Zagospodarowanie Parku Północnego w Jedlinie-Zdroju IIEtap w ramach zad.inwest. Rewitalizacja pogórniczych obszarów miejskich w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej uzdrowiska Jedlina-Zdrój IIEtap
Gmina Jedlina-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00300064
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00300064/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-06 09:49
- Lokalizacja
- Jedlina-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e423baf3-46be-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 8862572796
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00300064 z dnia 2021-12-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie Parku Północnego w Jedlinie-Zdroju IIEtap w ramach zad.inwest. Rewitalizacja pogórniczych obszarów miejskich w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej uzdrowiska Jedlina-Zdrój IIEtap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jedlina-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718202
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poznańska 2
1.5.2.) Miejscowość: Jedlina-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-330
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48748455215
1.5.8.) Numer faksu: +48748510980
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@jedlinazdroj.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.jedlinazdroj.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jedlinazdroj.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie Parku Północnego w Jedlinie-Zdroju IIEtap w ramach zad.inwest. Rewitalizacja pogórniczych obszarów miejskich w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej uzdrowiska Jedlina-Zdrój IIEtap2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e423baf3-46be-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00300064
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004299/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Zagospodarowanie Parku Północnego w Jedlinie-Zdroju IIEtap w ramach zad.inwest. Rewitalizacja pogórniczych obszarów miejskich w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej uzdrowiska Jedlina-Zdrój IIEtap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00272970/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OEL.271.1.9.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 865374,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.2.SWZ.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: Zagospodarowanie Parku Północnego w Jedlinie-Zdroju – II Etap w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja pogórniczych obszarów miejskich w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej uzdrowiska Jedlina-Zdrój II Etap”.
2.4.SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) Projekt budowlany, projekt budowlany przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ,
2) Projekt wykonawczy: branża zagospodarowanie terenu, zieleń, architektura; branża drogowa, stanowiący Załącznik Nr 2 do SWZ,
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB): branża budowlana architektura; drogi; stanowiący Załącznik Nr 3 do SWZ,
4) Szczegółowa specyfikacja robót, stanowiąca Załącznik Nr 4 do SWZ,
5) Plan zagospodarowania terenu uwzględniający roboty przewidziane do realizacji w ramach przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik Nr 5 do SWZ,
6) Przedmiar i kosztorys ślepy: branża budowlana architektura; drogi, stanowiące Załącznik Nr 6 do SWZ. Kosztorys inwestorski tzw. ślepy jest dokumentem pomocniczym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneW przedmiotowym postępowaniu złożono trzy oferty, z których dwie podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 z dnia 11 września 2021 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021r. poz. 1129 z poźn. zm.).
Cena trzeciej oferty tj. oferty firmy Przedsiębiorstwo AKWAPLANTA Sp. z o.o., ul. Karmelkowa 29, 52-437 Wrocław wynosi 1 709 700,00 PLN i przekracza środki finansowe jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę brutto: 1 064 410,93 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację zamówienia do ceny złożonej oferty.
Uzasadnienie prawne
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cyt.: „3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1709700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1709700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2021-12-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |