„Kontynuacja remontu drogi gminnej od Klina do drogi powiatowej Niskowa – Chochorowice w miejscowości Chochorowice” II
GMINA PODEGRODZIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00295404
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00295404/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-02 09:17
- Lokalizacja
- Podegrodzie, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1bfbd26d-46d1-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7343456306
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00295404 z dnia 2021-12-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kontynuacja remontu drogi gminnej od Klina do drogi powiatowej Niskowa – Chochorowice w miejscowości Chochorowice” II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PODEGRODZIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 248
1.5.2.) Miejscowość: Podegrodzie
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-386
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@podegrodzie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.podegrodzie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1bfbd26d-46d1-11ec-8c2d-66c2f1230e9c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kontynuacja remontu drogi gminnej od Klina do drogi powiatowej Niskowa – Chochorowice w miejscowości Chochorowice” II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bfbd26d-46d1-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00295404
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003629/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja dróg gminnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00270155/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DIN-ZA.271.1.30.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.3. Zamówienie obejmuje:
a) profilowanie nawierzchni drogi,
b) wykonanie podbudowy dolnej z kruszywa naturalnego,
c) wykonanie podbudowy górnej z kruszywa łamanego,
d) montaż odwodnienia liniowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4, 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie:• art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1129) – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty,
U Z A S A D N I E N I E
Najtańsza oferta nr 2 podlega odrzuceniu na podstawie:
art. 226 ust. 1 pkt. 5) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1129) – Zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia;
U Z A S A D N I E N I E
Zgodnie z zapisami specyfikacji warunków zamówienia pkt. 19.10 lit. b):
„b) kosztorys ofertowy uproszczony, o którym mowa w pkt. 22.2. SWZ, sporządzony w oparciu o załącznik nr 4”.
Wykonawca składający ofertę nr 2 nie dołączył wymaganego dokumentu do złożonej oferty.
Zamawiający nie jest uprawniony do wezwania w myśl przepisu art. 128 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawcy do uzupełnienia elementów oferty, takich jak np.: formularz ofertowy, szczegółowa kalkulacja oferowanej ceny, kosztorys ofertowy, harmonogram realizacji zamówienia, dowód wniesienia wadium.
Kosztorys ofertowy nie zalicza się do dokumentów określonych w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Brak kosztorysu wymaganego przez Zamawiającego w specyfikacji, będącego jednocześnie elementem oferty, wskazującym choćby w pewnym stopniu na wynagrodzenie wykonawcy - czyli cenę za przedmiot zamówienia - powoduje, że oferta musi zostać odrzucona jako niezgodna ze specyfikacją.
Na potwierdzenie, iż postępowanie Zamawiającego jest prawidłowe należy przytoczyć wyrok z dnia 30 listopada 2017 r. Sygn. akt: KIO 2407/17, w którym czytamy:
„Niezależnie bowiem od roli przedmiaru robót, brak w ofercie żądanego kosztorysu ofertowego nie jest jedynie brakiem formalnym (jak np. brak numeracji stron czy spisu treści albo zastosowanie formularzy alternatywnych co do formy), lecz merytorycznym brakiem oferty podlegającym dyspozycji art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Kosztorys ofertowy opisuje bowiem zakres oferowanego świadczenia oraz szczegóły jego wyceny i stanowi istotną część składową oferty.”
„wykonawca nie może samodzielnie „zredukować” wymagań zamawiającego co do zawartości merytorycznej oferty, np. w ogóle nie rozważa się możliwości nieprzedstawienia formularza cenowego”
„zgoda na to, by wykonawcy lub niektórzy wykonawcy nie stosowali się do poleceń specyfikacji istotnych warunków zamówienia, jest niezgodna z zasadą uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz z zasadą przejrzystości postępowania (art. 7 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).”.
Natomiast cena oferty nr 1 niepodlegająca odrzuceniu przekracza kwotę przeznaczoną przez zamawiającego na realizację zamówienia o 12.915,81 zł.
Niestety z uwagi na koniec roku budżetowego Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia zabezpieczenia finansowego na przedmiotowe zamówienie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 31992,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45469,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-12-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |