Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Popowie Borowym na drodze nr 240306W – zaprojektuj i wybuduj

GMINA NASIELSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00292233
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00292233/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-30 13:30
Lokalizacja
Nasielsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d91e7c65-4147-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
5311607468
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychOznakowanie drogoweRoboty w zakresie budowy drógWznoszenie barier drogowychUsługi architektoniczne i podobne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00292233 z dnia 2021-11-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Popowie Borowym na drodze nr 240306W – zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NASIELSK

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji, Zamówień Publicznych i Programów Strukturalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377899

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Elektronowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Nasielsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-190

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@nasielsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nasielsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nasielsk/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Popowie Borowym na drodze nr 240306W – zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d91e7c65-4147-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00292233

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001844/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Popowie Borowym na drodze nr 240306W – zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00262938/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.29.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w trybie "zaprojektuj i wybuduj", inwestycji
polegającej na budowie przejścia dla pieszych bezpośrednio przy wejściu na teren do Szkoły
Podstawowej w Popowie Borowym, wraz z przebudową drogi na odcinku 100m,
umiejscowionego w ciągu drogi gminnej nr 240306W, według wymagań szczegółowo
określonych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym – zwanym dalej PFU ( Załącznik nr 9 do
SWZ).
2. W zakresie przedmiotu zamówienia należy wykonać:
1) projekt zagospodarowania terenu,
2) wielobranżowy projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny wraz z
kosztorysami i przedmiarami robót (drogowa, elektryczna - oświetlenie uliczne, odwodnienie,
itp.),
3) uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii i pozwoleń wymaganych przepisami
prawa,
4) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
5) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych,
6) uzyskanie ewentualnych dodatkowych zgód, pozwoleń, warunków technicznych, innych
materiałów - jeśli w trakcie opracowywania dokumentacji lub realizacji inwestycji stanie się to
konieczne,
7) przejęcie i organizacja placu budowy;
8) budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych wraz przebudową drogi gminnej (na podstawie
opracowanej i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej) wraz z niezbędną
infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu,
9) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie prowadzenia robót,
10) uprzątnięcie terenu i likwidacja placu budowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 340 000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 24.11.2021 r. wpłynęły dwie oferty. Cena oferty z najniższą ceną przewyższa środki jakie Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Z uwagi na brak możliwości zwiększenia wyżej wymienionej kwoty w budżecie – Zamawiający postanowił unieważnić niniejsze postępowanie

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 495000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 615000,00 PLN

2021-11-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane