Wykonanie robót budowlanych w zakresie dotyczącym realizacji zadania pn. „Dostosowanie budynku Szkoły do przepisów ochrony przeciwpożarowej".

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 63 IM. ZAWISZY CZARNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00279138
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00279138/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-22 21:44
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81871810-c7be-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5272157770
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00279138 z dnia 2021-11-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w zakresie dotyczącym realizacji zadania pn. „Dostosowanie budynku Szkoły do przepisów ochrony przeciwpożarowej".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 63 IM. ZAWISZY CZARNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000801102

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Płocka 30

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-148

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp63@edu.um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sp63wawa.edupage.org

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://sp63wawa.edupage.org

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w zakresie dotyczącym realizacji zadania pn. „Dostosowanie budynku Szkoły do przepisów ochrony przeciwpożarowej".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81871810-c7be-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00279138

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00074689/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Dostosowanie budynku Szkoły do przepisów ochrony przeciwpożarowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00074714/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 01/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 900000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania pod nazwą: Dostosowanie budynku Szkoły do przepisów ochrony przeciwpożarowej, w zakresie wynikającym z opisu przedmiotu zamówienia stanowiącego Załącznik do SWZ oraz przedmiaru i rysunków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Szkoła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w zakresie dotyczącym realizacji zadania pn. „Dostosowanie budynku Szkoły do przepisów ochrony przeciwpożarowej” ogłosiła w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 8 czerwca 2021 r. Termin składania ofert upłyną w dniu 6 lipca 2021 r. Zamawiający w treści Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia określił termin realizacji zamówienia na 84 dni. Wskazany termin uwzględniał stopień skomplikowania zakresu robót objętych przedmiotem udzielanego zamówienia. Ponieważ cena realizacji zamówienia mieściła się w możliwościach finansowych Zamawiającego zagwarantowanych budżetem na rok 2021 w dniu 21 lipca 2021 r. została podjęta decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty. Jednak w terminie związania ofertą nie doszło do podpisania umowy gdyż niezbędnym dla realizacji robót okazało się uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, które Zamawiający nie posiadał. Przedłużający się okres uzyskiwania decyzji pozwolenia na budowę spowodował, że kompletna realizacja przedmiotu zamówienia określona w postanowieniach Specyfikacji Warunków Zamówienia w bieżącym roku jest nie możliwa. Tymczasem środki na realizację zamówienia, którymi dysponuje Zamawiający nie mogą zostać przeniesione na rok 2022, co potwierdza, że wykonanie robót w 2022 roku nie leży w interesie publicznym – są inne pilniejsze, uprzednio zaplanowane potrzeby. W konsekwencji zasadnym jest stwierdzenie, że w aktualnym stanie faktycznym cena realizacji zamówienia zawarta w ofercie pierwotnie uznanej za najkorzystniejszą przekracza obecne możliwości finansowe zamawiającego związane z finansowaniem zamówienia w roku 2022.
Zmiana zakresu przedmiotu zamówienia poprzez jego ograniczenie nie jest możliwa ponieważ prowadziła by do powstania sytuacji w której zamawiający udzielił by zamówienia z naruszeniem ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie odnoszącym się do jego zakresu przedmiotowego.
Ponieważ w budżecie m. st. Warszawy na rok 2022 nie zostały przewidziane środki finansowe na realizację zadania objętego przedmiotem prowadzonego postępowania o udzielnie zamówienia, dalsze prowadzenie postępowania – podpisanie umowy – nie jest możliwe. Zamawiający nie posiada bowiem środków na sfinansowanie zamówienia nie tylko w kwocie na jaką opiewa najkorzystniejsza oferta ale w żadnej innej. Brak zapewnienia środków finansowych skutkuje koniecznością rezygnacji z realizacji udzielanego zamówienia i unieważnieniem postępowania. Przepisy ustawy o finansach publicznych uniemożliwiają zaciągnięcie zobowiązania ponad kwoty przewidziane na ich realizację w budżecie – w tym przypadku m. st. Warszawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 899913,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1227540,00 PLN

2021-11-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane