Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego do obsługi obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie m.st. Warszawy”.
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00314553
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00314553/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-14 13:45
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea1e510d-41ee-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 5260015797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00314553 z dnia 2021-12-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego
pn.: „Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego do obsługi obiektów sportowo-rekreacyjnych
na terenie m.st. Warszawy”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000162665
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Senatorska, 29/31
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-099
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 277 58 00
1.5.8.) Numer faksu: 22 277 58 05
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szrm@szrm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szrm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ea1e510d-41ee-11ec-8c2d-66c2f1230e9c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnegopn.: „Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego do obsługi obiektów sportowo-rekreacyjnych
na terenie m.st. Warszawy”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea1e510d-41ee-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00314553
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00264780/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP-II-WI/7/ZPIK/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego do obsługi obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie
m. st. Warszawy” – w zakresie:
1) boiska Orlik przy ul. Szanajcy 5 w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy,
2) boiska Orlik przy ul. Rudzkiej 6 w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1. Opracowanie dokumentacji projektowej odrębnej dla każdej ze wskazanych w ust. 1 lokalizacji, w tym:
1) Materiały wyjściowe do projektowania (w 3 egz.):
a) Mapa do celów projektowych;
b) Dokumentacja geotechniczna wraz z badaniami geologicznymi;
c) Wytyczne projektowe w zakresie planu architektonicznego obiektów oraz siatki wymaganych obciążeń;
d) Dokumentacja wykonawcza konstrukcji obiektów;
e) Dokumentacja wykonawcza branżowa w zakresie dotyczących obiektów;
f) Wykonanie inwentaryzacji zieleni istniejącej na zaktualizowanej mapie do celów projektowych.
2) Koncepcja wielobranżowa w oparciu o uzgodniony standard (w 2 egz.) m.in.;
a) zagospodarowanie terenu – w skali 1:500;
b) rzuty obiektu , charakterystyczne przekroje, widoki elewacji – w skali przynajmniej 1:200;
c) opis rozwiązań projektowych w tym zastosowanych materiałów oraz informacje na temat projektowanych instalacji i urządzeń;
d) bilans wód opadowych, zapotrzebowania wody na cele socjalno-bytowe i pożarowe, określenie ilości ścieków;
e) sporządzenie analizy zgodności aktualnych przydziałów na media z zapotrzebowaniem wynikającym z rozwiązań projektowych oraz analiza techniczna możliwości wykorzystania istniejących przyłączy (w przypadku konieczności przebudowy istniejących wewnętrznych przyłączy wymagane jest wykonanie i uzgodnienie
z Użytkownikiem ewentualnych nowych sieci lub przyłączy, niezbędnych przełożeń i korekt przebiegających
w rejonie opracowania sieci i urządzeń podziemnych na etapie Projektu zagospodarowania terenu i Projektu architektoniczno-budowlanego);
f) ukształtowanie terenu i układ zieleni istniejącej przeznaczonej do zachowania;
g) opis technologii dla obszaru hodowli roślin;
h) bilans mocy;
i) wizualizacje;
3) Projekt zagospodarowania terenu (w 4 egz. + 2 kserokopie zatwierdzonej dokumentacji) obejmujący m.in.:
a) usytuowanie projektowanego obiektu budowlanego;
b) sposób odprowadzenia lub oczyszczania ścieków;
c) układ komunikacyjny;
d) parametry techniczne sieci i urządzeń uzbrojenia terenu;
e) ukształtowanie terenu i układ zieleni istniejącej przeznaczonej do zachowania zgodnie z projektem gospodarki zielenią istniejącą oraz zieleni projektowanej, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich;
f) niezbędne zestawienia, informacje i dane;
g) dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej, w szczególności o drogach pożarowych oraz przeciwpożarowym zapotrzebowaniu w wodę, wraz z ich parametrami technicznymi;
h) informacja o obszarze oddziaływania obiektu;
4) Projekt architektoniczno-budowlany (w 4 egz. + 2 kserokopie zatwierdzonej dokumentacji) obejmujący m.in.:
a) układ przestrzenny oraz forma architektoniczna projektowanego obiektu budowlanego;
b) projekt gospodarki zielenią i projekt zieleni;
c) zamierzony sposób użytkowania;
d) charakterystyczne parametry techniczne;
e) projektowane rozwiązania materiałowe i techniczne, mające wpływ na otoczenie, w tym środowisko;
f) charakterystyka ekologiczna;
g) informacja o wyposażeniu technicznym budynku, w tym projektowanym źródle lub źródłach ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej;
h) opis dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w art. 1 Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, sporządzonej w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r., w tym osób starszych;
i) analizę technicznych, środowiskowych i ekonomicznych możliwości realizacji wysoce wydajnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło, w tym zdecentralizowanych systemów dostawy energii opartych na energii ze źródeł odnawialnych, kogenerację, ogrzewanie lub chłodzenie lokalne lub blokowe, w szczególności gdy opiera się całkowicie lub częściowo na energii z odnawialnych źródeł energii, o których mowa w art. 2 pkt 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, oraz pompy ciepła;
j) analizę technicznych i ekonomicznych możliwości wykorzystania urządzeń, które automatycznie regulują temperaturę oddzielnie w poszczególnych pomieszczeniach lub w wyznaczonej strefie ogrzewanej;
k) informację o zasadniczych elementach wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniających użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z przeznaczeniem;
l) dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej, stosownie do zakresu projektu;
m) wytyczne akustyczne projektowanych rozwiązań z określeniem wpływu obiektu na otoczenie i otoczenia na obiekt;
n) informacja BIOZ;
o) warunki ochrony przeciwpożarowej, Scenariusz pożarowy, Matryca Sterowań Pożarowych;
p) załączniki formalno-prawne;
5) Projekt techniczny (w 5 egz.) obejmujący m.in.:
a) projektowane rozwiązania konstrukcyjne obiektu budowlanego, zastosowane schematy konstrukcyjne, założenia przyjęte do obliczeń konstrukcji, w tym dotyczące obciążeń, oraz podstawowe wyniki tych obliczeń;
b) rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe wewnętrznych i zewnętrznych przegród budowlanych;
c) rozwiązania niezbędnych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, w szczególności instalacji
i urządzeń budowlanych: ogrzewczych, chłodniczych, wentylacji grawitacyjnej wspomaganej i mechanicznej, wodociągowych i kanalizacyjnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, piorunochronnych, ochrony przeciwpożarowej;
d) sposób powiązania instalacji i urządzeń budowlanych obiektu budowlanego z sieciami zewnętrznymi wraz
z punktami pomiarowymi, założeniami przyjętymi do obliczeń instalacji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, z doborem rodzaju i wielkości urządzeń;
e) rozwiązania i sposób funkcjonowania zasadniczych urządzeń instalacji technicznych, w tym przemysłowych i ich zespołów tworzących całość techniczno–użytkową, decydującą o podstawowym przeznaczeniu obiektu budowlanego, w tym charakterystyką i odnośne parametry instalacji i urządzeń technologicznych, mających wpływ na architekturę, konstrukcję, instalacje i urządzenia techniczne związane z tym obiektem;
f) dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej;
g) projekt zagospodarowania terenu;
h) szczegółowy projekt gospodarki zielenią istniejącą oraz projekt zieleni;
i) projekt architektoniczno-budowlany;
j) projekt konstrukcji;
k) projekt instalacji sanitarnych w tym:
sporządzenie bilansu mocy i energii cieplnej;
sporządzenie bilansu wentylacji;
obliczenia strat i zysków ciepła;
instalacja ogrzewania;
instalacja ciepłej wody użytkowej;
instalacja wodno-kanalizacyjna, w tym m.in: biały montaż i wyposażenie łazienek;
instalacja hydrantów wewnętrznych p.poż;
sporządzenie bilansu zapotrzebowania w wodę i odprowadzenia ścieków;
instalacja chłodzenia dla central wentylacyjnych;
instalacja wentylacji;
automatyka instalacji wentylacji;
sporządzenie schematów instalacji sanitarnych;
l) projekt instalacji elektrycznych, w tym:
sporządzenie bilansu mocy i wystąpienie do gestora sieci o wydanie warunków przyłączenia;
projekt nowego przyłącza elektroenergetycznego;
wewnętrzne linie zasilające;
rozdział energii w obiekcie;
instalacja oświetlenia ogólnego (wraz z obliczeniami);
instalacja oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjne i kierunkowe wraz z obliczeniami);
instalacja gniazd wtykowych ogólnego przeznaczenia;
instalacja gniazd wtykowych dedykowanych dla instalacji sieci komputerowej;
instalacja wypustów zasilających do urządzeń technologicznych wynikających z branżowych projektów powiązanych;
instalacja połączeń wyrównawczych;
instalacja tras kablowych elektrycznych i teletechnicznych skoordynowana i potwierdzona międzybranżowo;
wielobranżowe zestawienie wyposażenia technicznego wymagające zasilania elektrycznego skoordynowane i potwierdzone międzybranżowo;
instalacja ochrony przepięciowej w rozdzielni głównej i tablicach oddziałowych;
opisowo wytyczne do ochrony przepięciowej instalacji teletechnicznej;
instalacja odgromowa;
obliczenia techniczne projektowanej instalacji (dobór zabezpieczeń i kabli, ochrona przeciążeniowa, przeciwzwarciowa instalacji, selektywność zabezpieczeń, spadki napięć);
lista kablowa wg dokumentacji projektowej;
system zasilania gwarantowanego i podtrzymania napięcia UPS dla wybranych obwodów
(warunkowo);
wyłączanie p.poż. instalacji elektrycznej i jednostki UPS w przypadku pożaru oraz urządzeń fotowoltaicznych w przypadku ich zastosowania po analizie technicznej;
m) projekt instalacji teletechnicznych, w tym:
sieć strukturalna LAN (wraz z niezbędnymi urządzeniami i instalacjami telefonicznymi, Wi-Fi);
sieć monitoringu wraz z doborami niezbędnego wyposażenia;
przyłącze telekomunikacyjne do istniejącej sieci telekomunikacyjnej;
automatyki sterującej wentylacją i monitorującej urządzenia techniczne wynikające z branżowych projektów powiązanych (warunkowo);
wielobranżowe zestawienie wyposażenia technicznego wymagające powiązania z instalacjami teletechnicznymi i przeciwpożarowego zabezpieczenia i obiektu skoordynowane i potwierdzone międzybranżowo (warunkowo);
Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ oferta z najniższą ceną tj. 3 925 000,00 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, kwotę: 1 998 352,12 zł brutto. Wobec powyższego zaoferowana cena przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3925000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3925000,00 PLN
| 2021-12-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |