„Remont pomieszczeń laboratorium promieniowania jonizującego oznaczonych numerami 213a, 213b, 213 c i 213g zlokalizowanych na II piętrze w budynku A"
Główny Urząd Miar
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00291377
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00291377/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-11-30 10:27
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5a937562-1aa2-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5251008361
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00291377 z dnia 2021-11-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont pomieszczeń laboratorium promieniowania jonizującego oznaczonych numerami 213a, 213b, 213 c i 213g zlokalizowanych na II piętrze w budynku A"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Główny Urząd Miar
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010415420
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Elektoralna 2
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-139
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gum@gum.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gum.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia-gum.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont pomieszczeń laboratorium promieniowania jonizującego oznaczonych numerami 213a, 213b, 213 c i 213g zlokalizowanych na II piętrze w budynku A"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a937562-1aa2-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00291377
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00009020/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont pomieszczeń w celu dostosowania dla celów Urzędu z podziałem na dwie części.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00189254/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BDG-WZP.261.128.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 606834,97 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 480885,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont pomieszczeń laboratorium promieniowania jonizującego oznaczonych numerami 213a,
213b, 213c i 213g zlokalizowanych na II piętrze w budynku A
w obiekcie Głównego Urzędu Miar przy ul. Elektoralnej 2 w Warszawie, numer ewidencyjny
działki 50 w obrębie 5-03-01:
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniuZamawiający, działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, odrzucił ofertę Wykonawcy PIOTR SAWICKI ART MAXIMO, z siedzibą przy ulicy Szczęśliwej 2, w Markach (05-270).
W postępowaniu na Remont pomieszczeń laboratorium promieniowania jonizującego została złożona jedna oferta. Oferta została oceniona pozytywnie, a Wykonawca złożył podmiotowe środki dowodowe. Jednak złożone podmiotowe środki dowodowe w zakresie wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu wymagały wyjaśnienia. W związku z tym, Zamawiający wystąpił do Wykonawcy o wyjaśnienie, czy Wykonawca „wykonał należycie co najmniej dwa zadania, tj. roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub remoncie pomieszczeń, obejmujące swym zakresem: wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych i klimatyzacji precyzyjnej o łącznej wartości co najmniej 400 000,00 zł brutto każdej z tych robót budowlanych”.
W wezwaniu Wykonawca został pouczony, że jeśli w ramach przedstawionych w Wykazie robót nie wykonywał instalacji klimatyzacji precyzyjnej, to na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia poprawionego Wykazu robót oraz do złożenia referencji lub innych dokumentów, potwierdzających należyte wykonanie robót ujętych w poprawionym Wykazie. Złożone dokumenty powinny potwierdzać spełnienie warunku udziału w postępowaniu, w szczególności wykonanie przez Wykonawcę instalacji klimatyzacji precyzyjnej.
Wykonawca, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, złożył wyjaśnienia i dołączył zaktualizowany Wykaz robót, w którym wskazał nową robotę budowlaną wykonaną na rzecz szkoły SGSP. Niestety Wykonawca nie dołączył dowodu, że robota realizowana na rzecz szkoły SGSP w Warszawie została wykonana należycie. W ten sposób Wykonawca nie wykazał, że spełnia warunki udziału w postępowaniu i w związku z tym faktem jego oferta zostaje odrzucona. Z uwagi na fakt, iż była to jedyna oferta złożona w przedmiotowym postępowaniu to w konsekwencji postępowanie zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-11-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |