SMART KŁODZKO (SMAK): Budowa zielonych ścian w Kłodzku

Gmina Miejska Kłodzko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00309037
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00309037/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-10 09:46
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8291b5e9-275a-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8831679027
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania ogrodówRoboty budowlane w zakresie konstrukcji

Wykonawcy

1 przyznane

Michał Czarnecki SMARTWrocław, PL · lot 0
268 932,85 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00309037 z dnia 2021-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SMART KŁODZKO (SMAK): Budowa zielonych ścian w Kłodzku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 865 46 00

1.5.8.) Numer faksu: 74 867 40 62

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SMART KŁODZKO (SMAK): Budowa zielonych ścian w Kłodzku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8291b5e9-275a-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00309037

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002065/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Smart Kłodzko Zielone Ściany

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „Smart Kłodzko (SMAK)”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Spójności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00224527/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2021.MG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 163792,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „Smart Kłodzko (SMAK)”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Spójności.
Przedmiotem inwestycji jest budowa zielonych ścian w 3 lokalizacjach na terenie miasta Kłodzka, tj. na Placu Miast Partnerskich, na ul. Wojska Polskiego oraz na podwórzu Szkoły Podstawowej przy ul. Zawiszy Czarnego w Kłodzku, zgodnie z załączoną dokumentacją budowlano – wykonawczą.
Lokalizacja nr 1: Plac Miast Partnerskich -przewiduje się budowę urządzenia w postaci wolnostojącej ścianki zielonej i zewnętrznej instalacji zasilającej w media (woda i prąd). Ściankę stanowi podkonstrukcja stalowa z systemem paneli umożliwiającym posadzenie roślinności, wraz z nawadnianiem (typ A). Wolnostojąca ściana o wymiarach 2,8x2,15 m i szerokości około 0,6 m cechuje prostota wykonania, oparta na zastosowaniu powtarzalnych elementów , układanych na siebie tworząc całość. Ściany zielone w zależności od stanowiska obsadzone będą gatunkami mniej lub bardziej tolerancyjne na słońce, zgodnie z dokumentacją. Obudowę zielonej ściany należy wykonać z blachy typu Corten, gr. min. 1,5 mm.
Lokalizacja nr 2: przy Szkole Podstawowej przy ul. Zawiszy Czarnego - przewiduje się budowę zielonej ściany na północno – zachodniej ścianie budynku szkoły (6,5x14m) od strony podwórza wewnętrznego. Duża powierzchnia ścian determinuje wprowadzenie pnączy na całej jej wysokości, na podkonstrukcji zakotwionej w ścianie (linki, stelaże) wraz z budową donicy (wymiary w rzucie:2,5x6,5m) z siedziskiem, zbiornikiem na deszczówkę oraz systemem nawadniania.
Lokalizacja nr 3: ul. Wojska Polskiego przy fontannie miejskiej - przewiduje się budowę 5 wolnostojących ścian zielonych w postaci wolnostojących ścianek (1,6x1,65m, szer. 0,4m) – stalowe elementy konstrukcji malowane na grafitowy kolor i zewnętrznej instalacji zasilającej w media (woda i prąd). Ściankę stanowi podkonstrukcja stalowa z systemem paneli umożliwiającym posadzenie roślin, wraz z nawadnianiem. Konstrukcja ściany oparta jest na modułach, które układane jeden na drugim, przymocowane do podkonstrukcji, tworzą zieloną ścianę.

Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt budowlany oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt budowlany Załącznik nr 7 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 8 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 9 do SWZ).

UWAGA: Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie
przedłożyć kosztorys ofertowy (jeżeli nie załączy go do oferty) oraz harmonogram robót najpóźniej do dnia podpisania umowy z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 268932,85 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 487941 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 268932,85 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Michał Czarnecki SMART

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961355665

7.3.3) Ulica: Szkutnicza

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 51-180

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 268932,85 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji 6 miesięcy nie dłużej niż do 10 maja 2022 r.
Gwarancja udzielona przez wykonawcę 60 miesięcy. Wykonawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.
2021-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane