Przebudowa drogi gminnej (wewnętrznej) dz. nr 492 w m. Wólka Zabłocka

GMINA SERNIKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00286592
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00286592/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-26 14:30
Lokalizacja
Serniki, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e06c8b17-2bfe-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7141912014
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNALubartów, PL · lot 0
143 683,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00286592 z dnia 2021-11-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej (wewnętrznej) dz. nr 492 w m. Wólka Zabłocka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SERNIKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019939

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1A

1.5.2.) Miejscowość: Serniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-107

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@serniki.eurzad.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugserniki.e-biuletyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.ugserniki.e-biuletyn.pl, https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej (wewnętrznej) dz. nr 492 w m. Wólka Zabłocka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e06c8b17-2bfe-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00286592

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003308/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Przebudowa drogi gminnej dz. nr 492 w m. Wólka Zabłocka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00230872/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.12.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej (wewnętrznej) dz. nr 492 w m. Wólka Zabłocka. Przedmiotowy odcinek drogi przebiega przez teren gminy Serniki i obejmuje swoim zakresem działkę 492 oraz dz. 374 – włączenie przedmiotowej drogi do drogi powiatowej nr 1557L. Projektowany zakres przebudowy drogi obejmował będzie wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni na całym odcinku objętym opracowaniem. Projekt przewiduje również budowę parkingu po stronie prawej drogi. Ponadto ukształtowane zostaną wymagane spadki poprzeczne jak również profil podłużny. Po obu stronach jezdni drogi poza parkingiem zaprojektowane zostały pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie. Na początku opracowania po stronie lewej zaprojektowany został chodnik zapewniający dojście pieszym do przejścia przez drogę powiatową. Włączenie do drogi publicznej zaprojektowano jako zjazd publiczny wyokrąglony łukami kołowymi o promieniu 6 m. Projektuje się wykonanie drogi wewnętrznej szer. 5,00 m oraz parking dla pojazdów osobowych o wymiarach 2,5 x 5,00m w ilości 9 oraz jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5,00 m. Ponadto jezdnia wyposażona zostanie w wydzielone pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie. Przebudowa przedmiotowego odcinka drogi nie spowoduje zmiany stosunków wodnych panujących w obszarze inwestycji. Wody opadowe z powierzchni utwardzonych zostaną zagospodarowane w granicach pasa drogi wewnętrznej. Parametry charakterystyczne drogi: funkcja drogi – droga wewnętrzna, prędkość projektowana – Vp = 30 km/h, kategoria ruchu – KR2, przekrój poprzeczny – droga jednojezdniowa dwupasowa, szerokość pasa ruchu – 2,5m, długość przebudowywanego odcinka – 83,15 m, szerokość umocnionych poboczy – 0,75 - 2,00m, pochylenie poprzeczne jezdni – 2% w kierunku krawędzi jezdni, szerokość zasadnicza jezdni 5,00 m, pochylenie poboczy 6% od krawędzi jezdni.
Konstrukcja jezdni: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 KR2 – 4 cm, warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W 50/70 KR2 – 4 cm, podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5m, grubość warstwy – 15 cm, podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego cementem o Rm = 5 MPa z betoniarki, grubość warstwy – 15 cm, podłoże gruntowe G1. Konstrukcja miejsc postojowych:
warstwa ścieralna z kostki brukowej betonowej koloru szarego – 8 cm, podsypka cementowo-piaskowa 1:4 – 4 cm, podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego cementem o RM= 5 MPa z betoniarki – 20 cm, podłoże gruntowe G1. Konstrukcja chodnika: warstwa ścieralna z kostki brukowej betonowej koloru szarego – 6 cm, podsypka cementowo-piaskowa 1:4 – 3 cm, podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego cementem o RM= 5 MPa z betoniarki – 15 cm, podłoże gruntowe G1. Konstrukcja poboczy: kruszywo łamane 0-31,5 mm stabilizowanego mechanicznie – 15 cm, podłoże gruntowe G1. Zakres robót, które należy wykonać w ramach przedmiotowego zadania obejmował będzie następujący asortyment: roboty przygotowawcze, wdrożenie czasowej organizacji ruchu; usunięcie warstwy ziemi urodzajnej; roboty rozbiórkowe; wykonanie koryta pod konstrukcję jezdni, parkingu, chodnika i poboczy; wykonanie podbudowy jezdni, parkingu i chodnika; wykonanie obramowania jezdni, parkingu i chodnika; wykonanie nawierzchni jezdni, parkingu u chodnika; umocnienie poboczy kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie; wykonania oznakowania zgodnie z projektem Stałej Organizacji Ruchu; prace porządkowe i wykończeniowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. składają się na niego następujące dokumenty: 1)dokumentacja projektowa, 2)szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (SSTWiOR), 3)przedmiary robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 143683,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 186907,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 143683,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101

7.3.3) Ulica: ul. Krańcowa 7

7.3.4) Miejscowość: Lubartów

7.3.5) Kod pocztowy: 21-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 143683,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-11-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane