Termomodernizacja budynku Filii Przedszkola Miejskiego nr 5 zlokalizowanego przy ulicy Piłsudskiego 16 w Żaganiu” w ramach części III zadania pn. „Termomodernizacja budynków Przedszkola Miej ...
GMINA ŻAGAŃ O STATUSIE MIEJSKIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00274255
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00274255/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-18 12:33
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09f68714-2fff-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
- Identyfikator
- 9241000673
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00274255 z dnia 2021-11-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Filii Przedszkola Miejskiego nr 5 zlokalizowanego przy ulicy Piłsudskiego 16 w Żaganiu” w ramach części III zadania pn. „Termomodernizacja budynków Przedszkola Miej ...
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ O STATUSIE MIEJSKIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770824
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Słowiański 17
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 684771040
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@um.zagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Filii Przedszkola Miejskiego nr 5 zlokalizowanego przy ulicy Piłsudskiego 16 w Żaganiu” w ramach części III zadania pn. „Termomodernizacja budynków Przedszkola Miej ...2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09f68714-2fff-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00274255
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00236390/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.721.20.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest poprawa efektywności energetycznej budynku Filii Miejskiego Przedszkola nr 5 przy ul. Piłsudskiego 16, 68-100 Żagań usytuowanego na terenie działki o nr ewidencyjnym 1051/1, poprzez termomodernizację budynku. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w szczególności
W zakresie termomodernizacji:
1. Remont pokrycia dachowego,
2. Remont lukarn,
3. Remont kominów,
4. Remont ścian fundamentowych
5. Wykonanie opaski wokół budynku
6. Remont ścian wewnętrznych piwnic wraz z wykonaniem izolacji metodą iniekcji,
7. Pogłębienie posadzki w kotłowni,
8. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
9. Wykonanie termomodernizacji ścian zewnętrznych,
10. Termoizolacja stopu podstrychowego,
11. Termoizolacja stropu pod piwnicami,
12. Termoizolacja stropu pod przybudówką,
13. Termoizolacja ścian wewnętrznych klatek schodowych,
14. Termoizolacja stropu nad klatką schodową na poddaszu,
15. Ocieplenie kominów na poddaszu,
16. Wykonanie brakujących przewodów wentylacji grawitacyjnej dla pomieszczeń piwnic,
17. Wymiana opierzeni i parapetów,
18. Wymiana rynien i rur spustowych.
W zakresie instalacji sanitarnych:
1. Roboty demontażowe instalacji c.o.,
2. Montaż nowych pionów i podejść do grzejników,
3. Wymiana grzejników,
4. Montaż węzła ciepłowniczego opartego na odnawialnych źródłach ciepła, wymiana źródła ciepła systemu c.o. i c.w.u. na pompę ciepła,
5. Montaż dolnego źródła, studni kolektorowych wielofunkcyjnych, przewodów, rurociągów rozprowadzających, rurociągów dobiegowych,
6. Montaż wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej zasilanej z centrali wentylacyjnej z wymiennikiem krzyżowym,
7. Wykonanie niezależnej instalacji wyciągowej z bezpośrednim wyprowadzeniem powietrza na dach,
8. Montaż automatyki do sterowania c.o.,
9. Montaż systemu monitoringu zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej budynku.
W zakresie instalacji elektrycznych:
1. Roboty demontażowe,
2. Roboty montażowe – rozprowadzenie przewodów w bruzdach, wykończenie powierzchni,
3. Wymiana opraw oświetleniowych ( w ciągach komunikacyjnych i łazienkach oprawy należy wyposażyć w czujniki obecności) ,
W zakresie instalacji fotowoltaicznych:
1. Montaż konstrukcji nośnej na panele FV,
2. Montaż paneli fotowoltaicznych,
3. Montaż falowników,
4. Montaż okablowania, rozdzielnice systemu,
5. Montaż monitoringu ilości wyprodukowanej energii.
4.3. Wykonawca ma obowiązek informować opinię publiczną o fakcie dofinansowania na realizację zadania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Lubuskie 2020 – w formie tablic informacyjnych o wymiarach 80x120 cm ( z tekstem i logo podanym przez Zamawiającego ) w trakcie realizacji inwestycji i po jej zakończeniu.
4.4. Inwestycja jest realizowana na obszarze otoczenia zabytku wpisanego do rejestru zabytków. Szczegółowy zakres inwestycji przedstawia załączona dokumentacja projektowa.
4.5. Przedmiary robót załączone do SWZ mają wyłącznie charakter pomocniczy i nie mogą stanowić jedynej podstawy do wyceny oferty. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia i oszacowania ilości wymaganych robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że wynagrodzenie za realizację umowy na roboty będzie ryczałtowe, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości obmiarowej określonych robót ujętych w projekcie w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie ryczałtowej. W związku z powyższym Wykonawca nie może powoływać się na jakiekolwiek braki w przedmiarze i w oparciu o nie żądać zwiększenia wynagrodzenia.
W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do wystąpienia do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty, ponieważ w ramach wynagrodzenia podanego w ofercie Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich niezbędnych robót przewidzianych w każdym z dokumentów stanowiących załącznik do SWZ.
Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne roboty zapewniające wykonanie przedmiotu zamówienia.
4.6. Inne dodatkowe informacje do opisu przedmiotu zamówienia :
1) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, zawartą z Zamawiającym umową oraz wytycznymi inspektora nadzoru.
2) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę
kluczowych części zamówienia;
3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie te części zamówienia oraz o ile są mu znane to podał nazwy tych podwykonawców;
4) Zamawiający nie udziela zamówienia w częściach. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych;
5) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej;
6) Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261400-8 - Pokrywanie
45261410-1 - Izolowanie dachu
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu do upływy terminu składania ofert tj do 15 listopada 2021 do godziny 10.00 nie złożono żadnej oferty. Zgodnie z art. 255 ust. 1 pkt.1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli nie wpłynęła żadna oferta.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
| 2021-11-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |