Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych
Powiat Nyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00282243
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00282243/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-24 13:22
- Lokalizacja
- Nysa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b66db3bf-4212-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7532132088
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00282243 z dnia 2021-11-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastowska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nysa
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774086065
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.sp.nysa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b66db3bf-4212-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00282243
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002617/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze odziaływania przejść dla pieszych.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00264775/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IP.272.2.32.2021.RM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 616373,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych”:
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1681 O ul. Powstańców Śląskich w Głuchołazach,
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej Nr 1681 O w miejscowości Konradów,
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1650 O ul. Sienkiewicza w Otmuchowie,
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 2236 O ul. Mickiewicza w Paczkowie,
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1530 O ul. Kościuszki w Korfantowie,
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 2169 O ul. Kraszewskiego w Nysie,
- poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1601 O w miejscowości Reńska Wieś
Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje:
- wykonanie oznakowania pionowego (aktywnego),
- wykonanie oznakowania poziomego,
- wykonanie urządzeń bezpieczeństwa,
- wykonanie oświetlenia dedykowanego,
- oraz elementów infrastruktury drogowej celem realizacji bezpiecznych przejść dla pieszych.
Szczegółowy zakres robót ujęty jest :
- w przedmiarach robót,
- STWiOR,
- dokumentacji projektowej,
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do:
1) Zachowania przepisów BHP,
2) W przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu określonego w pkt.6 , termin ten może ulec przedłużeniu nie więcej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
3) Wykonawca we własnym zakresie wykona projekt tymczasowej organizacji ruchu i na podstawie zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu dokona zgłoszenia odpowiednim organom zmianę organizacji ruchu na czas prowadzonych robót,
Zamawiający przekaże Wykonawcy zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu.
Wykonawca na podstawie zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu dokona zgłoszenia odpowiednim organom zmianę organizacji ruchu po zakończeniu robót.
4) Roboty związane z „Poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych”
- prowadzone na podstawie zgłoszenia robót art. 30 ustawy Prawo budowlane,
5) Wykonawca opracuje harmonogram robót,
6) Wykonawca jako wytwórca odpadów powstających w trakcie robót związanych z „Poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych” odpowiada za ich składowanie oraz w razie konieczności powinien uregulować stan formalno- prawny w zakresie gospodarki odpadami ( ustawa z dnia 14.12.2012r. o odpadach Dz. U. z 2018r.poz. 992 z póź.zm.),
7) Wykonawca sporządzi operat kolaudacyjny,
8) Przed przystąpieniem do prac związanych z „Poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych” Wykonawca winien zapoznać się z położeniem znaków geodezyjnych w obrębie obszaru inwestycyjnego w Powiatowym Ośrodku Geodezyjno- Kartograficznym w Nysie i zabezpieczyć je przed zniszczeniem,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ Oferta złożona przez Wykonawcę Budownictwo Dróg Mostów Sp. z o.o., Piłsudskiego 77, 48-303, Nysa została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp. Oferta podlega odrzuceniuz uwagi na fakt, iż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Do kosztorysu nie dołączono zestawienia cen sprzętu i materiałów oraz składników cenotwórczych (zapisy SWZ pkt. XIV). Ponieważ kosztorys ofertowy i jego załączniki nie jest dokumentem potwierdzającym spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego, dlatego kosztorysu ofertowego, nie można uzupełnić.
Nie został on wymieniony wśród dokumentów, których uzupełnienia może żądać Zamawiający- w oparciu o zamknięty zakres dokumentów określonych
w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30.12.2020r. (Dz. U. z 2020r. poz.2415) w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Uzupełnienie kosztorysu stanowiłoby niedopuszczalną modyfikację oferty w rozumieniu art. 187 ustawy Pzp. Zgodnie bowiem z w/w art. niedopuszczalne jest dokonywanie istotnych zmian w treści ofert oraz zmian wymagań zawartych w opisie potrzeb i wymagań lub SWZ.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1060620,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-11-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |