ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ NA PLACU OBOK URZĘDU GMINY W STAREJ BŁOTNICY

Gmina Stara Błotnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00283593
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00283593/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-25 10:33
Lokalizacja
Stara Błotnica, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a7609e09-1af1-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7981458221
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ KIJEWICZRadom, PL · lot 0
1 395 108,61 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00283593 z dnia 2021-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ NA PLACU OBOK URZĘDU GMINY W STAREJ BŁOTNICY

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stara Błotnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224019

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stara Błotnica 46

1.5.2.) Miejscowość: Stara Błotnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-806

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@starablotnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.starablotnica.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.starablotnica.bip.org.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ NA PLACU OBOK URZĘDU GMINY W STAREJ BŁOTNICY

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7609e09-1af1-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00283593

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005220/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na placu obok urzędu gminy w Starej Błotnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00190566/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: B.271.13.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1166236,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej na placu obok Urzędu Gminy w Starej Błotnicy ( część działki nr 187/6 obręb 0001 Błotnica Stara)
Zakres robót inwestycji obejmuje:
• budowę miejsc parkingowych,
• budowa placu (wykorytowanie i ułożenie nowej nawierzchni placu publicznego),
• budowa ciągów pieszych,
• budowa fontanny min 9-cio dyszowej wraz z niezbędnymi instalacjami,
• budowa tężni solankowej wraz z niezbędnymi instalacjami,
• montaż ławek parkowych,
• budowa ławek betonowych z wbudowanym oświetleniem i siedziskiem z kompozytu,
• montaż koszy na śmiecie,
• wykonanie instalacji elektrycznej oraz wodociągowej i kanalizacyjnej z istniejących przyłączy,
• budowa nowego oświetlenia zewnętrznego dla potrzeb projektowanego placu(lampy hybrydowe fotowoltaiczne moc 60W-160lm/W,
• wykonanie nowych nasadzeń,
• wykonanie podświetlonego napisu Stara Błotnica
• wykonanie tablicy informacyjnej z mapą gminy Stara Błotnica,
Kolorystyka płyt chodnikowych chodników i tężni zostanie ustalona po podpisaniu umowy z wybranym Wykonawcą.
UWAGA: W projekcie budowlanym opisana jest fontanna 12 dyszowa, Zamawiający dopuszcza wykonanie fontanny min 9 –cio dyszowej.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: przedmiar robót, projekt budowlany, wzór umowy - stanowiące załączniki do Specyfikacji warunków zamówienia.
W cenę oferty należy wliczyć:
• wykonanie instalacji elektrycznych jak i wodno-kanalizacyjnych niezbędnych do uruchomienia montowanych urządzeń.
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie także do:
1).Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ, Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiarem robót, projektem wykonawczym i wzorem umowy.
UWAGA:
Przedmiar robót będący częścią dokumentacji projektowej jest jedynie dokumentem pomocniczym w wycenie wartości robót. Wykonawca jest zobowiązany do wliczenia w cenę ofertową wszelkich kosztów potrzebnych do prawidłowego i kompletnego wykonania zadania.
2) Skalkulowania ceny oferty tak aby zawierała wszelkie prace konieczne do wykonania przedmiotu umowy jak również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia.
Z uwagi na ryczałtową formę wynagrodzenia, załączony do dokumentacji przedmiar robót stanowi element pomocniczy.
Zgodnie z istotą wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca musi przewidzieć wszelkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia.


Zamawiający wymaga dokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej dla zapoznania się z terenem, na którym realizowany będzie przedmiot zamówienia, jako warunku koniecznego do udziału w postępowaniu – wzór oświadczenia załącznik do SWZ.


UWAGA: Zamawiający informuje, iż limit finansowy wynagrodzenia Wykonawcy na rok 2021 nie przekracza kwoty brutto 500 000,00 zł.(słownie: pięćset tysięcy złotych).

Wykonawca w ramach ceny ofertowej m.in. winien zapewnić:

1) obsługę geodezyjną robót obejmującą: geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie, czynności geodezyjne w toku budowy i obowiązkowo przed rozpoczęciem robót wykonanie aktualnej inwentaryzacji uzbrojenia podziemnego przez uprawnionego geodetę,
2) organizację i zabezpieczenie placu budowy, opracowania projektu organizacji ruchu, utrzymanie zaplecza budowy, kosztów nadzoru ze strony właścicieli instalacji zlokalizowanych w obrębie realizowanego przedsięwzięcia, wszelkie roboty przygotowawcze i porządkowe, a także wykonanie innych możliwych do przewidzenia, wynikających z przepisów, czynności mogących wystąpić w związku z prowadzonymi robotami,

3) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót w tym naprawy uszkodzonych nawierzchni, humusowanie i posianie trawy na terenach zniszczonej zieleni a także ewentualną wypłatę odszkodowań z tytułu zniszczeń powstałych w wyniku prowadzenia robót lub w związku z nimi,

4) uwzględnienie kosztów innych czynności, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.
5) oferowany okres rękojmi i gwarancji na wykonane roboty (minimum 36 miesięcy). Wydłużenie tego okresu o kolejne miesiące (maksymalnie do 60) będzie powodować odpowiednią ocenę oferty w kryteriach oceny ofert. Wzór „Karty gwarancji jakości robót budowlanych” określa załącznik do SWZ.

Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wypadkową, a także za zniszczenia własności prywatnej i osób prawnych spowodowane swoim działaniem lub niedopatrzeniem związanym z realizacją niniejszego zamówienia i również za uszkodzenie uzbrojenia podziemnego.

Wymagania ogólne:

• Wykonawca ma obowiązek działając zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, z należytą starannością zapoznać się z opisem przedmiotu zamówienia.
• Wykonawca zobowiązany jest przed złożeniem oferty zgłosić Zamawiającemu wszelkie zauważone braki i błędy dotyczące opisu przedmiotu zamówienia, a których poprawienie będzie warunkowało oddanie przedmiotu zamówienia w rozumieniu obiektu budowlanego mogącego samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną. Powyższe umożliwi Zamawiającemu modyfikację treści SWZ przed złożeniem ofert.

• Wykonawca zobowiązany jest przed złożeniem oferty zgłosić Zamawiającemu wszelkie zauważone wątpliwości czy nieprecyzyjne ustalenia w SWZ oraz wzorze umowy, które z jego strony mogą stanowić o braku możliwości podpisania umowy na warunkach wskazanych w tych dokumentach.

• Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wypadkową, a także za zniszczenia własności prywatnej i osób prawnych spowodowane swoim działaniem lub niedopatrzeniem związanym z realizacją niniejszego zamówienia.

Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia tj.: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na placu obok Urzędu Gminy w Starej Błotnicy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1395108,61 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1673046,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1395108,61 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OGRODY KIJEWICZ Tomasz Kijewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP9261294933

7.3.3) Ulica: Struga 72/87

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.5) Kod pocztowy: 26-600

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1395108,61 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2021-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane