Park nauki, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej REPTY Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00263182
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00263182/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-09 13:49
Lokalizacja
Tarnowskie Góry, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20dd14ad-f5d9-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6450009346
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychSprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzuWyposażenie placów zabawPomoce naukoweWyposażenie parków i placów zabawPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00263182 z dnia 2021-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Park nauki, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej REPTY Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000291701

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Śniadeckiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-604

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 323901206

1.5.8.) Numer faksu: 323901206

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@repty.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.repty.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.repty.pl/postepowanie-tryb-podstawowy-bez-negocjacji-gcrzp-15-440-0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Park nauki, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20dd14ad-f5d9-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00263182

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002503/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Park nauki czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00138752/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GCR/24/ZP/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą: „ Park nauki, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim” w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

2. Inwestycja polegać będzie na posadowieniu obiektów małej architektury służących nauce, ćwiczeniom, rehabilitacji i wypoczynkowi na terenie Parku Repeckiego. Zadanie realizowane będzie na terenie Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego w Reptach Śląskich o nazwie „Park w Reptach i Dolinie Dramy” wpisanego decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do rejestru zabytków nr 660/66.

3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż zaprojektowanych elementów małej architektury w zakresie następujących stref :

A) Strefy nauki zwanej „Parkiem Nauki” . Strefę należy wykonać w obrębie terenów zielonych parku pomiędzy budynkami „Repty” GCR a budynkami Ośrodka Salezjańskiego, zgodnie z dokumentacją projektową. Strefa zawierać ma 14 urządzeń edukacyjnych tj.:
bliźniacze lustra – 1 szt.
koło optyczne – 1 szt.
naukowy hex - zjawiska iluzji – 1 szt.
grające trójkąty – 1 szt.
armata powietrzna – 1 szt.
film animowany – 1 szt.
głuchy telefon – 1 szt.
kołyska Newtona – 1 szt.
kompas – 1 szt.
peryskop – 1 szt.
zegar słoneczny – 1 szt.
wielokrążek – 1 szt.
eko-memory – 1 szt.
wir wodny – 1 szt.
pylon informacyjny - 1 szt.
Przy każdym urządzeniu ustawiona ma być tabliczka informacyjna z instrukcją używania i wyjaśnieniem działania urządzenia.

B) Strefy ćwiczeń i rehabilitacji – usytuowanej w obrębie istniejącego w parku amfiteatru. Urządzenia do ćwiczeń należy posadowić zgodnie z dokumentacją projektową.
Strefa obejmuje:
- stół betonowy do tenisa stołowego – 1 szt. wraz akcesoriami (rakietki z okładzina gąbkową 4 szt., siatka 2 szt., piłeczki 30 szt.),
- stół z piłkarzykami – 1 szt. wraz z 5 piłeczkami,
- stół betonowy do gier planszowych (jeden stół do chińczyka, drugi szachownica) – 2 szt. wraz z kompletem pionów do gry przystosowanych do gry na tych stołach
oraz 25 urządzeń zewnętrznej siłowni tj.:
prasa nożna – 1 szt.
wyciskanie siedząc – 1 szt.
wiosła – 1 szt.
wahadło II – 1 szt.
jeździec – 1 szt.
ławka do ćwiczeń mięśni ud – 1 szt.
modlitewnik – 1 szt.
motyl dla niepełnosprawnych – 1 szt.
sztanga w leżeniu – 1 szt.
wyciskanie dla niepełnosprawnych – 1 szt.
twister – 1 szt.
steper – 1 szt.
urządzenie do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej – 1 szt.
urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha – 1 szt.
ławka uniwersalna – 1 szt.
narciarz biegowy orbitrek – 1 szt.
narciarz zjazdowy – 1 szt.
biegacz – 1 szt.
rowerek – 1 szt.
sternik 3 - koła thai chi – 1 szt.
drabinka – 1 szt.
drążek – 1 szt.
pylon informacyjny - 3 szt.

C) Strefy wypoczynku – którą wykonać należy w obrębie łąki po południowej stronie budynków „Repty” GCR, zgodnie z dokumentacją projektową. W strefie należy posadowić 15 ławek typu szezlong opisanych w dokumentacji projektowej.
Istniejące naturalne nawierzchnie zielone w obrębie, których usytuowane zostaną projektowane urządzenia pozostaną bez zmian. Miejscowo wymagają niewielkiej niwelacji i zabezpieczenia gumową matą przerostową. Dojście do projektowanych stref zapewniają istniejące ścieżki i chodniki, które w całości pozostają bez zmian.

4. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do:
a) wykonania i posadowienia czterech tablic informujących w zakresie warunków korzystania z urządzeń (Regulamin), uzgodniony z Zamawiającym,
b) wykonania i posadowienia jednej tablicy informującej o finansowaniu inwestycji zgodnie z przykładowym wzorem stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ o wymiarach mniejszych niż 120 cm x 80 cm (szer. x wys.). Tablicę wykonuje się z trwałych materiałów, np.: stali nierdzewnej, metalu, pleksi lub tworzyw sztucznych postawionych na samonośnej konstrukcji, malowanych proszkowo, zastabilizowanych w gruncie uniemożliwiając pochylenie się tablicy. Wysokość tablicy ponad gruntem około 2 m. Napisy na tablicy wykonuje się w sposób czytelny i trwały w kolorze czarnym/granatowym na białym tle oraz kolorową grafiką.
c) dostarczenia materiałów w formie edytowalnej (opisy w wersji tekstowej do edycji np. dokument Word, zdjęcia jako .jpg) celem wykonania i uruchomienia tematycznej strony internetowej zawierającej informacje:
- dla strefy nauki: zasady działania i wyjaśnienie zjawisk fizycznych dla każdego z zamontowanych urządzeń, ilustracje i fotografie zamontowanych urządzeń, regulamin korzystania,
- dla strefy ćwiczeń i rehabilitacji: opis urządzenia, opis ćwiczonych partii mięśni na danym urządzaniu (dla każdego urządzenia), przykładowy trening obwodowy z podaniem ilości powtórzeń; regulamin korzystania oraz podstawowe zasady gry (dot. tenis stołowy, piłkarzyki, chińczyk, szachy/warcaby i inne rozgrywane na szachownicy),
- dla strefy wypoczynku: fotografie zamontowanych urządzeń, regulamin korzystania.

5. Inwestycja winna być przeprowadzona w oparciu o:
a) projekt budowlany,
b) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót,
c) przedmiar robót,
d) pozwolenie Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

6. Dokumentacja projektowa przewiduje rozwiązania, które dopuszczają korzystanie z przedmiotu zamówienia przez wszystkich użytkowników w tym przez osoby niepełnosprawne. Projektowane elementy małej architektury ujęte w dokumentacji zlokalizowane są w istniejących przestrzeniach, do których doprowadzają istniejące ciągi komunikacyjne (alejki, chodniki).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

39162000-5 - Pomoce naukowe

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 ust. 6) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego na dzień 20.08.2021r. wpłynęły trzy oferty. Komisja przetargowa dokonała w wyznaczonym terminie otwarcia dwóch z nich. Po zakończeniu sesji otwarcia ofert okazało się, że Zamawiający ma jeszcze jedną ofertę, również złożoną w terminie i miejscu określonym przez Zamawiającego, której nie otwarto na wskutek przeoczenia przez pracownika Zamawiającego.
Mając na uwadze, że zgodnie z art. 222 ust. 1 ustawy Pzp otwarcie ofert następuje niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, nie później niż następnego dnia po dniu, w którym upłynął termin ich składania. Zamawiający nie może odroczyć otwarcia ofert w czasie ani przedłużyć terminu otwarcia. Nie jest również możliwe dokończenie przerwanego, czy nie w pełni przeprowadzonego otwarcia ofert. Tym samym otwarcie ofert nie może zostać powtórzone w postępowaniu, jest to bowiem czynność faktyczna oraz jednokrotna i niepowtarzalna.

Powyższe potwierdza wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 grudnia 2020 r. sygn.. akt: KIO 3204/20 w którego treści stwierdzono między innymi, że: „Otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednorazową i niepowtarzalną. Co za tym idzie, nie otworzenie jednej z ofert nie może być naprawione w ponownej procedurze otwarcia.”
Tak też orzekła KIO w wyroku z 4 lipca 2016r. (sygn. akt KIO 1096/16): „Publiczne otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednokrotną, która nie może zostać powtórzona w danym postępowaniu, co w konsekwencji oznacza, że brak publicznego otwarcia ofert stanowi wadę tego postępowania, które wywiera istotny wpływ na umowę. Tego typu nieusuwalna wada istnieje zawsze, niezależnie od tego czy oferta, która nie została publicznie otwarta jest ofertą najdroższą czy też plasuje się wyżej w rankingu kryteriów oceny ofert. (...) Brak podania do publicznej wiadomości – odczytania nazwy, adresu wykonawcy, informacji dotyczących ceny oferty i innych elementów wymienionych w art. 86 ust. 4 ustawy – Prawo zamówień publicznych powoduje, że postępowanie obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia, która to wada uniemożliwia zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego”.

Procedura otwarcia oferty nr 3 w niniejszym postepowaniu nie odbyła się w sposób jawny oraz nie ujęto jej w informacji z otwarcia ofert zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postepowania, nie podając nazwy firmy oraz adresu wykonawcy oraz ceny zawartej w ofercie. Czynność ta w sposób bezpośredni narusza w szczególności dyspozycję art. 18 ust. 1 oraz art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Powyższe uchybienie Zamawiającego narusza naczelną zasadę zamówień publicznych, wynikającą z art. 16 ustawy Pzp, albowiem postępowanie nie zostało przeprowadzone w sposób zapewniający zachowanie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz zgodnie z zasadami proporcjonalności i przejrzystości. Skutkowałoby to naruszeniem także art. 17 ust. 2 ustawy Pzp, gdyż zamówienia nie udzielono by Wykonawcy wybranemu zgodnie z przepisami ustawy Pzp.
Zgodzić należy się z tym, że czynność otwarcia ofert ma doniosłe znaczenie dla uczestników postępowania, pozwala Wykonawcom na ustalenie kręgu podmiotów, z którymi konkurować będą o udzielenie zamówienia oraz o potencjalnych szansach na uzyskanie zamówienia.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w oparciu o wskazaną wyżej podstawę. W związku z tym Zamawiający postanowił jak wyżej.
2021-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane