WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA ZAGOSPODAROWANIU FRAGMENTU TERENU PODWÓRZA REMONTOWANEJ KAMIENICY POŁOŻONEJ W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36
Łódzki Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00303946
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00303946/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-07 17:51
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cfe31d96-5779-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7272666610
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00303946 z dnia 2021-12-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA ZAGOSPODAROWANIU FRAGMENTU TERENU PODWÓRZA REMONTOWANEJ KAMIENICY POŁOŻONEJ W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Łódzki Zakład Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100124868
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowe Sady 19
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 94-102
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 27-23-450
1.5.8.) Numer faksu: +48 42 27-23-451
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaklad@lzuk.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lzuk.lodz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA ZAGOSPODAROWANIU FRAGMENTU TERENU PODWÓRZA REMONTOWANEJ KAMIENICY POŁOŻONEJ W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 362.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cfe31d96-5779-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00303946
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001982/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH ZAGOSPODAROWANIA FRAGMENTU (P RYS (10)02) TERENU PODWÓRZA REMONTOWANEJ KAMIENICY POŁOŻONEJ W ŁODZI UL. TUWIMA 36
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Poprzednie postępowanie prowadzone przez Zamawiającego w trybie podstawowym bez prowadzenia negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp pn.: „WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA ZAGOSPODAROWANIU FRAGMENTU TERENU PODWÓRZA REMONTOWANEJ KAMIENICY POŁOŻONEJ W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36" - nr referencyjny 1.1.8/2021 zakończyło się unieważnieniem w dniu 23 września 2021 roku w oparciu o art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, bowiem do upływu terminu składania ofert nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym Zamawiający postanowił udzielić zamówienia na przedmiotowe roboty budowlane z wolnej ręki w oparciu o art. 305 ust. 2 ustawy Pzp, gdyż pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-0b296636-0ff1-11ec-b885-f28f91688073
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1.1.9/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 91102,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA ZAGOSPODAROWANIU FRAGMENTU TERENU PODWÓRZA REMONTOWANEJ KAMIENICY POŁOŻONEJ W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36".
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 8 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie w przypadku, gdy w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane do negocjacji został zaproszony Wykonawca: Danak Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Łodzi, pod adresem: ul. Brzezińska 38, 92-103 Łódź, KRS: 0000791267, NIP: 7250037083 w oparciu o zaproszenie do negocjacji z dnia 10 listopada 2021 roku.Negocjacje przeprowadzono w dniach 15 listopada 2021 roku oraz 19 listopada 2021 roku. W dniu 15 listopada 2021 roku w toku negocjacji Wykonawca zgłosił Zamawiającemu szereg kwestii technicznych związanych z wykonaniem objętych niniejszym postępowaniem robót budowlanych tj. konieczność ustalenia obecnego etapu wszystkich prac wykonywanych na obiekcie położonym w Łodzi przy ul. Tuwima 36, szerokości i wysokości wjazdu na teren budowy (prześwitu bramnego) oraz ewentualnego zastosowania materiałów budowlanych zmiennych w stosunku do wskazanych z dokumentacji projektowej (rodzaj kostki brukowej), wymagającego akceptacji ze strony Inwestora. Na prośbę Wykonawcy oraz z uwagi na konieczność ustalenia ww. kwestii kolejny termin negocjacji wyznaczono na dzień 19 listopada 2021 roku. W dniu 19 listopada 2021 roku Wykonawca nie stawił się na negocjacje wobec czego odstąpiono od negocjacji z uwagi na niemożność dojścia do konsensusu pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą.
W tym stanie rzeczy negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2021-12-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |