„Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach.”
GMINA TARNOWSKIE GÓRY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00319439
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00319439/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-16 15:10
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9bf3aafd-582e-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6451192909
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00319439 z dnia 2021-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TARNOWSKIE GÓRY
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273009357
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piastowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 322852203
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzuimzp@mzuimtg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mzuim.tarnowskiegory.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuimtg.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bf3aafd-582e-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00319439
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00006400/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 „Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach.”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00306134/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUiM.383.27.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. W związku z koniecznością wykonania prac budowlanych w obrębie 4 (czterech) zapadlisk
przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach, Zamawiający będzie realizować zadanie w
systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Roboty należy wykonać zgodnie z poniżej podanym zakresem
obejmującym w szczególności:
2.1 sporządzenie szczegółowego projektu wykonania robót budowlanych i projektu
zabezpieczeń obiektów budowlanych związanych z wykonywanymi robotami, pt. „Projekt
naprawy szkód budowlanych spowodowanych zapadliskami w rejonie ul. T. Królika w
Tarnowskich Górach”.
Zakres prac obejmuje usunięcie gruntów zawałowych i budowlanych oraz gruzu budowlanego z
miejsc zapadlisk i szkód powstałych w obiektach budowlanych naziemnych i podziemnych oraz
w infrastrukturze drogowej, będących własnością lub w użytkowaniu Gminy Tarnowskie Góry,
2.2 wykonanie przedmiaru robót oraz kosztorysu - koniecznych do wykonania prac budowlanych
w obrębie zapadlisk oraz zabezpieczających obiektów budowlanych,
2.3 wykonanie prac budowlanych.
Roboty należy zaprojektować i wykonać zgodnie z ekspertyzą GIG w Katowicach oraz wydaną
decyzją PINB w Tarnowskich Górach w tym uwzględnić:
• podparcie i zabezpieczenie (ewentualnie rozbiórkę) ściany budynku T. Królika 16,
• usunięcie gruntów zawałowych i budowlanych z lejów zapadliskowych,
• wypełnienie kruszywem mineralnym wykopów w obrębie lejów (w technologii wynikającej w
projektu),
• odtworzenie nawierzchni w zakresie umożliwienia korzystania z drogi,
2.4 uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień.
2.5 projekty powinny być opracowane przez osoby posiadające stosowne uprawnienia budowlane, jak również kierowanie samymi robotami budowlanymi powinny pełnić osoby
posiadające stosowne uprawnienia budowlane, w tym w zakresie prac przy zabytku.
2.6 roboty należy skoordynować z gestorami sieci podziemnych w zakresie koniecznych prac
naprawczych na tych sieciach, w obrębie zapadlisk.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie o udzielenie zamówienia na zadanie pn. „Wykonanie prac budowlanych w obrębie zapadlisk przy ul. Teofila Królika w Tarnowskich Górach.” ogłoszone w trybie podstawowym art. 275 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, zostaje unieważnione na podstawie art. 256 ustawy Prawo Zamówień Publicznych przed upływem terminu składania ofert. Z uwagi na Decyzję Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego numer WINB-WOA.7721.478.2021.AG z dnia 03.12.2021r. uchylającą decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnowskich Górach nr 60/2021 z dnia 24.09.2021r., w której nakazano Gminie Tarnowskie Góry usunięcia gruntów zawałowych i budowlanych oraz gruzu budowlanego z miejsc zapadlisk i szkód powstałych w obiektach budowlanych naziemnych i podziemnych oraz w infrastrukturze drogowej, będących własnością lub w użytkowaniu Gminy - niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia jest bezzasadne. Ze względu na ponowne rozpatrzenie sprawy przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tarnowskich Górach zakres prac oraz jego charakter mogą ulec zmianie w stosunku do pierwotnej decyzji (60/2021 z dnia 24.09.2021r.), zatem wystąpiły okoliczności powodujące, iż prowadzenie postępowania bezpodstawne.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |