„Przebudowa dróg oraz wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy i rozbudowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami - ul. Słoneczna, Krótka, Boczna w Chróścinie.”

GMINA SKOROSZYCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00295177
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00295177/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-02 08:16
Lokalizacja
Skoroszyce, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c90830b-1d2b-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7532406077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie budowy drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrzeg, PL · lot 0
3 405 030,57 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00295177 z dnia 2021-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg oraz wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy i rozbudowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami - ul. Słoneczna, Krótka, Boczna w Chróścinie.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOROSZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412941

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Powstańców Śląskich 17

1.5.2.) Miejscowość: Skoroszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-320

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 777318991

1.5.8.) Numer faksu: 774318029

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@skoroszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skoroszyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.skoroszyce.pl/121-zamowienia-przetargi/5807-2021.html#tresc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa dróg oraz wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy i rozbudowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami - ul. Słoneczna, Krótka, Boczna w Chróścinie.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c90830b-1d2b-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00295177

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003562/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa dróg w Chróścinie - ulice: Słoneczna, Krótka, Boczna wraz z wykonaniem zadania "zaprojektuj-wybuduj" kanalizację sanitarną i sieć wodociągową

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00192187/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.IZ.271.15.2021.IBK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa dróg w Chróścinie – ulice: Słoneczna, Krótka, Boczna Obręb Chróścina, jedn. ewidencyjna Skoroszyce oraz wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy i rozbudowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami.
Teren objęty zamówieniem zlokalizowany jest na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi: 837, 835/2, 325, 328/1, 123, 330, 328/2, 329, 328/14, 337/2
Zamówienie współfinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zakres zamówienia obejmuje do wykonania:
1) część projektową dotyczącą zaprojektowania kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN 200 mm wraz z przyłączami DN 160 mm do granicy posesji oraz związanej z tym przebudowy sieci wodociągowej DN 90/110 mm w ul. Słonecznej, Bocznej i Krótkiej w Chróścinie gm. Skoroszyce, uzyskania pozwolenia na budowę, przygotowania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, decyzjami i pozwoleniami umożliwiającymi realizację inwestycji w oparciu o zatwierdzone przez Zamawiającego projekty wykonawcze oraz wykonanie i przekazanie inwestorowi robót związanych z przebudową i rozbudową kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Słonecznej, Bocznej i Krótkiej w Chróścinie gm. Skoroszyce. Dodatkowo Wykonawca zobowiązany będzie do: prowadzenia pomiarów kontrolnych i badań zgodnie z SST, prowadzenia dziennika budowy i wykonywania obmiarów ilości zamawianych robót, sprawowania nadzoru autorskiego nad realizowanymi robotami, przygotowanie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami o pozwolenie na użytkowanie. Dokumentacja powinna zostać wykonana zgodnie z wytycznymi określonymi w załączonym Programie Funkcjonalno Użytkowym.

2) Przebudowę drogi: budowa konstrukcji nawierzchni jezdni o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, budowa wjazdów, kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, oznakowanie – zgodnie z dokumentacją projektową.
Zakres rzeczowy podstawowych robót (charakterystyczne dane) to m. in.:
(miejsce realizacji inwestycji: miejscowości Chróścina, województwo opolskie, powiat nyski gmina Skoroszyce). Inwestycja znajduje się na terenie objętym planem zagospodarowania przestrzennego – Uchwała rady Gminy Skoroszyce nr XXIV/129/12 nr z dnia 2012-12-28 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Chróścina. Ulice objęte opracowaniem stanowią układ obsługujący przyległe tereny zabudowy jednorodzinnej oraz tereny użytkowane rolniczo. Przedmiotowe ulice posiadają nawierzchnię gruntową lokalnie utwardzaną kruszywem mineralnym jaki i gruzem ceglanym. Szerokość jezdni istniejącej wynosi 3,5 do 4,0 m, szerokość pasa drogowego jest zmienna i wynosi od 5,5 do 11,0 m. Ulice są ograniczone z jednej lub z dwóch stron przez ogrodzenia posesji. Ulice na odcinkach objętych opracowaniem posiadają długości:
- ulica Słoneczna – 150 m,
- ulica Boczna – 260,90 m,
- ulica Krótka – 131 m,
- włączenie ulicy Bocznej do ulicy Szkolnej,
- włączenie ulicy Bocznej do ulicy Leśnej.
W drodze usytuowane są następujące sieci: wodociągowa, elektroenergetyczna, teletechniczna, kanalizacyjna ogólnospławna, kanalizacja sanitarna.
W trakcie robót należy dokonać regulacji wysokościowej skrzynek zaworowych, włazów studni oraz posadowienie fundamentów nieprzebudowanych słupów oświetleniowych zlokalizowanych na terenie objętym inwestycja do wysokości projektowanych nawierzchni.
Szczegółowy zakres robót jest ujęty w projektach budowlanych, specyfikacjach technicznych, przedmiarach robót dotyczących przebudowy dróg oraz programie funkcjonalno – użytkowym dotyczącym sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, które stanowią materiał pomocniczy do wykorzystana według uznania Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3405030,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4159040,07 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3405030,57 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO MOSTOWYCH SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471565567

7.3.3) Ulica: OŁAWSKA 26A

7.3.4) Miejscowość: BRZEG

7.3.5) Kod pocztowy: 49-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty branży wod-kan. wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej – Zakład Instalacyjno-Budowlany ISAN-BUD Leszek Wołowiec z/s w Niemodlinie
Roboty branży elektrycznej / teletechnicznej – ELBUD-KTT s.c. P. Kurowski V. Kurowska z/s w Nysie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3405030,57 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2021-11-09 do 2022-05-31
2021-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane