Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Jaskółek na os. Miejsce Kłodnickie (część I) Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Wróblewskiego na os. Sławięcice (część II)
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00272627
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00272627/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-17 13:59
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e26bd341-eb8f-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00272627 z dnia 2021-11-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Jaskółek na os. Miejsce Kłodnickie (część I)
Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Wróblewskiego na os. Sławięcice (część II)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Jaskółek na os. Miejsce Kłodnickie (część I)Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Wróblewskiego na os. Sławięcice (część II)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e26bd341-eb8f-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00272627
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001345/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Budowa, przebudowa, rozbudowa oświetlenia ulicznego i miejsc publicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00125428/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.52.2021.AP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 136634,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Jaskółek na os. Miejsce Kłodnickie (część I)Wspólny słownik zamówień (CPV):
45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
I. Zamówienie obejmuje wykonanie oświetlenia ulicznego na ul. Jaskółek na os. Miejsce Kłodnickie, na które składają się:
Roboty elektryczne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, załączona dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sporządzone przez: Zakład Usług Elpro, Andrzej Klimowicz, 47-224 Kędzierzyn-Koźle, ul. Partyzantów 10B/6 , zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
II. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
2) Kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4kpl. (w tym 2kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji w tym podział i wydzielenie gruntu pod obiekty. Format i zawartość plików zawierających pomiary powykonawcze w postaci wektorowej. Format plików to .DWG lub .DXF. Do plików ma być dołączona informacja o zastosowanym układzie współrzędnych. Stosowany obecnie na terenie gminy to: 1965 strefa IV. Zamieszczone na mapach obrysy obiektów winny być rozdzielone wg branż na warstwy i opisane zgodnie z instrukcją techniczną K-1 dot. map zasadniczych. Z uwagi na specyfikę obiekty oświetlenia ulic - o ile występują - winny być opisane następującymi warstwami: kable przyłączy nn. - polilinia1), / kable obwodów oświetleniowych - polilinia1), rury osłonowe - odcinek, mufy - punkt, latarnie - punkt 2), szafki oświetlenia ulicznego - prostokąt 2) gdzie 1) - opis kabla o niezmiennym przekroju (bez przerw na odcinkach zarurowanych), 2) - obiekt opisany dodatkowo nr określonym w dokumentacji projektowej.
Zamawiający w dniu odbioru robót będzie wymagał od wykonawcy : dokumentację geodezyjną, zawierającą wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w tym mapę, o której mowa w art. 2 pkt 7b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne, czyli wyniki pomiarów powykonawczych, w tym mapę opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12c ust. 1, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12a ust. , w oparciu o które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji.
3) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
4) Sporządzenie organizacji ruchu na czas budowy, wprowadzenie jej i poinformowanie na piśmie właściwych służb o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu (w odpowiednim terminie),
5) Zajęcie pasa drogowego i koszty z tym związane,
6) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu.
7) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki
odpadami. Z tego też względu:
a)Odpady - w tym również wszelkiego rodzaju nadziemne, podziemne, nieorganiczne i organiczne pozostałości typu gruz, złom, pnie, korzenie, karpiny itp. –
należy bez zbędnej zwłoki wywieźć na Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych lub przekazać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie
na transport odpadów.
b)Składowanie w rejonie placu budowy zdemontowanych materiałów nadających się do odzysku jest możliwe w okresie nie dłuższy niż termin realizacji
przedmiotu zamówienia.
c)Nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób
zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów przedstawiając Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą
niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśniając pisemnie ewentualną różnicę.
8) Próby i odbiory z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika.
9) Remonty i naprawę zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach.
10) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy.
11) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń na obiekcie jak: oświetlenie, szafki oświetleniowe oraz pozostałe zabudowane urządzenia oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej.
12) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót.
13) Należy uporządkować także teren przylegający do placu budowy który został naruszony wskutek prowadzonych robót.
14)Wykonawca uwzględni w ofercie i poniesie wszystkie koszty wynikające z warunków :
a) Tauron Dystrybucja nr WP/020341/2021/O03R06 z dnia 03.03.21r.;
b) Wydz. OSR- nr OSR-IUC.7012.20.DK z dn. 28.05.2020r.;
c) MWiK nr Ldz. TT.20.AR.120-14/21-1/2019/KW/2021 z dn. 27.01.21r.,
d) Wydz. ZD- nr ZD.7012.6.2021.KM z dn. 01.02.2021r.;
e) Starostwo Powiatowe- nr KZ.4123.11.2021.GN z dn. 03.02.2021r.
15)Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 50.000,0 [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
III. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
roboty elektryczne- budowa sieci oświetlenia
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w części II SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Zamawiający wprowadza obowiązek osobistego wykonania kluczowych zadań tj. robót elektrycznych.
IV. Zamawiający udostępnia przedmiary robót, które stanowią jedynie element pomocniczy. Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 35602,89 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie oświetlenia ulicznego na obszarze gminy: ul. Wróblewskiego na os. Sławięcice (część II)Wspólny słownik zamówień (CPV):
45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
I. Zamówienie obejmuje wykonanie oświetlenia ulicznego na ul. Wróblewskiego na os. Sławięcice, na które składają się:
Roboty elektryczne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, załączona dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sporządzone przez: Przedsiębiorstwo Handlowe Empiria Janusz Kolenda SP.J., 47-223 Kędzierzyn-Koźle ul. W. Witosa 6B, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
II. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo:
1)Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
2)Kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4kpl. (w tym 2kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji w tym podział i wydzielenie gruntu pod obiekty. Format i zawartość plików zawierających pomiary powykonawcze w postaci wektorowej. Format plików to .DWG lub .DXF. Do plików ma być dołączona informacja o zastosowanym układzie współrzędnych. Stosowany obecnie na terenie gminy to: 1965 strefa IV. Zamieszczone na mapach obrysy obiektów winny być rozdzielone wg branż na warstwy i opisane zgodnie z instrukcją techniczną K-1 dot. map zasadniczych. Z uwagi na specyfikę obiekty oświetlenia ulic - o ile występują - winny być opisane następującymi warstwami: kable przyłączy nn. - polilinia1), / kable obwodów oświetleniowych - polilinia1), rury osłonowe - odcinek, mufy - punkt, latarnie - punkt 2), szafki oświetlenia ulicznego - prostokąt 2) gdzie 1) - opis kabla o niezmiennym przekroju (bez przerw na odcinkach zarurowanych), 2) - obiekt opisany dodatkowo nr określonym w dokumentacji projektowej.
Zamawiający w dniu odbioru robót będzie wymagał od wykonawcy : dokumentację geodezyjną, zawierającą wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w tym mapę, o której mowa w art. 2 pkt 7b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne, czyli wyniki pomiarów powykonawczych, w tym mapę opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12c ust. 1, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12a ust. , w oparciu o które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji.
3) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
4) Sporządzenie organizacji ruchu na czas budowy, wprowadzenie jej i poinformowanie na piśmie właściwych służb o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu (w odpowiednim terminie),
5) Zajęcie pasa drogowego i koszty z tym związane,
6) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu.
7) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki
odpadami. Z tego też względu:
a) Odpady - w tym również wszelkiego rodzaju nadziemne, podziemne, nieorganiczne i organiczne pozostałości typu gruz, złom, pnie, korzenie, karpiny itp. –należy bez zbędnej zwłoki wywieźć na Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych lub przekazać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie
na transport odpadów.
b) Składowanie w rejonie placu budowy zdemontowanych materiałów nadających się do odzysku jest możliwe w okresie nie dłuższy niż termin realizacji
przedmiotu zamówienia.
c) Nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób
zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów przedstawiając Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą
niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśniając pisemnie ewentualną różnicę.
8) Próby i odbiory z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika.
9) Remonty i naprawę zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach.
10) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy.
11) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń na obiekcie jak: oświetlenie, szafki oświetleniowe oraz pozostałe zabudowane urządzenia oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej.
12) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót.
13) Należy uporządkować także teren przylegający do placu budowy który został naruszony wskutek prowadzonych robót.
14) Wykonawca uwzględni w ofercie i poniesie wszystkie koszty wynikające z warunków :
a) Urząd Ochrony Zabytków w Opolu- pozwolenie nr 431/N/2021 (nr ZN.5146.23.2021.MP z dn. 24.05.2021r;
b) Starostwo Powiatowe – nr KZ.4123.23.2021.GN z dn. 22.02.2021r.,
c) Urząd Ochrony Zabytków w Opolu- nr ZN.5183.39.2021.KO z dn. 19.02/.2021r., Wydz. ZD nr ZD.7012.28.2020.2021.IG z dn. 03.02.2021r.;
d) MWiK nr Ldz. TT.315.AR.120-174/20-1/1493/KW/2020 z dn. 12.11.20r.;
e) PSG nr PSG.OP.0092.21/160085562 z dn. 03.02.21r.;
15) Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 100.000,00 [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
III. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
roboty elektryczne- budowa sieci oświetlenia
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w części II SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Zamawiający wprowadza obowiązek osobistego wykonania kluczowych zadań tj. robót elektrycznych.
IV. Zamawiający udostępnia przedmiary robót, które stanowią jedynie element pomocniczy. Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 101031,50 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 2 oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia.
Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 09.08.2021r. wynosi:
Część I -30000,00 zł brutto
Część II -35000,00 zł brutto
Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39298,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 43050,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 2 oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia.
Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 09.08.2021r. wynosi:
Część I -30000,00 zł brutto
Część II -35000,00 zł brutto
Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 92410,33 PLN
| 2021-11-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |