Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania robót budowlanych remontowych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w Szczecinie, z podziałem na 2 części.

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00158909
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00158909/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-24 10:45
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-476d0cf2-3b40-485f-9465-1f95b31eacfb
Identyfikator
8513163987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad robotami budowlanymi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00158909 z dnia 2025-03-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania robót budowlanych remontowych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w Szczecinie, z podziałem na 2 części.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321243470

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mariacka 25

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-546

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: breczewska@zbilk.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbilk.szczecin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania robót budowlanych remontowych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w Szczecinie, z podziałem na 2 części.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-476d0cf2-3b40-485f-9465-1f95b31eacfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00158909

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031409/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.15 Opracowanie dokumentacji projektowej na remont budynku przy ul. Barbary b2 of.

1.3.16 Opracowanie dokumentacji projektowej na remont budynku przy ul. Powstańców Wlkp.40

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00133541

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZBiLK.DZP.MB.261-15-TP/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 60975,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania robót budowlanych remontowych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w Szczecinie, wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego w odniesieniu do zaprojektowanych robót z podziałem na 2 części, w niżej wymienionych budynkach:
część I: Budynek mieszkalny przy al. Powstańców Wielkopolskich 40,
część II: Budynek mieszkalny przy ul. Barbary 2 oficyna.
Charakterystyka planowanych do remontu budynków:
Część I : Powstańców Wielkopolskich 40
budynek mieszkalny, 4 kondygnacyjny, podpiwniczony. Fundamenty i mury wykonane z cegły ceramicznej pełnej. Konstrukcja dachu drewniana, dach pokryty papą.
powierzchnia zabudowy 183 m²,
powierzchnia użytkowa 580 m²,
kubatura 3 600 m³

4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.) Wartość części: 32520,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania robót budowlanych remontowych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w Szczecinie, wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego w odniesieniu do zaprojektowanych robót z podziałem na 2 części, w niżej wymienionych budynkach:
część I: Budynek mieszkalny przy al. Powstańców Wielkopolskich 40,
część II: Budynek mieszkalny przy ul. Barbary 2 oficyna.
Charakterystyka planowanych do remontu budynków:
Część II: ul. Barbary 2 oficyna:
budynek mieszkalny, 4 kondygnacyjny, podpiwniczony. Fundamenty i mury wykonane z cegły ceramicznej pełnej. Konstrukcja dachu drewniana, dach pokryty papą.
powierzchnia zabudowy 174 m²,
powierzchnia użytkowa 300,00 m²,
kubatura 2 700 m³

4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.) Wartość części: 28455,28 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę: dla części 1: 40 000,00zł, natomiast cena oferty najkorzystniejszej, niepodlegającej odrzuceniu to 61 500,00 zł brutto. Mając na uwadze zaistniałą sytuację, Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia środków na realizację zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę: dla części 2: 35 000,00zł, natomiast cena oferty najkorzystniejszej, niepodlegającej odrzuceniu to 53 000,00 zł brutto. Mając na uwadze zaistniałą sytuację, Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia środków na realizację zamówienia.

2025-03-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi