„Modernizacja internatu przy PCEZ w Świdniku w zakresie dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych.”
Powiat Świdnicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00312846
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00312846/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-13 15:56
- Lokalizacja
- Świdnik, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-28f8f836-4229-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7122904539
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00312846 z dnia 2021-12-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja internatu przy PCEZ w Świdniku w zakresie dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świdnicki
1.3.) Oddział zamawiającego: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000037262
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 1
1.5.2.) Miejscowość: Świdnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-045
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: INFO@PCEZ.PL
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pcez.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatswidnik.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja internatu przy PCEZ w Świdniku w zakresie dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28f8f836-4229-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00312846
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003508/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja internatu przy PCEZ w Świdniku w zakresie dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00265679/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PCEZ.272.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Zadanie pod nazwą: Modernizacja internatu przy PCEZ w Świdniku w zakresie
dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych.
3.2. Inwestycja realizowana w celu poprawy bezpieczeństwa przeciw pożarowego w budynku
internatu.
3.3. Przedmiot zamówienia dotyczy: wykonania systemu oddymiana klatki chodowej i korytarzy,
wykonania oświetleni8a ewakuacyjnego i awaryjnego, wykonanie systemu sygnalizacji pożaru,
wymiana balustrady na klatce schodowej, wymiana okna na V piętrze oraz dwóch okien
piwnicznych na okna o zwiększonej odporności ogniowej, roboty rozbiórkowe, robotybetoniarskie, wymiana elementów konstrukcyjnych i stalowych, wykonanie naprawy i
uzupełnienie pokryć dachowych, tynkowanie, instalowanie okien, wymiana izolacji, roboty
malarskie.3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:
a) projekt budowlany,
b) szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiORB),
c) przedmiar robót.
Zamawiający informuje, iż w punkcie 3.3 został ujęty zakres prac robót budowlanych, które w szczególności obejmuje dokumentacja wymieniona w punkcie 3.4.
Projekt budowlany dotyczy całości inwestycji związanej z modernizacją budynku internatu PCEZ. Wykonawca w celu prawidłowego oszacowania wartości oferty powinien bazować tych elementach projektu budowlanego i szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, które znajdują swoje odzwierciedlenie przedmiarze robót. Przedmiar został zaaktualizowany i zawiera pozycje którymi zostanie objęte przedmiotowe postępowanie.
3.5. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenia zamówienia,
jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub
części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
3.6. Źródła finansowania: Zamawiający informuje, iż inwestycja finansowana jest ze środków
zewnętrznych.
3.7. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli zamawiającemu gwarancji i
rękojmi na okres zadeklarowany w ofercie. Minimalny wymagany okres gwarancji i rękojmi na
wykonane roboty wynosi 60 miesięcy. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres,
przedłużając okres minimalny o dodatkowe 12 albo maksymalnie o 24 miesiące, co będzie
uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA
OCENY OFERT (sekcja 14 SWZ). Okres gwarancji równy jest okresowi rękojmi. Zamawiający
wymaga gwarancji w formie pisemnej.
3.8. Wskazane jest aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej budynku.
3.10. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi
towarzyszące realizacji robót, w szczególności: koszty obsługi geodezyjnej, koszty uzyskania
niezbędnych opinii
i uzgodnień, zużycia wody i energii elektrycznej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót
przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza
budowy, doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Działając na podstawie art. 255 pkt. 3, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty:
Oferta nr 1 LUBELSKIE CENTRUM PRZECIWPOŻAROWE "SAFE-POŻ" SPÓŁKA CYWILNA L.BIAŁKOWSKI, M.GANO, W.KRÓLIK 20-148 Lublin, ul. Związkowa 23 za kwotę brutto 479 300,00 zł
Zakład Zabezpieczeń Przeciwpożarowych STANPOŻ Grzegorz Staniak Szerokie 56N 20-050 Lublin za kwotę brutto 418 900,00 zł
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 3 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. 361 278,54 zł.
Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej. W związku z powyższym zamawiający unieważnił postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 418900 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 479300 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-12-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |