Przebudowa nawierzchni drogi leśnej nr 220/378 „Krapkowianka” w Leśnictwach Ochodze, Przysiecz, Wybłyszczów – ETAP I - Zamówienie nr 2

PGL LP Nadleśnictwo Prószków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00297517
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00297517/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-03 07:31
Lokalizacja
Prószków, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ec55c745-1c62-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7540005476
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

HUCZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWABoronów, PL · lot 0
788 538,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00297517 z dnia 2021-12-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa nawierzchni drogi leśnej nr 220/378 „Krapkowianka” w Leśnictwach Ochodze, Przysiecz, Wybłyszczów – ETAP I - Zamówienie nr 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PGL LP Nadleśnictwo Prószków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530562532

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: opolska 11

1.5.2.) Miejscowość: Prószków

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-060

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 464 80 22

1.5.8.) Numer faksu: +48 77 464 80 22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: proszkow@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://proszkow.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa nawierzchni drogi leśnej nr 220/378 „Krapkowianka” w Leśnictwach Ochodze, Przysiecz, Wybłyszczów – ETAP I - Zamówienie nr 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec55c745-1c62-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00297517

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00080870/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi leśnej Krapkowianki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00194511/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 620223,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pod nazwą „Przebudowa nawierzchni drogi leśnej nr 220/378 „Krapkowianka” w Leśnictwach Ochodze, Przysiecz, Wybłyszczów”.– ETAP I” – zamówienie nr 2
3.2. Lokalizacja inwestycji:
­ województwo opolskie,
­ powiat opolski,
­ gmina Prószków,
­ leśnictwo Przysiecz
3.3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Składana oferta musi obejmować pełen zakres przedmiotu zamówienia.
3.4. Stosownie do postanowień art. 91 ust. 2 PZP, Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia, objęty niniejszym postepowaniem przetargowym, stanowi jednolite zadanie inwestycyjne, z uwagi na konieczność przemieszczania materiałów drogą stanowiącą przedmiot robót budowlanych (pkt. 3.7, tiret drugi SWZ). Podział zadania na części spowodowałby utrudnienia dla wykonawców realizujących odcinki położone dalej od drogi nr 414, w tym konieczność dojazdu innymi drogami leśnymi, co wiązałoby się z dodatkowymi, nieuzasadnionymi kosztami (dodatkowa odległość, konieczność naprawy dróg wykorzystywanych do transportu kamienia). Tym samym znacznie wzrosłyby koszty wykonania zamówienia po stronie Zamawiającego. Podział zamówienia na części groziłby więc trudnościami technicznymi oraz mógłby wpłynąć na wydłużenie terminu realizacji, jak również jakości realizowanego zadania.
3.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty:
1) Projekt wykonawczy – załącznik nr 10 do SWZ;
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót –załącznik nr 11 do SWZ;
3) Przedmiar robót – załącznik nr 12 do SWZ.
W zakresie niniejszego zamówienia należy wykonać:
1) wytyczenie podstawowych elementów drogi,
2) karczowanie pozostałych korzeni i krzewów wraz z zagospodarowaniem.
3) zdjęcie warstwy humusu na poboczach i bliskim sąsiedztwie drogi w zasięgu planowanych robót drogowych
4) oczyszczenie skarp, poboczy i dna rowów z istniejących zarośli,
5) oczyszczenie/odtworzenie wskazanych istniejących rowów przydrożnych i poprzecznych z wyprofilowaniem skarp,
6) remont poprzez wymianę istniejących przepustów pod zjazdami na drogi boczne,
7) wykonanie stabilizacji istniejącej podbudowy tłuczniowej drogi leśnej spoiwem hydraulicznym o Rm=5,0 MPa,
8) wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego łamanego 0/63mm o grubości 20cm na zjazdach i mijankach,
9) wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów i mijanek drogi leśnej z mieszanki kruszywa naturalnego łamanego 0/31,5mm o grubości 10cm wraz z zamiałowaniem frakcją 0/4 do 0/8 mm gr. 0,5-1,0cm,
10) wykonanie poboczy z kruszywa 0/31,5 wraz z zagęszczeniem na całym odcinku po obu stronach drogi Is min. 0,98,
11) uporządkowanie terenu przyległego po prowadzonych robotach,
12) przebudowę zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 414,
13) umieszczenie luster drogowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 788538,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 826224,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 788538,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hucz sp. z o.o. sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 243065652

7.3.3) Ulica: Częstochowska 14

7.3.4) Miejscowość: Boronów

7.3.5) Kod pocztowy: 42-283

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 788538,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2021-12-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane