Budowa drogi gminnej nr 004738F w miejscowości Siedlisko wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego.
Urząd Gminy Siedlisko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00318019
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00318019/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-16 10:08
- Lokalizacja
- Siedlisko, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e0a76831-30a4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
- Identyfikator
- 9251003012
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00318019 z dnia 2021-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej nr 004738F w miejscowości Siedlisko wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Gminy Siedlisko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770385
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zamkowy, 6
1.5.2.) Miejscowość: Siedlisko
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-112
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 3883218
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@siedlisko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siedlisko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e0a76831-30a4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej nr 004738F w miejscowości Siedlisko wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0a76831-30a4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00318019
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00012745/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa drogi gminnej nr 004738F w miejscowości Siedlisko wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00236296/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.27.271.4.2021.
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5246526,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej nr 004738F w miejscowości Siedlisko wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego.
Zakres robót w ramach inwestycji obejmuje trzy etapy:
etap I - droga gminna nr 004738F odcinek 1 o nawierzchni gruntowej. Nawierzchnia z kostki brukowej o szerokości 5,5m, długości 785,64 m i pow. 4321m² oraz chodniki z kostki brukowej o długości 141,70m i pow. 3671 m².Chodniki wraz z wjazdami od ulicy Kasztanowej od drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,60 m prawostronny oddzielony pasem zieleni od drogi 3,55m. Chodnik od drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,00m. Chodnik wraz z wjazdami od drogi o nawierzchni z kostki brukowej prawostronny o szerokości 1,5m oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 1,5m oraz lewostronny chodnik wraz z wjazdami o szerokości 1,5m przy drodze.Wjazdy na posesję w ilości 56 szt. Z kostki brukowej o pow. 589m². Odwodnienie drogi poprzez spadki poprzeczne i pochylnie podłużne wody opadowe będą sprowadzane do miejsc lokalizacji wpustów deszczowych i dalej poprzez kanalizację deszczową poza teren osiedla do zbiornika retencyjnego wód opadowych. W ciągu drogi planuje się budowę oświetlenia drogowego.
etap II - droga gminna nr 004738F odcinek 2 o nawierzchni gruntowej.Budowa drogi o nawierzchni z kostki brukowej o szerokości 5,5m, długości 395,22m i pow. 2261,00m² oraz budowę chodnika z kostki brukowej o długości 1517,00m i pow. 2161,00m². Chodnik wraz z wjazdami od drogi o nawierzchni bitumicznej prawostronny o szerokości 2,00m.Chodnik wraz z wjazdami od drogi o nawierzchni z kostki brukowej prawostronny o szerokości 1,5m oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 1,5m oraz chodnik lewostronny wraz z wjazdami o szerokości 1,5m przy drodze.Wjazdy na posesję w ilości 40 szt. z kostki brukowej o pow. 380,00m². Odwodnienie drogi poprzez spadki poprzeczne i pochylnie podłużne wody opadowe będą sprowadzane do miejsc lokalizacji wpustów deszczowych i dalej poprzez kanalizację deszczową poza teren osiedla do zbiornika retencyjnego wód opadowych. W ciągu drogi planuje się budowę oświetlenia drogowego.
etap III - droga gminna nr 004738F odcinek 3 o nawierzchni gruntowej. Budowa drogi o nawierzchni bitumicznej o długości 1031,95m, szerokości 2,5m i pow. 2716,00m². Obecnie droga gruntowa przylega do drogi gminnej nr ( dz. Nr 907), która posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 3,5m oraz utwardzone pobocze o szerokości 1,00m od lewej strony drogi.Po zrealizowaniu inwestycji w połączeniu z drogą o nawierzchni bitumicznej powstanie droga o szerokości 6,00m i długości 1031,95m wraz z utwardzonym poboczem od strony lewej na całej długości drogi. Odwodnienie drogi powierzchniowe.
- odwodnienie dróg odcinka 1 i 2 poprzez spadki poprzeczne i pochylnie podłużne wody opadowe będą sprowadzane do miejsc lokalizacji wpustów deszczowych i dalej do poprzez kanalizację deszczową poza teren osiedla do zbiornika retencyjnego wód opadowych. Do kanalizacji deszczowej odprowadzane będą jedynie wody opadowe z odwodnienia dróg. Wody opadowe z wpustów deszczowych odprowadzane będą siecią kanalizacji deszczowej do przepompowni wód deszczowych , która podaje je do zbiornika retencyjnego. Zbiornik położony będzie na działce nr 1070/38. Skarpy i dno pokryte BENTOMATEM obciążone warstwą gruntu 40 cm. Całość powierzchni skarp zbiornika wyłożona zostanie narzutem kamiennym.Łączna powierzchnia dna i skarp z zakładkami wynosi 1076,2m². Na skarpie w celu oczyszczania zapchanych kratek spustowych zostaną zamontowane schody metalowe o dł. 3,6m i szer. 1M w ilości 7 stopni. Teren zbiornika w celu zabezpieczenia przed dostępem zwierzyny zostanie ogrodzony siatką stalową o dł. 130,6m i wys. 1,7m rozpiętej na słupkach. Komunikacja odbywać się będzie przez furtkę o szer. 1,1m i bramy o szer. 3,00m. Otoczenie wokół zbiornika zagospodarowane zostanie ziemią i obsiane trawą. Do napełniania zbiornika wodą zaplanowano rurociąg stalowy Ø 108x4mm, nakierowany w taki sposób aby nie rozmywać skarpy. Woda odprowadzana rurociągiem czerpalnym z PCV Ø 200mm i długości 5m.
- Oświetlenie terenu osiedla zakłada 65 sztuk opraw wraz ze słupami stalowymi.Kabel oświetleniowy zostanie ułożony w rowie o głębokości 0,7m.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji Projektowo- Technicznej stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie zgodnie z art. 256 ustawy Pzp uzasadniając swoją decyzję, wskazał, że zapisy swz i opisy w dokumentacji projektowej przedmiotu zamówienia sformułowano w sposób nieprecyzyjny, powodując że potencjalni wykonawcy mogli by mieć rozbieżności w ich rozumieniu i interpretacji.| 2021-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |