierownika budowy na terenie budowy w trakcie wykonywania robót budowalnych stanowiących przedmiot Umowy, co najmniej trzy dni w tygodniu oraz w razie potrzeby na wezwanie osób kontrolujących budowę.
d. Zapewnić przejęcie terenu budowy przez Kierownika budowy w terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy.
e. Powiadomić właścicieli sieci i zarządców oraz stosowne służby o planowanym terminie rozpoczęcia robót – zgodnie z uzgodnieniami, opiniami oraz decyzjami, w tym o planowanym terminie wprowadzenia organizacji ruchu tymczasowego (na min. 7 dni przed wprowadzeniem).
f. Zorganizować, w porozumieniu z Zamawiającym, zaplecze i miejsce postojowe dla sprzętu niezbędnego do terminowego i prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
g. Własnym staraniem i kosztem doprowadzić na potrzeby realizacji umowy niezbędne media oraz pokryć koszt ich poboru.
h. Wykonać cały przedmiot umowy zgodnie z przepisami BHP, Polskimi Normami i zasadami wiedzy technicznej, oraz usunąć wszelkie wady i usterki z należytą starannością i pilnością.
i. Zapewnić wykwalifikowanych pracowników, jacy są niezbędni do odpowiedzialnego i terminowego wykonania robót.
j. Niezwłocznie informować Zamawiającego o problemach technicznych lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub termin zakończenia zadania.
k. Zawiadomić Zamawiającego o wykonywaniu robót ulegających zakryciu, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, celem przeprowadzenia odbioru przed ich zakryciem; jeżeli Wykonawca nie poinformował o tym fakcie inspektora nadzoru na własny koszt zobowiązany będzie, w przypadku polecenia inspektora, wykonać odkrywki i otwory do zbadania robót w miejscach wskazanych przez inspektora, a następnie przywrócić roboty do stanu poprzedniego.
l. Uczestniczyć w naradach, zwołanych przez Zamawiającego, w udostępnionym na ten cel zapleczu budowy lub siedzibie Zamawiającego
m. Ponieść wszelkie koszty z tytułu:
• niezbędnych wyłączeń pasa drogowego,
• uzgodnień związanych z realizacją przedmiotu umowy,
• usunięcia awarii, kolizji z niezinwentaryzowanymi i nieujętymi w przekazanej dokumentacji urządzeniami,
• wyrządzonych szkód wobec Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w trakcie wykonywania robót będących konsekwencją działań Wykonawcy, jego zaniedbań, czy zaniechań, a także szkód wyrządzonych przez Podwykonawców.
n. Przygotować przedmiot umowy do odbioru, po uprzednim sprawdzeniu poprawności jego wykonania, odtworzyć nawierzchnie zdemontowane lub uszkodzone w trakcie prowadzenia robót budowlanych.
o. Zapewnić obsługę geodezyjną, w tym wykonać i przekazać Zamawiającemu powykonawczą inwentaryzację geodezyjną, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie.
p. Po zakończeniu robót pozostawić cały teren budowy czysty i nadający się do użytkowania oraz usunąć zaplecze budowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu nie została złożona żadna oferta.Uzasadnienie prawne: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-11-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |