Modernizacja mostu JNI 35013390 w ciągu drogi gminnej nr 470183S – ul. Stawowej w miejscowości Borowianka – II postępowanie

ZARZĄD DRÓG I GOSPODARKI KOMUNALNEJ W KŁOBUCKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00283206
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00283206/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-25 08:54
Lokalizacja
Kłobuck, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eccdc58e-389a-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
5740013278
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy mostówRoboty budowlane w zakresie mostów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00283206 z dnia 2021-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja mostu JNI 35013390 w ciągu drogi gminnej nr 470183S – ul. Stawowej w miejscowości Borowianka – II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG I GOSPODARKI KOMUNALNEJ W KŁOBUCKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150516530

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 81

1.5.2.) Miejscowość: Kłobuck

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdigk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gminaklobuck.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-eccdc58e-389a-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja mostu JNI 35013390 w ciągu drogi gminnej nr 470183S – ul. Stawowej w miejscowości Borowianka – II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eccdc58e-389a-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00283206

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00147988/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja mostu JNI 35013390 w ciągu drogi gminnej nr 470183S – ul. Stawowej w miejscowości Borowianka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00251400/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WD.261.1.005.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie remont mostu JNI 35013390 w ciągu drogi gminnej 470183S – ul. Stawowa w km 0+536 miejscowości Borowianka.
Schemat statyczny obiektu nie ulega zmianie. W celu zapewnienia wymagań związanych z dostosowaniem do wymogów jakim powinny odpowiadać obiekty inżynierskie w ciągach dróg publicznych, wykorzystuje się istniejący obiekt. W celu przystosowania obiektu do nowoprojektowanej niwelety, zaprojektowano wykonanie dodatkowej płyty żelbetowej, zespolonej z istniejącą. Dla jej wykonania konieczne jest rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni wraz z wypełnieniem, zdjęcie istniejącej izolacji oraz rozebranie gzymsów. Dodatkowo założono skucie wierzchniej warstwy płyty ustroju nośnego na głębokość średnio 1,5 cm. Na przygotowanej powierzchni przyjęto wykonać dodatkową warstwę z betonu zbrojonego (płytę wzmacniająco – wyrównawczą). W przekroju poprzecznym płyta posiada zmienną grubość, tak by jej górną powierzchnię dostosować do nowych spadków poprzecznych na jezdni. Zespolenie nowej płyty z istniejącą przyjęto za pośrednictwem stalowych bolców.
Modernizacji ulegają również skrzydła. Przyjęto rozbiórkę stref gzymsowych i odtworzenie dostosowując ich geometrię do bezpiecznego zamontowania bariero – poręczy.
Powierzchnie boczne ustroju niosącego oraz podpór przyjęto rozebrać a następnie odtworzyć poprzez wykonanie warstwy torkretu. Na ustroju niosącym gr. śr. 6 cm, na podporach 5 cm. Całość zabezpieczyć powłokami antykorozyjnymi.
Przyjęto modernizację stref przejściowych poprzez wykonanie nowych płyt przejściowych. Przyjęto płyty o długości 4,0 m i grubości 0,30 m, ze spadkiem 10% w kierunku dojazdów. Styk nawierzchni dojazdów do obiektu, przykryto warstwą bitumu o szerokości 0,50 m na całej szerokości jezdni.
Pod obiektem przyjęto wykonanie regulacji koryta i stożków wraz z ich umocnieniem.

 Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiary robót – stanowiące załącznik do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 15 listopada 2021 r. godz. 09.00 wpłynęły 2 oferty.
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 296 480,10 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, z tego powodu postępowanie zostaje unieważnione
2021-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane