Budowa boiska do koszykówki na os. Węglin Południowy przy ul. Warmińskiej w Lublinie
Gmina Lublin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00263073
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00263073/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-09 13:29
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e8d6e18b-fa7b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9462575811
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00263073 z dnia 2021-11-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa boiska do koszykówki na os. Węglin Południowy przy ul. Warmińskiej w Lublinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lublin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Króla Władysława Łokietka 1
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-109
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lublin.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lublin.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa boiska do koszykówki na os. Węglin Południowy przy ul. Warmińskiej w Lublinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8d6e18b-fa7b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00263073
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000329/72/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.26 Budowa boiska do koszykówki na os. Węglin Południowy przy ul. Warmińskiej w Lublinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00162750/06
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-P-I.271.78.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zamówienia obejmuje budowę boiska do koszykówki o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach pola gry 28,0 x 15,0 m:
1) wykonanie utwardzenia z kostki brukowej wokół boiska,
2) wykonanie chodnika z kostki brukowej łączącego skwer z boiskiem,
3) dostawę i montaż wyposażenia boiska (kosze do koszykówki, ławki, tablica regulaminowa, kosze na śmieci),
4) wykonanie trawników.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podst art. 255 pkt.6)w zawiązku z 457 ust. 1 pkt.1) Pzp z powodu wystąpienia niemożliwej do usunięcia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający w pkt. 14 SWZ w opisie sposobu obliczenia ceny oraz w zał nr 6 do SWZ- Formularz ofertowy wskazał jako właściwe dla przedmiotowego postępowania dwie stawki podatku VAT, tj. 23% dla robót budowlanych oraz 8% dla robót zieleniarskich. Zamawiający w pkt. 14 SWZ w opisie sposobu obliczenia ceny oraz w zał nr 6 do SWZ- Formularz ofertowy wskazał jako właściwe dla przedmiotowego postępowania dwie stawki podatku VAT, tj. 23% dla robót budowlanych oraz 8% dla robót zieleniarskich. Zgodnie z pkt. 14.1. SWZ oferta musiała zawierać cenę ryczałtową obejm. wszelkie koszty związane z realizacją pełnego zakresu przedmiotu zamówienia i niezbędne do jego należytego wykonania z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków (w tym podatku VAT w wys odpowiednio 23% i 8% - dotyczy podmiotu będącego czynnym podatnikiem podatku VAT).Zgodnie z pkt. 14.2 cenę ryczałtową brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia należało obliczyć w następujący sposób:1) należało wpisać wartość netto za wykonanie robót w branży budowlanej,2)obliczyć należny wg stawki 23% podatek Vat,3)obliczyć wartość brutto za wykonanie robót w branży budowlanej,4) należało wpisać wartość netto za wykonanie robót zieleniarskich,
5)obliczyć należny wg stawki 8% podatek Vat,6) obliczyć wartość brutto za wykonanie robót zieleniarskich,7)zsumować wartość brutto za wykonanie robót w branży budowlanej oraz za wykonanie robót zieleniarskich, które zsumowanie będą cena ofertową brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia. Po otwarciu ofert Zamawiający powziął wiedzę, że całe świadczenie winno być opodatkowane tylko jedną stawką 23%.Tym samym Zamawiający błędnie dokonał opisu sposobu obliczenia ceny w pkt. 14 SWZ poprzez wskazanie jako właściwych dla przedmiotowego postępowania dwóch stawek podatku VAT, tj. 23% dla robót budowlanych oraz 8% dla robót zieleniarskich zamiast jednej stawki 23%.Błąd zamawiającego nie może być na tym etapie konwalidowany.Zamawiający po stwierdzeniu, że popełnił błąd w opisie sposobu obliczenia ceny winien dokonać zmiany zapisów SWZ jednakże ustawa Pzp nie przewiduje takiej możliwości po upływie terminu składania ofert.Powyższe działanie stanowi uchybienie proceduralne, kt nie może być skorygowane przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie dokonanej z naruszeniem przepisów czynności oraz jej powtórzenie, ponieważ zgodnie z art.137 ust.1 Pzp zamawiający może wyłącznie przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ przez co wada ma nieusuwalny charakter.Dalsze kontynuowanie postępowania pomimo błędnej stawki podatku VAT doprowadziłoby do udzielenia zamówienia czyli zawarcia umowy, w której cena czyli jeden z przedmiotowo istotnych składników umowy, tzw. essentialia negotii naruszałby przepisy podatkowe czego negatywne skutki poniósłby wykonawca.Powyższe działanie byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego a zgodnie z art. 58 § 2. Kc czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego jest nieważna.Do umów w sprawie zamówień publicznych stosuje się ogólną regułę ustaloną w art. 58 Kc, kt stanowi, że czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek,w szczególności ten,iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy. Tym stwierdzona wada postępowania uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy,albowiem zgodnie z art. 457 ust.1 Pzp umowa podlega unieważnieniu jeżeli zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia.Ponadto w przypadku umowy zawartej z naruszeniem ustawy,tj. o kt mowa w art. 457 ust.1 zgodnie z art.459 ust.1 pkt.2)Pzp Prezes Urzędu Zamówień Publicznych może wystąpić do sądu o jej unieważnienie.
| 2021-11-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |