Przebudowa i remont budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.
Gmina Miejska Świdnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00319535
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00319535/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-16 16:23
- Lokalizacja
- Świdnik, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-de16824f-e619-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7122904551
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00319535 z dnia 2021-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Świdnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019359
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stanisława Wyspiańskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Świdnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-040
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@e-swidnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umswidnik.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umswidnik.bip.lubelskie.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i remont budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de16824f-e619-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00319535
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004073/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00117982/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZP-Z 271.38.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.2 Zakres robót obejmuje wykonanie:
3.2.1 Przedmiot zamówienia obejmuje poniższe wiodące elementy:
1) Rozbiórkę, wyburzenie i wykucie:
a) nawierzchni z kostki betonowej – ok. 30 m2,
b) drzwi, okien i naświetli – ok. 250 m2,
c) docieplenia elewacji – ok.160 m2,
d) stropu żelbetowego (miejsce na dźwig osobowy) – ok. 3 m3,
e) ścian z cegły – ok. 24 m3,
f) starej instalacji elektrycznej – 1 kpl.
2) Wykonanie:
a) ław, płyty i ściany fundamentowej – ok. 7 m3,
b) ścian z płyt GK – ok.180 m2,
c) podciągów i nadproży stalowych – ok. 1,2 t,
d) wylewek samopoziomujących – ok. 500 m2,
e) posadzek i okładzin schodów z gresu ok. 670 m2,
f) okładzin ścian z gresu ok. 60 m2,
g) gładzi ok. 1100 m2,
h) malowania ścian i sufitów ok.1300 m2,
i) docieplenia elewacji ok. 170 m2,
j) okien z PCV i aluminium, witryn i drzwi z aluminium oraz drzwi stalowych – ok.230 m2,
k) balustrad i poręczy – ok. 70 m,
l) dźwigu osobowego – 1 kpl,
m) nawierzchni z kostki betonowej – ok. 170 m2,
n) nowej instalacji elektrycznej- 1 kpl,
o) instalacji SSWiN, SSP. CCTY, LAN i sterowania oddymiającego klatki schodowej,
p) instalacji odgromowej,
q) instalacji wod.-kan.,
r) wentylacji mechanicznej z funkcją chłodzenia
UWAGA!!!
Przebudowa i remont budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku będzie realizowana przez Wykonawcę w
normalnie funkcjonującej, czynnej szkole (przy uczących się uczniach i pracujących nauczycielach).
Wykonawca jest zobowiązany wykonać kompletne zabezpieczenie (zabudowę, odgrodzenie, dojścia, dojazdy i
zabezpieczenia bhp) oddzielające część obiektu przeznaczoną na przebudowę i remont od pozostałej części szkoły,
przeznaczonej na naukę.
3.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej (Załącznik Nr 8 do SWZ) i szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (Załącznik Nr 7 do SWZ),Aneksie do załącznika Nr 7 do SWZ - Specyfikacja Techniczna Elektryczna i Telekomunikacyjna,przedmiarach (Załącznik Nr 6 do SWZ) . Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub SSTWiOR lub przedmiarach, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występującym w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Miejska Świdnik działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.) unieważnia postępowanie , gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówień.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1903621,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2344069,95 PLN
| 2021-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |