Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 12 w Piekarach Śląskich. Część 1 – Termomodernizacja i modernizacja, Część 2 – Wyburzenie budynku gospodarczego.

Gmina Piekary Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00294902
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00294902/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-01 15:23
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c703587b-38af-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
4980262299
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00294902 z dnia 2021-12-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 12 w Piekarach Śląskich.
Część 1 – Termomodernizacja i modernizacja,
Część 2 – Wyburzenie budynku gospodarczego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytomska 84

1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@piekary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piekary.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/15473/summary

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 12 w Piekarach Śląskich.
Część 1 – Termomodernizacja i modernizacja,
Część 2 – Wyburzenie budynku gospodarczego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c703587b-38af-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00294902

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001004/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Termomodernizacja i modernizacja Miejskie-go Przedszkola nr 12

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00252197/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271-45/IG/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Prace demontażowe / rozbiórkowe:
• istniejącego ogrodzenia, bram, furtek – ok. 75 mb,
• częściowe rozbiórki stropów, ścian, dachów,
• schodów zew. – 3 kpl.
• papy na dachach – ok. 456,5m2,
• pieca kaflowego kuchni – 1 kpl.
• istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej – 108 szt.,
• wycinki drzew i krzewów – 1 kpl.,
• demontaż, składowanie, zabezpieczenie i ponowny montaż istniejącej instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędnymi pomiarami, uruchomieniem,
• demontaż, składowanie, załadunek, rozładunek, utylizacja: rozdzielnic, opraw wraz ze źródłami światła, okablowania, gniazd, łączników, osprzętu oraz istniejącego oddymiania.
• demontaż istniejącej kanalizacji sanitarnej, hydrantowej, co, wod.-kan. – 1 kpl,

b) Prace budowlane:
• wykopy – ok. 165 m3,
• izolacja i docieplenie ścian fundamentowych – ok. 132 m2,
• docieplenie podłóg na gruncie – ok. 348 m2,
• docieplenie poddasza – ok. 453 m2,
• pokrycie dachu wraz z obróbkami – ok. 456,5 m2,
• stolarka okienna – 93 szt.,
• stolarka drzwiowa wewnętrzna i zewnętrzna - 49+3 szt.
• docieplenie elewacji – ok. 450 m2,
• zadaszenia szklane,
• pochylnia – ok. 20 m2,
• dostawa i montaż windy towarowej – 1 kpl.,
• klapa i wyłaz dachowy – 1+1 szt.,
• ślusarka p.poż. – 9+13 szt.,
• schody wewnętzrne – ok. 26,9m2,
• posadzki – ok. 624 m2,
• ściany – ok. 1570 m2,
• sufity – ok. 624 m2,
• dostawa i montaż wyposażenia (technologia kuchni),
• dostawa i montaż wyposażenia (pralnia, łazienki),
• chodniki – ok. 75 m2,
• projektowane ogrodzenie – ok. 75 mb
• ogrodzenie istniejące (remont) – ok. 67,65 mb,
• bramy i furtki – 2+2 szt.,
• wiata śmietnikowa – 1 kpl.,
• schody zewnętrzne wraz z balustradami – 3 kpl.
• taras zewnętrzny – ok. 144,5m2,
• odtworzenia nawierzchni,

c) Prace sanitarne:
• wykonanie nowej instalacji c.o. wraz z wpięciem do istniejącego kotła gazowego – ok. 358,0 mb,
• wykonanie izolacji instalacji centralnego ogrzewania – ok. 358,0 mb,
• zabudowę grzejników płytowych wraz z zaworami odcinającymi i termoregulacyjnymi, głowicami termostatycznymi i odpowietrznikami – 43 szt.,
• wykonanie osłon grzejnikowych – 43 szt.,
• wykonanie instalacji ciepła technologicznego wentylacji kuchni wraz z izolacją, armaturą zaworową, pompą obiegową – ok. 10,0 mb,
• włączenie do istniejącego przyłącza wodociągowego w studni wodomierzowej,
• dostawa i montaż wodomierza – 1 szt.,
• wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji wraz z izolacją rurociągów – ok. 168 mb,
• wykonanie instalacji zimnej wody wraz z izolacją rurociągów – ok. 214,0 mb,
• zabudowę zaworów i armatury dla instalacji zimnej wody, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji,
• przeprowadzenie przepłukań, prób i rozruchu instalacji zimnej wody, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji,
• prace budowlane związane z wykonaniem przebić, bruzdowań, zamurowań, napraw po montażu instalacji zimnej wody, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji,
• dostawa i montaż zlewozmywaka ze stali nierdzewnej – 8 kpl.,
• dostawa i montaż umywalek z syfonem gruszkowym i bateriami – 19 kpl.,
• dostawa i montaż misek ustępowych wiszących wraz ze stelażem, deską sedesową i przyciskiem ze stali nierdzewnej – 15 kpl.,
• dostawa i montaż brodzików natryskowych wraz z bateriami – 2 szt.,
• dostawa i montaż wanny kąpielowej wraz z baterią – 1 szt.,
• wykonanie nowej wewnętrznej kanalizacji sanitarnej wraz z włączeniem się do zewnętrznej kanalizacji sanitarnej – ok. 270 mb.
• wykonanie podejść odpływowych kanalizacyjnych – 46 podejść,
• zabudowa wpustów ściekowych podłogowych – 4 szt.,
• zabudowa czyszczaków kanalizacyjnych – 8 szt.,
• zabudowa rur wywiewnych kanalizacji sanitarnej – 7 szt.,
• dostawa i montaż podposadzkowej przepompowni ścieków szarych – 1 kpl.,
• wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewnej dla kuchni (przewody, przepustnice i armatura, izolacje, urządzenia wentylacyjne),
• wykonanie wentylacji mechanicznej wywiewnej dla kuchni (przewody, urządzenia wentylacyjne, izolacje, kratki wentylacyjne, zawory wentylacyjne),
• dostawę i montaż okapu kuchennego nawiewno-wywiewnego – 1 szt.,
• zabudowę hybrydowych nasad wentylacyjnych – 23 szt.,
• zabudowę nawietrzaków podokiennych wraz z grzałką elektryczną – 12 szt.,
• wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej do kuchni – ok. 10,0 mb,
• zabudowę armatury instalacji gazowej (zawory, filtry, kurki gazowe),
• wykonanie detekcji gazu dla kuchni – 1 kpl.,
• wykonanie nowej wewnętrznej instalacji hydrantowej wraz z izolacją przeciwroszeniową – ok. 80,0 mb,
• dostawę i montaż szafek hydrantowych wnękowych z zaworem hydrantowym, wężem i prądownicą – 7 szt.,
• dostawę i montaż zaworu pierwszeństwa wraz z presostatem – 1 szt.,
• wykonanie wszelkich koniecznych badań, prób wraz z protokołami,

d) Prace elektryczne i niskoprądowe:
• główna linia zasilająca, wraz z złączam, zaciskami i rurą (od wieszaka hakowego) długości ok. 15 m,
• wyniesienie licznika energii elektrycznej do dedykowanego złącza na elewacji - 1 kpl.,
• zabudowa złącza przeciwpożarowego wyłącznika prądu dla budynku oraz instalacji fotowoltaicznej – 2 kpl.,
• zabudowa kompletnej instalacji oddymiania klatki schodowej - 1 kpl. centrala, 7 kpl. czujek dymu,
• układ zasilania w energię elektryczną,
• rozdzielnica elektryczna główna oraz rozdzielnice obiektowe - 5 kpl.,
• instalacja przeciwpożarowego wyłącznika prądu budynku oraz instalacji fotowoltaicznej - 2 kpl.,
• wewnętrzne linie zasilające – dł. ok. 225 mb,
• instalacja oświetlenia podstawowego wraz z osprzętem i sterowaniem – 135 kpl. opraw,
• instalacja oświetlenia awaryjnego – 69 kpl. opraw,
• instalacja okablowania zasilającego urządzenia elektryczne – dł. ok. 4435 mb,
• instalacja gniazd wtyczkowych w tym siłowych – 110 kpl.,
• instalacja monitoringu wizyjnego – 33 kpl. kamery,
• instalacja instalacji domofonowej,
• instalacja sygnalizacji włamania i napadu wraz z elementami kontroli dostępu,
• instalacja okablowania strukturalnego kat. min. 6A – dł. ok. 2000 mb,
• instalacja uziemienia i połączeń wyrównawczych – dł. ok. 745 mb,
• instalacja odgromowa – dł. ok. 450 mb,
• wykonanie wszelkich koniecznych badań wraz z protokołami,
• instalacja kompletnych szaf typu RACK – 1 kpl.,

Dodatkowe informacje w zakresie Części 1 przedmiotu zamówienia:
1. Całą istniejącą instalację fotowoltaiczną należy zdemontować, zabezpieczyć i przechować do momentu jej ponownego zamontowania. Wykonawca ponownie zamontuje instalację fotowoltaiczną wraz z podłączeniem i uruchomieniem. Instalacja fotowoltaiczna objęta jest okresem gwarancji, dlatego demontażu i montażu instalacji fotowoltaicznej należy dokonać w sposób zachowujący gwarancję – pod nadzorem.
2. Dostęp do obiektu dla osób niepełnosprawnych zapewniono poprzez projektowaną rampę zewnętrzną prowadząca z chodnika do drzwi zewnętrznych bezprogowych. Zaprojektowano łazienkę dla osób niepełnosprawnych oraz przyjazną komunikację wewnętrzną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 2983822,54 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – wyburzenie budynku gospodarczego.
• rozbiórka wiaty,
• wywóz i utylizacja gruzu,
• zagospodarowanie terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.5.) Wartość części: 7760,12 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający w SWZ nie zawarł informacji, że Wykonawca wraz z ofertą musi złożyć kosztorys ofertowy, w związku z czym przedmiotowa wada postępowania miała wpływ na treść ofert. W związku z powyższym w postępowaniu wpłynęły 4 oferty - 3 oferty zostały złożone bez kosztorysu ofertowego, a 1 oferta została złożona wraz z kosztorysem ofertowym.
Kosztorys ofertowy pełni funkcję określającą zakres, ilość i koszty wykonania zamówienia i jest dokumentem, który nie podlega uzupełnieniu.
Zawarcie umowy z Wykonawcą, który nie złożył kosztorysu ofertowego, skutkowałoby unieważnieniem umowy, ponieważ bez kosztorysu ofertowego nie można byłoby prawidłowo rozliczyć umowy .

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4184945,44

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5493521,46 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający w SWZ nie zawarł informacji, że Wykonawca wraz z ofertą musi złożyć kosztorys ofertowy, w związku z czym przedmiotowa wada postępowania miała wpływ na treść ofert. W związku z powyższym w postępowaniu wpłynęły 4 oferty - 3 oferty zostały złożone bez kosztorysu ofertowego, a 1 oferta została złożona wraz z kosztorysem ofertowym.
Kosztorys ofertowy pełni funkcję określającą zakres, ilość i koszty wykonania zamówienia i jest dokumentem, który nie podlega uzupełnieniu.
Zawarcie umowy z Wykonawcą, który nie złożył kosztorysu ofertowego, skutkowałoby unieważnieniem umowy, ponieważ bez kosztorysu ofertowego nie można byłoby prawidłowo rozliczyć umowy .

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2021-12-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane