„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz ul. Waryńskiego w Busku - Zdroju”

Gmina Busko-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00299351
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00299351/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-03 14:53
Lokalizacja
Busko-Zdrój, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3b731c91-37c4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
6551879646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweOświetlenie zewnętrzneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00299351 z dnia 2021-12-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz ul. Waryńskiego w Busku - Zdroju”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Busko-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009716

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Busko-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-100

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 41 370-52-00

1.5.8.) Numer faksu: (+48) 41 370-52-90

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.busko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.busko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz ul. Waryńskiego w Busku - Zdroju”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b731c91-37c4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00299351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002988/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz Waryńskiego w Busku-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00250557/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RSID.271.25.2021.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1650000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych dla następujących zadań:
a) Zadanie 1 „Budowa przejść dla pieszych na ul. Parkowej nr 314145T w Busku-Zdroju” obejmujące:
- budowę wyniesionych przejść dla pieszych,
- budowę oświetlenia przejść dla pieszych,
- zabudowę wpustów ulicznych z przykanalikiem Ø200,
- budowę kanału technologicznego wraz z zabudową studni kablowych,
Odcinek dł. ok. 100 m na zachód od ul. Armii Krajowej
- przebudowę jezdni do szerokości 5,50 m wraz z wymianą konstrukcji jezdni,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego za ścieżką rowerową,
- regulację wysokościową studni tp.

Odcinek dł. ok. 100 m na wschód od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej
- zawężenie jezdni w rejonie skrzyżowania do parametru 5,50 m wraz z wymianą warstwy ścieralnej,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni po stronie północnej,
- przebudowę chodników szer. 2,00 m,
- przebudowę linii kablowej n/N wydzielonego oświetlenia ulicznego,
- przebudowę włazów studni kd oraz likwidację wpustów ulicznych.
b) Zadanie 2 „Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Kopernika nr 314078T z ul. Waryńskiego nr 314151T w Busku - Zdroju” obejmujące:
- budowę wyniesionych przejść dla pieszych na ul. Kopernika oraz ul. Waryńskiego,
- budowę oświetlenia przejść dla pieszych,
- zabudowę wpustów ulicznych z przykanalikiem Ø200,
- budowę kanału technologicznego wraz z zabudową studni kablowych,
Odcinek ul. Waryńskiego dł. ok. 100 m na wschód od ul. Kopernika
- przebudowę jezdni do szerokości 5,50 m wraz z wymianą konstrukcji jezdni,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni po stronie północnej,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego za ścieżką rowerową,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego przy krawędzi jezdni po stronie południowej,
- przebudowę włazów ulicznych oraz likwidację wpustów ulicznych,
Odcinek ul. Waryńskiego dł. ok. 100 m na zachód od ul. Kopernika
- zawężenie jezdni w rejonie skrzyżowania do parametru 5,50 m wraz z wymianą warstwy ścieralnej,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego przy krawędzi jezdni po stronie północnej.
c) Zadanie 3 „Przebudowa ul. Waryńskiego oraz ul. Parkowej w Busku - Zdroju”, obejmujące odcinek długości ok. 130,00 m:
- przebudowę jezdni do szerokości 5,50 m wraz z wymianą konstrukcji jezdni,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni po stronie północnej,
- przebudowa obustronnych chodników szer. 2,00 m,
- przebudowę linii kablowej n/N wydzielonego oświetlenia ulicznego na odcinku od słupa Nr 1 do słupa Nr 3,
- przebudowę studni kd.
d) Zadanie 4 „Przebudowa ul. Waryńskiego w Busku - Zdroju polegająca na budowie miejsc postojowych – strona południowa” obejmujące:
- wykonanie miejsc postojowych,
- przebudowę telekomunikacyjnej infrastruktury nadziemnej i zabezpieczenie infrastruktury
podziemnej operatora ORANGE POLSKA S.A.


Zadanie 1 oraz Zadanie 2 realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
2. WYTYCZNE I UWAGI ZAMAWIAJACEGO:

Materiały pochodzące z robót rozbiórkowych, których stan umożliwia ponowne wbudowanie (krawężniki, obrzeża, bloczki betonowe, płyty chodnikowe, betonowa kostka brukowa, itp.) należy złożyć na paletach, zafoliować i odwieźć na plac składowy Zamawiającego przy ul. Langiewicza. Destrukt
z frezowania nawierzchni bitumicznej należy odwieźć na plac składowy Zamawiającego przy ul. Langiewicza. W kosztach wykonania zadania należy zatem uwzględnić koszty zakupu palet i folii oraz koszty załadunku, przewiezienia oraz rozładunku na plac składowy. W/w materiały pochodzące z rozbiórki pozostaną tam złożone na paletach. Odległość od miejsca inwestycji do miejsca składowania przy ul. Langiewicza wynosi 5,0 km.
3.Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
a) dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik do SWZ zawierającej:
• projekt budowlany,
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
b) przedmiarze robót, który stanowi załącznik do SWZ.

Załączone do SWZ przedmiary mają jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się
z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
4. Zaleca się aby wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie roboty budowlanej oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
2021-12-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane