„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo”
NADLEŚNICTWO TYCHOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00271944
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00271944/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-17 11:48
- Lokalizacja
- Tychowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8800b114-30a0-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
- Identyfikator
- 6720007559
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00271944 z dnia 2021-11-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO TYCHOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044329
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bobolicka 86
1.5.2.) Miejscowość: Tychowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-220
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 311 52 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tychowo@szczecinek.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tychowo.szczecinek.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo-tychowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
usług z zakresu gospodarki leśnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8800b114-30a0-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00271944
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00236915/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający wszczął postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art.305 pkt2) ustawy PZP, zgodnie z którym Zamawiający udziela zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art.226 ust.1 pkt5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.Zamawiający w postępowaniu (nr 2021/BZP 00188650/01 z dnia 22.09.2021 r.)pn.„Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo” odrzucił na podstawie art.226 ust.1 pkt5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. PZP (Dz.U. z 2021r.poz.1129 ze zm.) oferty na zadanie nr 1 i nr 2. W postępowaniu brak było innych ofert niepodlegających odrzuceniu. W związku z powyższym na podstawie art.255. ust.2 PZP Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-b347b8db-1558-11ec-b885-f28f91688073
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.3.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 653154,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo.
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa zadania i obejmuje swym zakresem w szczególności:
Zadanie nr 1
W celu wytworzenia jednorodnej mieszanki, uniknięcia wtórnego rozsortowania kruszywa o frakcji od 0 do 31,5 mm, prace należy wykonać przy użyciu specjalistycznej gruntofrezarki/kruszarki wyposażonej w wirujący bęben z utwardzonymi zębami. Następnie przywrócić naprawianej/konserwowanej nawierzchni prawidłowy 2 % profil poprzeczny oraz profil podłużny i zagęścić z zachowaniem prawidłowej wilgotności nawierzchni. Współczynnik zagęszczenia winien wynosić Is>0,98. Naprawa zawyżonych poboczy przez ich ścięcie.
Dojazdy pożarowe o nr. 16, 10, 14, 6 i droga nr 141 o nawierzchni z mieszanki kruszywa łamanego o frakcji od 0 do 31,5 mm. Łączna długość dróg do naprawy wynosi 13555 mb (13,6 km), powierzchnia 47422,50 m2.
Zadanie nr 2
Równanie dróg polegające na przywróceniu nawierzchni gruntowej prawidłowego profilu poprzecznego i podłużnego, usunięciu nierówności i zapewnieniu właściwego odwodnienia. Równanie i wałowanie dróg gruntowych należy wykonać równiarką samojezdną i walcem wibracyjnym. Występujące wyboje i koleiny wyrównuje się gruntem rodzimym, zagęszcza i stabilizuje mechanicznie. Mocno ubitą glebę oraz silnie zadarnioną należy wstępnie rozdrobnić kruszarką drogową. Prace należy prowadzić z zachowaniem standardów wykonania dla dróg gruntowych danej kategorii (profile poprzeczne powinien wynosić 4% i podłużne, umożliwiające odprowadzenie wód opadowych) oraz w odpowiednich warunkach atmosferycznych gwarantujących zachowanie uzyskanych parametrów po wykonaniu powyższych robót. Naprawa dróg obejmuje profilowanie, wałowanie i usunięcie korzeni z powierzchni drogi oraz uprzątnięcie terenu. Wyrównanie nawierzchni równiarką, a następnie utwardzenie jej poprzez 3 krotny przejazd walcem. Wykonane mechanicznie zaniżenia poboczy równiarką w trakcie profilowania drogi, o przekroju trójkątnym z dnem wyokrąglonym łukiem kołowym o promieniu 0,5m nachyleniu skarpy wewnętrznej 1:3, skarpy zewnętrznej od 1:3 do 1:10 oraz głębokością dostosowaną do warunków terenowych. Wykonać nawierzchnię ( ze wskazaniem) z kruszywa kamiennego łamanego o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm, bez domieszki kruszyw pochodzących z recyklingu. Grubość warstwy średnio 15 cm po zagęszczeniu, z dopuszczeniem grubszej warstwy w przypadku ubytków powstałych na rozmiękczonym terenie w postaci głębokich i rozległych wybojów i kolein. Podłoże powinno być wyrównane oraz odpowiednio zagęszczone.
Drogi i dojazdy pożarowe do profilowania i wzmocnienia odcinkami przez ułożenie nawierzchni z kruszywa łamanego o frakcji od 0 do 31,5 mm o nr. 25, 149, 128, 126, 111, 23, 144, 105, 24, 5, 109, 26, 7,20 powierzchnia 125 156,5 m2.
Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel kosztorysu ofertowego i Opisu przedmiotu zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nie objętych zakresem zamówienia podstawowego, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (danej drogi) na terenie Nadleśnictwa Tychowo, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (innej drogi)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 803379,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 803379,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 803379,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zako Trade Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010504763
7.3.3) Ulica: Wasznika 5
7.3.4) Miejscowość: Czaplinek
7.3.5) Kod pocztowy: 78-550
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 653154,07 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2021-11-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |