„Wymiana instalacji elektrycznej i komputerowej oraz złącza pomiarowego z podziałem na etapy wykonania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie ul. Traugutta 1” – etap I.

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W OZORKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00277177
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00277177/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-19 18:06
Lokalizacja
Ozorków, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c0ca8db-23c3-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7321103374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00277177 z dnia 2021-11-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana instalacji elektrycznej i komputerowej oraz złącza pomiarowego z podziałem na etapy wykonania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie ul. Traugutta 1” – etap I.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W OZORKOWIE

1.3.) Oddział zamawiającego: ZSO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000732370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Romualda Traugutta 1

1.5.2.) Miejscowość: Ozorków

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-035

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 427198350

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@lo-ozorkow.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lo-ozorkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednostka organizacyjna JST - Szkoła

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wymiana instalacji elektrycznej i komputerowej oraz złącza pomiarowego z podziałem na etapy wykonania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie ul. Traugutta 1” – etap I.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c0ca8db-23c3-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00277177

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00200012/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana instalacji elektrycznej i komputerowej oraz złącza pomiarowego z podziałem na etapy wykonania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie ul. Traugutta 1” – etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00200035/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZSO.26.10.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 298348,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Wymiana instalacji elektrycznej i komputerowej oraz złącza pomiarowego z podziałem na etapy wykonania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie ul. Traugutta 1” – etap I. Dokumentacja projektowa (projekt budowlany i wykonawczy) obejmuje realizację trzech etapów, przy czym przedmiotowe zamówienie dotyczy realizacji wyłącznie etapu I (pierwszego) - dystrybucja energii elektrycznej, oświetlenie zewnętrzne i instalacje elektryczne i teletechniczne na poziomie piwnic (wykonanie prace zgodnie z zakresem ujętym w przedmiarze robót)..
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót zgodnie z przedmiarem robót, dokumentacją projektową, sztuką budowlaną i zasadami wiedzy technicznej oraz SWZ.
Wszelkie roboty będą prowadzone na działającym obiekcie, należy zapewnić normalne funkcjonowanie Placówki Oświatowej. W razie potrzeby zabezpieczyć pomieszczenia, korytarze kurtynami przeciwpyłowymi.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie sporządzenie i dostarczenie Zamawiającemu kosztorysu ofertowego przed podpisaniem umowy. Kosztorys ofertowy winien być sporządzony na bazie przedmiaru robót. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia terenu prowadzonych robót przed dostępem osób trzecich.
Wykonawca ma obowiązek prowadzenia prac zgodnie z obowiązującymi przepisami a w szczególności przestrzegania warunków bezpieczeństwa pracy tj. zapewnienia przez Wykonawcę przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji zamówienia.

Wykonawca po zakończeniu robót ma obowiązek doprowadzenia terenu prowadzonych robót do porządku oraz usunięcia wszelkich pozostałości po pracach budowlanych (gruz, śmieci, odpady budowlane itp.).
UWAGA: Ilekroć w dokumentacji, w tym zapytaniu ofertowym, wskazano markę lub pochodzenie produktu lub urządzenia, należy przyjąć, że za każdą nazwą jest umieszczone słowo „lub równoważne”, tzn. że wbudowane materiały, urządzenia itp. będą posiadały (charakteryzowały się) wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w niniejszej dokumentacji.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazane są konkretne rozwiązania techniczne, dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych, co do ich cech i parametrów, a wszystkie ewentualne nazwy firmowe urządzeń i wyrobów użyte w opisie przedmiotu zamówienia powinny być traktowane jako definicje standardowe, a nie konkretne nazwy firmowe urządzeń, wyrobów zastosowanych w niniejszej dokumentacji. Obowiązek udowodnienia równoważności leży po stronie Wykonawcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót stanowiącymi załącznik nr 9 do SWZ.
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych, 45300000 - 0 – roboty instalacyjne w budynkach, 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego, 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych, 45231400-9 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych, 45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45314000-1 Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych, 45312200-9 Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych, 45000000-7 – roboty budowlane, 45400000-1 – roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych.

Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy
1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane niżej czynności w zakresie realizacji zamówienia, ponieważ wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.).
2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, w trakcie realizacji zamówienia osób obsługujących pojazdy i urządzenia tj. operatorzy, kierowcy oraz osoby wykonujące roboty budowlane, w szczególności prace instalacyjne, montażowe - pracownicy fizyczni. Obowiązek ten dotyczy także podwykonawców – wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących powyższe czynności.
3. Powyższe wymogi nie dotyczą osób kierujących i nadzorujących budową oraz dostawców materiałów budowlanych i sprzętu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione, w dniu 18.11.2021 r., w związku z tym, iż Wykonawca odstąpił od podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Podstawa prawna: art. 255 ust. 7) ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (j.t. Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 226853,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 360600,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-11-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane