„Roboty czerpalne na terenie administrowanym przez Urząd Morski w Gdyni - roboty czerpalne w porcie Ustka w szacunkowej ilości 16 000,00 m3 w roku 2021.”
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00275712
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00275712/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-19 10:18
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d5ba2e0b-4912-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 5860014932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00275712 z dnia 2021-11-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Roboty czerpalne na terenie administrowanym przez Urząd Morski w Gdyni - roboty czerpalne w porcie Ustka w szacunkowej ilości 16 000,00 m3 w roku 2021.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chrzanowskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-338
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 (58) 355 33 33
1.5.8.) Numer faksu: +48 58 621-72-31
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@umgdy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umgdy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umgdy.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Roboty czerpalne na terenie administrowanym przez Urząd Morski w Gdyni - roboty czerpalne w porcie Ustka w szacunkowej ilości 16 000,00 m3 w roku 2021.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5ba2e0b-4912-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00275712
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00022534/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Roboty czerpalne na terenie administrowanym przez Urząd Morski w Gdyni * roboty czerpalne w porcie Ustka oraz intwrwencyjne w porcie Łeba
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
"art. 301 ust 1 pkt. 3): ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, niewynikającą z
przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć, nie
można zachować terminów określonych dla trybu podstawowego”
Konieczność podczyszczenia infrastruktury zapewniającej dostęp do portów będących
w administracji Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni wymusza na Zamawiającym skuteczność i
szybkość działań prowadzących do poprawy parametrów infrastruktury. Zamawiający nie mógł
przewidzieć wystąpienia złych warunków atmosferycznych, które doprowadziły do spłyceń torów
podejściowych i wodnych ograniczających żeglugę
i stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia użytkowników portu. Ze względu na pilną
potrzebę udzielenia zamówienia, niewynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
której wcześniej nie można było przewidzieć, nie można zachować terminów określonych dla
trybu podstawowego.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ZP.371.35.2021.KC
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.371.47.2021.KC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 799426,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty podczyszczeniowe w porcie i na torze podejściowym
do Portu Ustka – czerpanie i wywóz urobku na klapowisko w morzu na odległość do 3,0 Mm w o
łącznej szacunkowej ilości 16 000,00 m3. Jeśli Wykonawca nie posiada aktualnej zgody na
usunięcie urobku do morza to w zakresie każdej
z części zadania Wykonawca zobowiązany jest również do:
1.1. pobrania i zbadania próbek urobku (4 próbki) – koniecznych do uzyskania zezwolenia
opisanego w ppkt. b):
1.2. złożenia wniosku oraz uzyskania zezwolenia na usuwanie do morza urobku
z pogłębiania dna zgodnie z zapisami paragrafu 2 rozporządzenia Ministra Transportu i
Budownictwa z dnia 26 stycznia 2006 r. w sprawie trybu wydawania zezwoleń na usuwanie do
morza urobku z pogłębiania dna oraz na zatapianie w morzu odpadów lub innych substancji (Dz.
U. z 2006 r. Nr 22, poz. 166).
Jeśli wykonawca posiada w/w zgodę jest on zwolniony z obowiązku jej uzyskania.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ, Specyfikacja
Techniczna wykonania i odbioru robót Załącznik nr 2 do SWZ, Przedmiar robót Załącznik nr 4 do
SWZ oraz Plan Batymetryczny stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w
projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45244000-9 – wodne roboty budowlane;
45247120-7 – drogi wodne z wyjątkiem kanałów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45244000-9 - Wodne roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45247120-7 - Drogi wodne, z wyjątkiem kanałów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1603182,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2899680,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1603182,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rover Maritime S.L.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: B98722622
7.3.3) Ulica: ul. Botanico Cavanilles 28
7.3.4) Miejscowość: Walencja
7.3.5) Kod pocztowy: 46010
7.3.7.) Kraj: Hiszpania
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
prace batymetryczne (podwykonawca nie jest znany na etapie składania oferty)
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1603182,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-12-20| 2021-11-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |