Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w Żurominie na ul Żeromskiego i ul. Przemysłowej na drogach nr 460705W i 460681W
Gmina i Miasto Żuromin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00318538
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00318538/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-16 12:10
- Lokalizacja
- Żuromin, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93ed7c99-4234-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 5110270269
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00318538 z dnia 2021-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w Żurominie na ul Żeromskiego i ul. Przemysłowej na drogach nr 460705W i 460681W
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Żuromin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377936
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Józefa Piłsudskiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Żuromin
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48236572558
1.5.8.) Numer faksu: +48236572540
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zuromin.info
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zuromin.ibip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zuromin.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w Żurominie na ul Żeromskiego i ul. Przemysłowej na drogach nr 460705W i 460681W2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93ed7c99-4234-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00318538
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001496/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w Żurominie na ul. Żeromskiego i ul. Przemysłowej na drogach nr 460705W i 460681W
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00265932/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP. 271.2.12.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 318000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1 Przedmiotem zamówienia jest zamówienie pn „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w Żurominie na ul Żeromskiego i ul. Przemysłowej na drogach nr 460705W i 460681W”. Przedmiot zamówienia udzielany jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Planowana inwestycja obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie robót budowlanych.
Etap I Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmuje:
• opracowanie dokumentacji technicznej kompletnej pod względem celu, jakiemu ma służyć,
• uzyskanie wszelkich niezbędnych wymaganych prawem i przepisami opinii i uzgodnień,
• uzyskanie prawomocnej decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.
Wykonawca ma obowiązek uzyskania akceptacji dokumentacji projektowo-kosztorysowej przez Zamawiającego przed złożeniem do Starostwa powiatowego w Żurominie.
Etap II Wykonanie robót budowlanych obejmuje:
• zabezpieczenie ciągłości ruchu drogowego, rowerowego, pieszego na czas robót na istniejących drogach (organizacja ruchu na czas prowadzenia robót wraz z zatwierdzeniem oraz wykonaniem, utrzymaniem, likwidacją),
• wykonanie robót budowlanych w zakresie:
rozbudowy odcinka drogi gminnej nr 460705W - ul. Żeromskiego, na długości ok. 200m,
rozbudowy odcinka drogi gminnej nr 460681W - ul. Przemysłowej, na długości ok. 65m,
w zakresie:
- przebudowa chodników,
- przebudowa odwodnienia,
- budowa oświetlenia przejść dla pieszych,
- ew. przebudowa kolizji z urządzeniami obcymi i uzbrojeniem terenu,
- wprowadzeniu nowej organizacji ruchu:
- oznakowanie poziome,
- oznakowanie pionowe,
- odtworzenie istniejącego oznakowania w zakresie opracowania po zakończeniu robót budowlanych,
- elementy bezpieczeństwa ruchu,
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
Aktywne przejścia dla pieszych winny się składać min. z:
1) aktywnych punktowych elementów odblaskowych
2) czujników ruchu
3) szafy sterowniczej
4) lamp ostrzegawczych do znaków D-6
5) pasów biało-czerwonych
6) System antypoślizgowy zapewniający skrócenie drogi hamowania oraz oświetlenia.
Wszelkie elementy na odcinkach, na których realizowane będą roboty (zarówno elementy zaprojektowane jak i te, na których nie zaplanowano do realizacji żadnych prac) muszą spełniać warunki i wymogi techniczne określone m. in. w:
- wytycznych projektowania infrastruktury dla pieszych. Część 3: Projektowanie przejść dla pieszych (WR-D-41-3),
- wytycznych projektowania infrastruktury dla pieszych. Część 4: Projektowanie oświetlenia przejść dla pieszych (WR-D-41-4),
- rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie;
- rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
a) programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ,
b) wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia
Szczegółowy zakres robót określa Projekt funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
3.2 Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonane roboty budowlane wynosi 24 miesiące. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji.
3.3 Inwestycja dofinansowana z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych
3.4 Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia, zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, wymaganiami określonymi w SWZ i w umowie oraz przepisami obowiązującego prawa, a w szczególności: ustawą Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.), aktami wykonawczymi do ww. ustawy, polskimi normami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
3.5 Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania robót budowlanych zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową, decyzją zezwolenia na realizację inwestycji drogowej obowiązującymi przepisami oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.
3.6 W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac, czynności oraz robót, które należy zrealizować by przedmiot zamówienia osiągnął gotowość do eksploatacji oraz mógł prawidłowo funkcjonować, został wykonany należycie, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, sztuką budowlaną, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
3.15 Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie w/w wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp.
3.16 W przypadku gdyby w SWZ, załącznikach do SWZ Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów należy to traktować wyłącznie jako rozwiązanie przykładowe określające standard odnośnie minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oczekiwanych materiałów i urządzeń, stanowią one wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia i nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów. Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza zastosowanie materiałów, urządzeń, produktów równoważnych.
Wszystkie materiały, urządzenia czy rozwiązania równoważne w stosunku do materiału, urządzenia, produktu wskazanego jako przykładowy muszą być co najmniej tej samej wytrzymałości, trwałości, co najmniej o parametrach technicznych materiałów i urządzeń jeśli zostały określone w dokumentacji projektowej, muszą posiadać stosowne atesty, aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania, muszą spełniać te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa, konstrukcji. Do wykonawcy należy potwierdzenie równoważności.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACJH O KTÓRYCH MOWA W ART. 95 USTAWY PZP
Zamawiający stosownie do art. 95 ust 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę (w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy Kodeks pracy) osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
- roboty ziemne,
- podbudowa,
- krawężniki, obrzeża,
- nawierzchnie,
- kierowanie pojazdami,
- obsługa maszyn budowlanych,
- wykonanie innych czynności (prac fizycznych) związanych z wykonaniem bezpośrednio prac budowlanych objętych przedmiotem zamówienia.
Wymóg nie dotyczy czynności wykonywanych przez osoby kierujące budową: kierownika budowy, kierownika robót oraz innych osób pełniących samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie; dostawców materiałów budowlanych.
Zamawiający wymaga aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudnił w/w osoby przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia tj. od rozpoczęcia do końca upływu terminu realizacji zamówienia; w przypadku rozwiązania stosunku pracy przez pracownika lub przez pracodawcę przed zakończeniem tego okresu wykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia na to miejsce innej osoby.
Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorze umowy – Załącznik nr 9 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ceny wszystkich złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 391 390,00 zł.W postępowaniu oferty złożyli następujący wykonawcy:
1. KRUSZ-BET PLUS Sp. z o.o. Sp. k., Uniszki Zawadzkie 128, 06-513 Wieczfnia Kościelna
CENA BRUTTO: 883 471,60 zł, GWARANCJA: 36 miesięcy
2. Biuro Projektów i Inwestycji “PROBUD” s.c., Konstytucji 3 Maja 33, 09-200 Sierpc
CENA BRUTTO: 420 000,00 zł, GWARANCJA: 24 miesiące
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 420000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 883471,60 PLN
| 2021-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |