„Wykonanie chodnika w miejscowości Podegrodzie w systemie zaprojektuj i wybuduj” cz. I „Zaprojektuj i wybuduj: Plac zabaw wraz z zagospodarowaniem placu gminnego w Podrzeczu” cz. II

GMINA PODEGRODZIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00295855
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00295855/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-02 10:59
Lokalizacja
Podegrodzie, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-10bc22dd-4617-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7343456306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00295855 z dnia 2021-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie chodnika w miejscowości Podegrodzie w systemie zaprojektuj i wybuduj” cz. I
„Zaprojektuj i wybuduj: Plac zabaw wraz z zagospodarowaniem placu gminnego w Podrzeczu” cz. II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PODEGRODZIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 248

1.5.2.) Miejscowość: Podegrodzie

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-386

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@podegrodzie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.podegrodzie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10bc22dd-4617-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie chodnika w miejscowości Podegrodzie w systemie zaprojektuj i wybuduj” cz. I
„Zaprojektuj i wybuduj: Plac zabaw wraz z zagospodarowaniem placu gminnego w Podrzeczu” cz. II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10bc22dd-4617-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00295855

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003629/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Zaprojetuj i wybuduj: Plac zabaw wraz z zagospodarowaniem placu gminnego w Podegrodziu

1.1.16 Wykonanie chodnika w Podegrodziu o dł. 80 m - zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00268679/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DIN-ZA.271.1.29.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ nr I: „Wykonanie chodnika w miejscowości Podegrodzie w systemie zaprojektuj
i wybuduj” zamówienie obejmuje:
a) wykonanie dokumentacji projektowej,
b) roboty ziemne i podbudowa,
c) obrzeża betonowe,
d) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 a, 5 a, b do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 32253,37 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ nr II: „Zaprojektuj i wybuduj: Plac zabaw wraz z zagospodarowaniem placu gminnego w Podrzeczu” zamówienie obejmuje:
a) wykonanie dokumentacji projektowej,
b) roboty przygotowawcze,
c) zakup i montaż urządzeń określony w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (urządzenie zabawowe Nr 1 Remiza strażacka, 7 szt. ławek z opieradłem i 1szt. tablicy regulaminowo -informacyjnej),
d) wykonanie bezpiecznej nawierzchni z piasku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 b, 5 c, d do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

4.5.5.) Wartość części: 42863,03 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie:
• art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1129) – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty,

U Z A S A D N I E N I E
W wyznaczonym terminie do składania ofert (30.11.2021 r., do godz. 9.00) wpłynęła jedna oferta dla części nr 1, 2.

Odnosząc się do poszczególnych części:
Część I oferta nr 1 – cena: 44.995,09 zł, termin płatności faktur: 30 dni oraz udzielonym okresem rękojmi i gwarancji: 60 m-cy.
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – zabezpieczona w budżecie to 40.000,00 zł.
Cena jedynej złożonej oferty w przedmiotowym zamówieniu przekracza więc kwotę Zamawiającego o 4.995,09 zł.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 44995,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 44995,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie:
• art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1129) – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty,

U Z A S A D N I E N I E
W wyznaczonym terminie do składania ofert (30.11.2021 r., do godz. 9.00) wpłynęła jedna oferta dla części nr 1, 2.

Odnosząc się do poszczególnych części:

Część II oferta nr 1 – cena: 85.474,07 zł, termin płatności faktur: 30 dni oraz udzielonym okresem rękojmi i gwarancji: 60 m-cy.
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – zabezpieczona w budżecie to 25.218,02 zł.
Cena jedynej złożonej oferty w przedmiotowym zamówieniu przekracza więc kwotę Zamawiającego o 60.256,05 zł.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 85474,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 85474,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane