Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz usług dystrybucji energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji

Miasto Stołeczne Warszawa - Szkoła Podstawowa nr 396

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00157333
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00157333/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-21 12:18
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6798d092-59a5-4d47-9d80-267c1a2a76d8
Identyfikator
5252875568
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

Wykonawcy

1 przyznane

STOEN OPERATOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
534 911,32 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00157333 z dnia 2025-03-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz usług dystrybucji energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Szkoła Podstawowa nr 396

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389528283

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Anny German 5A

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-794

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp396@eduwarszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp396.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz usług dystrybucji energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6798d092-59a5-4d47-9d80-267c1a2a76d8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00157333

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 ppkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp. Zgodnie z tym przepisem, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

Stoen Operator Sp. z o.o. jest jedynym podmiotem uprawnionym do świadczenia usługi przesyłu (dystrybucji) energii elektrycznej do punktów poboru podłączonych do sieci Operatora. Wykonawca jako jedyny podmiot posiada koncesję na dystrybucję energii elektrycznej w odniesieniu do PPE objętych niniejszym postępowaniem. W tym stanie rzeczy zamówienie na dystrybucję energii elektrycznej należy udzielić w trybie z wolnej ręki. Nie istnieje inne rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia, lecz wynika z uwarunkowań rynkowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 442356,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi dystrybucji energii elektrycznej oraz usługi dystrybucji energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji, obejmujące:
1) dystrybucję energii elektrycznej, rozumianej jako transport energii elektrycznej sieciami dystrybucyjnymi w celu dostarczenia jej odbiorcom
2) utrzymywanie ciągłości i niezawodności dostaw energii elektrycznej,
3) utrzymywanie parametrów jakościowych energii elektrycznej do punktów poboru opisanych szczegółowo w Załączniku nr 1 o łącznej szacowanej wielkość energii elektrycznej w okresie 36 m-cy wynoszącej 1 260 000 kWh.
4) rozliczenie ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej elektroenergetycznej wobec ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci w celu jej zużycia na potrzeby własne przez prosumenta energii odnawialnej wytwarzającego energię elektryczną w mikroinstalacji o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 10 kW – w stosunku ilościowym 1 do 0,7. Szacunkowa ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci [kWh] w okresie 36 m-cy wynosi 12 000 kWh.
2. Umowa/y o świadczenie usług dystrybucji winny wejść w życie z dniem 01.01.2025 r.
3. Okres obowiązywania umowy/ów – 36 m-cy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stoen Operator Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252386094

7.3.3) Ulica: Piękna 46

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-672

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 534911,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-12-31
2025-03-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy