„Modernizacja drogi powiatowej nr 1198F: Zadanie I: Modernizacja nawierzchni drogi pow. nr 1198F ul. Kwiatowa w Cigacicach; Zadanie II: Modernizacja pobocza w ciągu drogi pow. nr 1198F w Radowicach”

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00261929
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00261929/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-09 08:06
Lokalizacja
Sulechów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1776fc9d-11fb-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
97124700700011
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

DROGBUD PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiebodzin, PL · lot 0
435 883,71 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00261929 z dnia 2021-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja drogi powiatowej nr 1198F: Zadanie I: Modernizacja nawierzchni drogi pow. nr 1198F ul. Kwiatowa w Cigacicach; Zadanie II: Modernizacja pobocza w ciągu drogi pow. nr 1198F w Radowicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg

1.3.) Oddział zamawiającego: Zamówienia Publiczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 97124700700011

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Górzykowo 1

1.5.2.) Miejscowość: Sulechów

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 385 95 00

1.5.8.) Numer faksu: + 48 68 385 95 07

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bip.pzzd.zgo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wrota.lubuskie.pl/pzzd_gorzykowo/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzzdgorzykowo.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Realizacja zadań zarządcy dróg

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja drogi powiatowej nr 1198F: Zadanie I: Modernizacja nawierzchni drogi pow. nr 1198F ul. Kwiatowa w Cigacicach; Zadanie II: Modernizacja pobocza w ciągu drogi pow. nr 1198F w Radowicach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1776fc9d-11fb-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00261929

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003610/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja drogi powiatowej nr 1198F ul. Kwiatowa w Cigacicach

1.1.5 Modernizacja pobocza w ciągu drogi powiatowej nr 1198F w Radowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00176439/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZZD.272.14.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 457278,23 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 424813,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 1198F ul. Kwiatowa w Cigacicach.
Realizacja zadania ma na celu poprawić stan techniczny nawierzchni drogi, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu. Zakres robót przewidzianych do realizacji na odcinku drogi powiatowej nr 1198F o długości ok.415mb obejmuje między innymi:
a) mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowej na zimno, bez odwożenia ścinki, głębokość frezowania 4 cm,
b) oczyszczenie nawierzchni drogowych, mechaniczne, nawierzchnia ulepszona (bitum)
c) skropienie nawierzchni asfaltem,
d) wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanka asfaltowa, wbudowanie mechaniczne, grysowo-żwirowa (standard II), samochód 5-10·t,
e) skropienie nawierzchni asfaltem,
f) nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych, warstwa asfaltowa ścieralna, grubości 3·cm,
g) nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych, warstwa asfaltowa ścieralna, dodatek za każdy dalszy 1·cm grubości warstwy,
h) wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadunku i ręcznym wyładunku, załadowanie koparko-ładowarką samochodów skrzyniowych - 3 szt./zmianę roboczą
i) regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych, kratki ściekowe uliczne
j) regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych, włazy kanałowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 424813,77 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pobocza w ciągu drogi powiatowej nr 1198F w Radowicach.
Zakres robót przewidzianych do realizacji na odcinku drogi powiatowej nr 1198F o długości ok. 125 mb obejmuje między innymi:
1) Roboty ziemne:
a) koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników, mechanicznie, głębokość 30·cm, kategoria gruntu II-VI, równiarka + walec wibracyjny,
b) warstwy odcinające, zagęszczane mechanicznie, grubość warstwy po zagęszczeniu 6·cm,
c) podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa po zagęszczeniu 15·cm,
2) Roboty rozbiórkowe:
a) cięcie nawierzchni mechanicznie, z mas mineralno-asfaltowych, głębokość 5·cm,
b) rozebranie nawierzchni, masy mineralno-bitumiczne grubość 5cm mechanicznie (100 mb x 0,4m = 40),
3) Roboty montażowe:
a) nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna), mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 5cm,
b) ułożenie kostki brukowej betonowej, grubość 8·cm, podsypka cementowo-piaskowa z wypełnieniem spoin piaskiem, kostka szara,
c) krawężniki wraz z wykonaniem ław, betonowe najazdowe 15x22·cm, ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa,
d) Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadunku i ręcznym wyładunku, załadowanie koparko-ładowarką samochodów skrzyniowych - 3 szt./zmianę roboczą.
Realizacja zadania ma na celu poprawić stan techniczny nawierzchni drogi, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 32464,46 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435883,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 788465,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 435883,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGBUD Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9271866064

7.3.3) Ulica: Sobieskiego 14

7.3.4) Miejscowość: Świebodzin

7.3.5) Kod pocztowy: 66-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 435883,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 ust 3 ustawy z dnia 11 września 2021r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W ramach niniejszego postępowania złożono jedną ofertę przez Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. Podbrzezie Dolne, ul. Leśna 9 , 67-120 Kożuchów, której wartość brutto wynosi: 67.340,04 zł. Cena ww. oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia kwotę: 39.931,29 zł brutto.
Jednocześnie Zamawiający informuje, że nie może zwiększyć wartości szacunkowej do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 67340,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 67340,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane