Budowa Parkingu dla Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej z ukształtowaniem i zagospodarowaniem na cele kulturalno-edukacyjne oraz sportowo-rekreacyjne przestrzeni publicznej terenów (…)

GMINA GRODZISK MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00297809
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00297809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-03 09:27
Lokalizacja
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e396c028-20f0-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
5291745901
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty drogoweRoboty w zakresie okablowania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00297809 z dnia 2021-12-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Parkingu dla Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej z ukształtowaniem i zagospodarowaniem na cele kulturalno-edukacyjne oraz sportowo-rekreacyjne przestrzeni publicznej terenów (…)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRODZISK MAZOWIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269137

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. T. Kościuszki 12A

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-825

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: +48 227555534 wew. 250

1.5.8.) Numer faksu: +48 227552376

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@grodzisk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.grodzisk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Parkingu dla Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej z ukształtowaniem i zagospodarowaniem na cele kulturalno-edukacyjne oraz sportowo-rekreacyjne przestrzeni publicznej terenów (…)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e396c028-20f0-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00297809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010776/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.50 Budowa parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu przy budynku Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Wykonanie „małej architektury” realizowane będzie w ramach projektu „Przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych zdegradowanych terenów w ramach rewitalizacji Grodziska Mazowieckiego”, przeznaczonego do współfinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa VI Jakość życia, Działanie 6.2 – „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00196074/09

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.102.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2996357,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest parking przy realizowanym Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej wraz z wjazdem i fragmentem chodnika.
Teren przeważająco płaski z lekkim spadkiem w stronę północną. Planowany poziom nawierzchni to około 109,50m n.p.m.
Istniejąca infrastruktura techniczna na przedmiotowej działce obejmuje: kanalizację sanitarną i deszczową, sieć wodociągową, elektryczną i teletechniczną. Teren stanowi obecnie parking o nawierzchni gruntowej.
Istniejący wjazd na teren parkingu od strony ul. Sportowej. Na terenie znajdują się również obiekty kubaturowe do usunięcia: Budynek biurowy 3 kondygnacyjny i gospodarczy 5m, oznaczone jako nr 1 i nr 2 w towarzyszącym projekcie rozbiórek.
Teren jest częściowo zadrzewiony – 14 szt. świerków przeznaczonych do przesadzenia i 3 szt. do wycinki.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233140-2 - Roboty drogowe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 19 listopada br. odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu. W postępowaniu złożono dwie oferty. Ofertę nr 1 złożyła spółka DELTA Spółka Akcyjna z siedzibą przy ul. Dzielnej 21/47, 01 – 029 Warszawa za cenę 4 193 878,00 zł brutto, okres udzielonej gwarancji – 72 miesiące oraz ofertę nr 2 złożyła spółka Skanska S.A. z siedzibą przy Aleja „Solidarności” 173, 00 – 877 Warszawa za cenę 3 612 702,37 zł brutto, okres udzielonej gwarancji – 72 miesiące. Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2 000 000,00 zł brutto. Z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną (oferta spółki Skansa S.A. za cenę 3 612 702,37 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3612702,37 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4193878,00 PLN

2021-12-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane