Prace remontowe w przestrzeni Galerii POZA EDENEM i prace remontowe w łazienkach przeznaczonych dla zwiedzających w budynku Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 1
Muzeum Śląskie w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00316478
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00316478/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-15 12:28
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-def4e132-4624-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6342311686
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00316478 z dnia 2021-12-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowe w przestrzeni Galerii POZA EDENEM i prace remontowe w łazienkach przeznaczonych dla zwiedzających w budynku Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Śląskie w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001094121
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: T. Dobrowolskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-205
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: + 48 32 779 93 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@muzeumslaskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://muzeumslaskie.pl/pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
platformazakupowa.pl/pn/muzeumslaskie/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace remontowe w przestrzeni Galerii POZA EDENEM i prace remontowe w łazienkach przeznaczonych dla zwiedzających w budynku Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-def4e132-4624-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00316478
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000458/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa ścian, malowanie, prace wykończeniowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00277132/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-DKB-261-12/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1300000,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 363468,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlano–remontowe w przestrzeni wystaw stałych na poziomie P-2 w Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 1, w Katowicach oraz prace remontowe ścian, podłóg i sufitów w toaletach przeznaczonych do użytku przez zwiedzających.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 20 dni od dnia zawarcia umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierał Załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z istotnymi postanowieniami umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.
Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem robót, które zostały określone w ust. 1 Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 3 do OPZ, czyli tzw. pracowników fizycznych, które to czynności polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) - dalej zwanych łącznie „Pracownikami”.
Wykonawca lub podwykonawca lub dalszy podwykonawca zobowiązuje się, że osoby wykonujące czynności, o których mowa w rozdziale VII ust. 5 SWZ będą przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.). Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem niniejszego zamówienia. Wymóg ten nie dotyczy między innymi dostawców materiałów. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której Wykonawca lub podwykonawca lub dalszy podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej).
Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań - regulują zapisy istotnych postanowień umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212311-9 - Roboty budowlane w zakresie galerii sztuki
45410000-4 - Tynkowanie
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45432220-2 - Tapetowanie ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461711,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461711,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 461711,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIK Styl i Wnętrze Bogdan Kowalski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9370007565
7.3.3) Ulica: 1 Maja 19
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 461711,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W odniesieniu do punktu 8.3.) niniejszego ogłoszenia (Okres realizacji zamówienia), Zamawiający informuje że:1) zastrzega sobie prawo wznowienia niniejszego zamówienia, tj. zobowiązania Wykonawcy do jednokrotnego powtórzenia wykonania przedmiotu umowy w przypadku niewykorzystania kwoty zamówienia, o której mowa w § 4 ust. 1 umowy;
2) Wykonawca będzie zobowiązany do wznowienia wykonywania zamówienia do wysokości niewykorzystanej kwoty zamówienia, w stosunku do wartości o której mowa w § 4 ust. 1 umowy oraz wyłącznie po przekazaniu przez Zamawiającego oświadczenia w tym zakresie, w terminie najpóźniej do 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Oświadczenie zostanie złożone w formie pisemnej zgodnie z zasadami reprezentacji Zamawiającego;
3) W przypadku nieprzekazania przez Zamawiającego oświadczenia o wznowieniu zgodnie z zasadami określonymi powyżej , Wykonawca nie będzie zobowiązany do wykonywania wznowienia zamówienia. Wykonawca nie będzie zobowiązany do realizacji wznowienia, jeżeli wznowienie nastąpi po 3 miesiącach od dnia zawarcia umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do powiadomienia Wykonawcy o odstąpieniu od realizacji wznowienia;
4) W przypadku wznowienia zamówienia zostanie ono wykonane przez Wykonawcę w terminie do 30 dni od dnia doręczenia mu oświadczenia Zamawiającego, o którym mowa w pkt 2) powyżej.
| 2021-12-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |