Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na dz. 318/7 w Bojanie poprzez budowę żłobka i Centrum Usług Społecznych

Gmina Szemud

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00156662
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00156662/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-21 09:44
Lokalizacja
Szemud, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c15d4042-b25e-4e6d-90a5-e4acfb98efba
Identyfikator
5882388864
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

WIERZBOWSKI ARCHITEKCI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
99 492,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00156662 z dnia 2025-03-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na dz. 318/7 w Bojanie poprzez budowę żłobka i Centrum Usług Społecznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szemud

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675422

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Samorządowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Szemud

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-217

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szemud.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szemud.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1066758

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na dz. 318/7 w Bojanie poprzez budowę żłobka i Centrum Usług Społecznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c15d4042-b25e-4e6d-90a5-e4acfb98efba

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00156662

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00011446/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na dz. 318/7 w Bojanie poprzez budowę żłobka i Centrum Usług Społecznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+ 2022-2029”, współfinansowanego z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach Maluch+, wskaźnika A61G

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00115575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/3/9/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 292200,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej (wielobranżowych projektów budowlanych) wraz z materiałami przetargowymi oraz przygotowanie i złożenie w Starostwie Powiatowym w Wejherowie kompletnego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami wymaganymi obowiązującymi przepisami.
2. Zadaniem objęte jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej umożliwiającej rozbudowę istniejącego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na dz. 318/7 w Bojanie poprzez budowę żłobka i Centrum Usług Społecznych.
3. Cechy planowanego obiektu:
– budynek piętrowy, niepodpiwniczony,
– szacowane wymiary ok. 25x9m + 23x10m,
– budynek murowany, wykonany w konstrukcji murowanej/żelbetowej,
– budynek wyposażony we wszelkie niezbędne instalacje,
– w budynku winna zostać zainstalowana winda przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
4. Istniejące przyłącza i instalacje terenowe winny zostać rozbudowane i przebudowane, poprowadzone w sposób niekolidujący z budynkami na działkach nr 318/4 i 318/7 oraz zapewniać możliwość niezależnego rozliczania poszczególnych mediów.
5. Budynek winien zostać zaprojektowany częściowo w miejsce istniejącego garażu remizy, zaś od strony północnej ma przylegać do równolegle projektowanego budynku – rozbudowy istniejącego na działce nr 318/4 ośrodka zdrowia, którego inwestorem jest właściciel prywatny.
6. Należy przewidzieć skuteczne zabezpieczenie budynku (zarówno części projektowanej, jak i istniejącej) przed zalaniem w przypadku deszczy nawalnych.
7. Należy zapewnić wystarczającą ilość miejsc parkingowych dla potrzeb nowopowstałych na działce funkcji.
8. Całość zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
9. Umowa o dofinansowanie nr 78.I/I-KPO/TW/2023 zadania pn.: Utworzenie 50 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w ramach nowego żłobka Tuptuś w Bojanie, ul. Wybickiego 16, gm. Szemud w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+ 2022-2029”, współfinansowanego z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach Maluch+, wskaźnika A61G Tworzenie nowych miejsc w placówkach opiekuńczych (żłobki, kluby dziecięce) dla dzieci do 3 roku życia.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: zał. Nr 7 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99492,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 221400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99492,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wierzbowski Architekci Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5253028296

7.3.3) Ulica: Leopolda Lisa-Kuli

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-512

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99492,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

2025-03-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi