Przebudowa drogi gminnej nr 398047T Wodzisław ul. Legionów dł. 160 m

GMINA WODZISŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00292829
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00292829/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-30 15:52
Lokalizacja
Wodzisław, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c89f5fb9-415b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6562215950
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00292829 z dnia 2021-11-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 398047T Wodzisław ul. Legionów dł. 160 m

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WODZISŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010850

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 6

1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-330

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 413806120

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugwodzislaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wodzislaw.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 398047T Wodzisław ul. Legionów dł. 160 m

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c89f5fb9-415b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00292829

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00009106/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa drogi gminnej nr 398047T Wodzisław ul. Legionów dł. 160 m

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00263297/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.1.18.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 721320,22 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 101066,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej nr 398047T Wodzisław ul. Legionów dł. 160 m”
2. Zakres robót objętych zamówieniem polega na:
- robotach pomiarowych na długości 160 m,
- mechanicznym ścięciu poboczy jednostronnie o grubości 15 cm na szerokości 50 cm (z odwozem urobku do 1 km),
- rozebraniu nawierzchni z płyt żelbetowych (powierzchnia do 3 m2) na długości 140 m (z odwozem płyt na odległość do 5 km),
- mechanicznym wykonaniu koryta w gruncie (gł. 27 cm) na szerokości 5,0 m (z odwozem urobku do 5 km),
- mechanicznym profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na szerokości 5,0 m,
- wykonaniu warstwy odsączającej z piasku w korycie na całej szerokości drogi (gr. warstwy 5 cm) na szerokości 5,0 m,
- wykonaniu podbudowy z kruszywa naturalnego – warstwa dolna o gr. 25 cm po zagęszczeniu, na szerokości 5,0 m,
- wykonaniu podbudowy z kruszywa naturalnego – warstwa górna o gr. 8 cm po zagęszczeniu, na szerokości 5,0 m,
- wykonaniu warstwy wiążącej asfaltowej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych (gr. 4 cm) szerokość układania 4,2 m + rozjazd 36,0 m2,
- wykonaniu warstwy ścieralnej asfaltowej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych (gr. 3 cm) szerokość układania 4,0 m + 2 rozjazdy po 36,0 m2,
- regulacji pionowej studzienek dla włazów kanałowych (5 sztuk),
- obustronnym utwardzeniu poboczy tłuczniem kamiennym przez zawałowanie (grubość warstwy po zagęszczeniu 7 cm) – szer. 0,5 m,
- wykonaniu zjazdu (powierzchnia całkowita ok. 32m2) z tłucznia kamiennego niesortowanego (warstwa górna gr. 10 cm).
Uwaga!
Jeżeli w opisie nie jest podana długość na jakiej ma być wykonana robota to należy przyjąć, że dotyczy to całej długości drogi.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) STWiOR stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ;
2) Przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Najkorzystniejszą ofertę złożył Wykonawca: Star Budowa Inwestycje Sp. z o.o. z siedzibą Tychów Stary 75, 27-220 Mirzec za cenę 311 757,03 zł. Niestety, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (118 606,00 zł) i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 311757,03 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 211757,03 PLN

2021-11-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane