Wykonanie remont. cząstk. nawierzchni bitumicznych i usuwanie skutków przełomów w 2021 r. na dr. wojew. administr. przez ZDW w Lublinie - Zad. nr 9: RDW w Parczewie – drugie zam. podobne

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00269417
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00269417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-16 09:42
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c45e73c5-3be0-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7122904545
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNALubartów, PL · lot 0
747 840 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00269417 z dnia 2021-11-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remont. cząstk. nawierzchni bitumicznych i usuwanie skutków przełomów w 2021 r. na dr. wojew. administr. przez ZDW w Lublinie - Zad. nr 9: RDW w Parczewie – drugie zam. podobne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019170

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bohdana Dobrzańskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-262

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 833542314

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.parczew.dzp@zdw.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdw-lublin.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Samorządowa Jednostka Budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administrowanie drogami wojewódzkimi na terenie działania RDW w Parczewie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remont. cząstk. nawierzchni bitumicznych i usuwanie skutków przełomów w 2021 r. na dr. wojew. administr. przez ZDW w Lublinie - Zad. nr 9: RDW w Parczewie – drugie zam. podobne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c45e73c5-3be0-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00269417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00253933/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający przewidział potrzebę wykonania remontów cząstkowych w ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ogłoszeniu Nr 2020/S 250-623125 z dnia 23.12.2020 r. Sekcja II. pkt 2.14) - część nr 9 (zamówienie o którym mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z póź. zm.), wg nowej ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) art. 214 ust. 1 pkt. 7), w oparciu o znajomość stanu technicznego nawierzchni bitumicznych administrowanej sieci drogowej.
na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11.09.2019 r.
Szczegółowe uzasadnienie ze wzgl. na ograniczoną ilość znaków zawarte jest w sekcji IX "Informacje dodatkowe"

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: R5.ST.371.14.2021.ek

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych na drodze wojewódzkiej nr 815 odc. w m. Przewłoka od km 21+810 do km 22+910 polegających na:
- Wymianie warstwy ścieralnej gr. min. 4 cm z mieszanki mineralno- asfaltowej AC11S 50/70 KR 3-4 wraz z frezowaniem, oczyszczeniem i skropieniem o powierzchni powyżej 50m2 – 825,00 Mg (tj. 6 600,00 m2 przy gr. 5 cm);
- Wypełnieniu kolein betonem asfaltowym AC11S z frezowaniem o powierzchni powyżej 50 m2 – 695,00 Mg (warstwa wiążąco - wyrównawcza);

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 747840,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 747840,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 747840,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartó S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101

7.3.3) Ulica: Krańcowa

7.3.4) Miejscowość: Lubartów

7.3.5) Kod pocztowy: 21-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 747840,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Pełna nazwa zamówienia: Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych i usuwanie skutków przełomów w 2021 r. na drogach wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
- Zadanie nr 9: Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie – drugie zamówienie podobne do Umowy Nr 9/RB/2021 z dnia 17.03.2021 r.
Uzasadnienie faktyczne i prawne wybory trybu zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przewidział potrzebę wykonania remontów cząstkowych w ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ogłoszeniu Nr 2020/S 250-623125 z dnia 23.12.2020 r. Sekcja II. pkt 2.14) - część nr 9 (zamówienie o którym mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z póź. zm.), wg nowej ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) art. 214 ust. 1 pkt. 7), w oparciu o znajomość stanu technicznego nawierzchni bitumicznych administrowanej sieci drogowej. Nawierzchnie bitumiczne dróg wojewódzkich na terenie RDW charakteryzują się licznymi spękaniami i deformacjami. Zamawiający dysponując określonymi środkami finansowymi przy wszczęciu postępowania podstawowego nie był w stanie zrealizować wszystkich potrzeb w zakresie remontów nawierzchni. Powstałe po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych oszczędności finansowe umożliwiają częściowe wykonanie zamówienia polegającego na powtórzeniu robót podobnych/zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Pozwoli to na zabezpieczenie zniszczonych nawierzchni bitumicznych przed dalszą dewastacją w okresie zimowym. Udzielane zamówienie jest drugim zamówieniem robót podobnych do zakresu Zadania Nr 9 o wartości 608 000,00 zł netto (przewidywana całkowita wartość tego zamówienia została określona na kwotę nie większą niż 1 303 204,00 zł netto, łączna wartość obu zamówień podobnych wynosi 740 800,00 zł netto).
Uzasadnienie prawne:
w przypadku udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości - art. 214 ust 1 pkt 7) ustawy Pzp.
2021-11-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane