Przebudowa drogi powiatowej nr 4084P w miejscowości Kruczyn

Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00283058
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00283058/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-25 08:01
Lokalizacja
Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c139fe46-3705-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
7861684110
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00283058 z dnia 2021-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 4084P w miejscowości Kruczyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej

1.3.) Oddział zamawiającego: Powiat Średzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257957

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Daszyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 61 285 80 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatsredzki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatsredzki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 4084P w miejscowości Kruczyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c139fe46-3705-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00283058

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000528/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi powiatowej nr 4084P w msc. Kruczyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00249159/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ID.272.24.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 4084P ma odcinku o dł. 670 m. Zadanie zlokalizowane jest w gminie Nowe Miasto, w powiecie średzkim w województwie wielkopolskim. Zadanie obejmuje swym zakresem przebudowę odcinka istniejącej jezdni, poprawę profilu podłużnego i poprzecznego oraz przebudowę chodnika, polegać będzie w szczególności na następujących działaniach:
- rozbiórce istniejącej krawędzi jezdni wraz z podbudowami ,
- frezowaniu profilującym istniejącej nawierzchni jezdni,
- wykonaniu warstwy wyrównawczej jezdni z betonu asfaltowego,
- wykonaniu warstwy ścieralnej z mieszanki SMA,
- wykonaniu nawierzchni chodnika wraz z podbudowami,
- wykonaniu zjazdów z betonowej kostki brukowej gr 8 cm wraz z podbudowami,
- wykonaniu elementów ulic (krawężniki, oporniki i obrzeża),
- wykonaniu ścieków z betonowej kostki brukowej,
- wykonaniu bieżącej konserwacji rowu,
- wykonaniu umocnionych poboczy,
- wykonaniu warstwy z humusu,
- wykonaniu organizacji ruchu i urządzeń BRD,
- wykonaniu elementów odwodnienia,
- wykonaniu remontu przepustów pod zjazdami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, który stanowi:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Na sfinansowanie przedmiotu zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć 617.788,00 zł. W postępowaniu została złożona jedna oferta, której cena wynosi 1.035.937,61 zł. Zaoferowana cena znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane