Przebudowa budynku na posesji w Bojszowie przy ul. Brzozowej 6 celem utworzenia mieszkań chronionych

Powiat Gliwicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00281736
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00281736/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-24 11:30
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ae0a4e3e-913f-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
6312606158
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

PARTUM T. MACHNIEWICZ, R. IWANINA SPÓŁKA JAWNACzerwionka-Leszczyny, PL · lot 0
973 970,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00281736 z dnia 2021-11-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku na posesji w Bojszowie przy ul. Brzozowej 6 celem utworzenia mieszkań chronionych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gliwicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254985

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zygmunta Starego 17

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 323326607

1.5.8.) Numer faksu: 322310822

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@starostwo.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.starostwo.gliwice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/bipkod/15293041

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku na posesji w Bojszowie przy ul. Brzozowej 6 celem utworzenia mieszkań chronionych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae0a4e3e-913f-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00281736

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000735/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa budynku na posesji w Bojszowie przy ul. Brzozowej 6 celem utworzenia mieszkań chronionych - Rodzinny Dom Dziecka w Bojszowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00025219/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIF-RZPO.272.00004.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 906374,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres prac obejmuje:
Prace związane z adaptacją budynku obejmują:
- Wykonanie izolacji przeciwwodnych fundamentowych
- Zasypanie istniejącego kanału technicznego w dawnym garażu
- Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych parapetów zewnętrznych i wewnętrznych
- Wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych
- Wykonanie nowego dachu krytego blachodachówką wraz z ociepleniem
- Wykonanie instalacji odgromowej
- Wymiana instalacji elektrycznej wraz z wyposażeniem budynku w urządzenia elektryczno-oświetleniowe
- Wykonanie kominów wentylacyjnych / przyjęto prefabrykowane
- Wykonanie rynien i rur spustowych według wybranego systemu
- Wykonanie wewnętrznej instalacji specjalistycznej: teletechnicznej, internet
- Wykonanie szamba w pobliżu miejscu rozbieranego basenu zewnętrznego
- Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej
- Wykonanie ogrzewania budynku – pompa ciepła
- Wykonanie instalacji c.o.
- Wykonanie nowego wykończenia schodów wewnętrznych wraz z poręczami
- Likwidacja przyczyn i skutków zawilgocenia budynku
- Wykończenie pomieszczeń - skucie istniejących tynków i wykonanie nowych cem-wap + gładź gipsowa, wykonanie nowych posadzek na poz. parteru i I-piętra budynku
- Wykonanie tarasu zewnętrznego
Prace związane z rozbiórką budynku obejmują:
- Rozebranie nawierzchni przylegających do elewacji w miejscach wykonywania izolacji ścian fundamentowych
- Demontaż istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej
- Demontaż rur spustowych i rynien dachowych
- Rozbiórka stropodachu
- Rozbiórka istniejącej drewnianej okładziny schodów wewnętrznych
- Rozbiórka kominów
- Rozbiórka częściowa murów na poz. I-piętra
- Wybicie otworów w stropie I-piętra dla wentylacji grawitacyjnej
- Skucie istniejących tynków wewnątrz budynku
- Rozbiórka istniejących warstw posadzkowych
- Rozbiórka drewnianej altany w pobliżu bramy wjazdowej na posesję
- Zasypywanie wykopów
- Wywóz i utylizacja gruzu z prac rozbiórkowych
Prace związane z zagospodarowaniem terenu obejmują:
- Rozbiórka /usunięcie/ istniejącej nawierzchni betonowej na terenie posesji
- Wykonanie podbudowy pod nawierzchnie
- Ułożenie kostki brukowej
- Formowanie terenu
- Obsianie trawą
Prace związane z wyburzeniem stalowej wiaty i zasypanie basenu obejmują:
- Rozbiórka pokrycia dachowego z blachy
- Rozbiórka obudowy ścian z blachy oraz przeszklenia
- Cięcie stalowej konstrukcji nośnej hali
- Kucie mechaniczne płyty betonowej
- Zasypywanie piwnic w rejonie hali rozdrobnionym gruzem i ziemią
- Formowanie nawierzchni
- Obsianie trawą
- Częściowa rozbiórka ścian niecki basenu wraz z ogrodzeniem na całym obwodzie
- Zasypywanie basenu
- Wywóz i utylizacja gruzu oraz złomu pochodzącego z prac rozbiórkowych
Prace związane z montażem zbiornika bezodpływowego na ścieki sanitarne (szambo)obejmują:
- Wykonanie wykopów liniowych
- Wykonanie podłączenia na odcinku budynek / (szambo) zbiornik trójkomorowy o poj. 10 m3
- Zabezpieczenie zbiornika przy użyciu mas bitumicznych
- Obsypka piaskiem wraz z zagęszczaniem
- Zasypywanie wykopu ziemią
- Montaż pokryw zbiornika
Mając na uwadze zlokalizowanie terenu budowy na działce, na której znajduje się również rodzinny dom dziecka, Wykonawca wydzieli teren budowy tak, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo mieszkańców tego domu. Ponadto Wykonawca weźmie pod uwagę takie prowadzenie robót, aby jak najmniej kolidowało z prowadzoną na działce działalnością rodzinnego domu dziecka.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 973970,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1134779,03 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 973970,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Partum T. Machniewicz, R. Iwanina sp. j.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 381238769

7.3.3) Ulica: 3 maja 1a/4

7.3.4) Miejscowość: Zabrze

7.3.5) Kod pocztowy: 41-800

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 973970,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

2021-11-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane