Odbudowa zabytkowego obiektu dawnej karczmy w Uściu Gorlickim z przeznaczeniem na Centrum Informacji Turystycznej wraz z zagospodarowaniem terenu

GMINA UŚCIE GORLICKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00319788
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00319788/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-17 08:48
Lokalizacja
Uście Gorlickie, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e2322756-50f5-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7382144864
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie parkingówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeKładzenie zaprawy i rynienSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańWznoszenie rusztowańZbrojenieBetonowanie konstrukcjiWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty murarskie i muroweRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejPokrywanie podłóg i ścianKładzenie płytekRoboty malarskie i szklarskieRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00319788 z dnia 2021-12-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa zabytkowego obiektu dawnej karczmy w Uściu Gorlickim z przeznaczeniem na Centrum Informacji Turystycznej wraz z zagospodarowaniem terenu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA UŚCIE GORLICKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892759

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 80

1.5.2.) Miejscowość: Uście Gorlickie

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-315

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 183516041

1.5.8.) Numer faksu: 183516041

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@usciegorlickie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usciegorlickie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa zabytkowego obiektu dawnej karczmy w Uściu Gorlickim z przeznaczeniem na Centrum Informacji Turystycznej wraz z zagospodarowaniem terenu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2322756-50f5-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00319788

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008847/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Odbudowa zabytkowego obiektu dawnej karczmy z przeznaczeniem na Centrum Informacji Turystycznej wraz z infrastrukturą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

"Zapomniany świat Łemków i Rusnaków" współfinansowany w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00289056/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BPŚ.271.9.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1000060,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbudowa zabytkowego obiektu dawnej karczmy w miejscowości Uście Gorlickie na działkach nr 277/1, 277/2 i 298/18 z przeznaczeniem na Centrum Informacji Turystycznej wraz z zagospodarowaniem terenu.
2. Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1) Projektowany budynek biurowy – konstrukcja drewniana z bali, ławy żelbetowe, ściany z bali drewnianych, strop drewniany, konstrukcja dachu drewniana, deskowanie pełne, pokrycie blacha.
2) Parking wraz z wewnętrzną drogą dojazdową i chodnikami (obejmujący w sumie 9 miejsc),
3) Zagospodarowanie terenu otoczenia budynku – obsiew trawą,
4) Powierzchnia zabudowy projektowanego budynku - 142,00 m²
5) Powierzchnia projektowanego parkingu wraz z chodnikami – 564 m2.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, stanowiąca załączniki nr 1a do 1i do SWZ.
4. Dokumentacja techniczna zawiera specyfikację techniczną wykonania robót budowlanych, zwaną dalej „STWiORB”, projekty wykonawcze, projekty budowlane oraz przedmiary robót, który ma wyłącznie charakter pomocniczy. W przypadku rozbieżności pomiędzy zakresem robót wynikającym ze STWiORB, projektów wykonawczych i projektów budowlanych a przedmiarami robót należy przyjąć, że wiążący jest zakres wynikający ze STWiORB, projektów budowlanych i projektów wykonawczych.
5. Przedmiotowe zamówienie należy wykonać zgodnie z pozwoleniem na budowę oraz pozwoleniem konserwatorskim, które stanowią odpowiednio załączniki nr 1j i nr 1k do niniejszego SWZ.
6. UWAGA:
Ściany zewnętrzne nośne z bali drewnianych gr 25 cm fazowanych - drewniane bale z drewna jodłowego fazowane gr 25 cm, powinny być wykonane ręcznie bez użycia elektronarzędzi.
Ściany wewnętrzne działowe należy wykonać bali drewnianych gr 15 cm fazowanych jodłowych - polaczenia na tzw. "jaskółczy ogon", analogicznie jak ściany zewnętrzne
Szalówka drewniana z drewna jodłowego – deski łączone w pióro-wpust, grubość 3,2 cm, kolorystyka szalówki – kolor naturalny jodły, mocowana do konstrukcji ścian z bali za pomocą gwoździ miedzianych lub ocynkowanych dł. min 50 mm., powinna być wykonana również ręcznie bez użycia elektronarzędzi.
Inwestycja planowana jest w zmienionej lokalizacji w stosunku do pierwotnego posadowienia karczmy, w związku z czym prace nie są planowane na terenie wpisanym do rejestru zabytków i nie ma zagrożenia odkrycia podczas prac zabytków i obiektów archeologicznych. Ponadto zgodnie z uzgodnionym przez WKZ wykazem stanowisk archeologicznych na terenie wsi Uście Gorlickie, stanowiącym załącznik do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Uście Gorlickie, teren objęty inwestycją nie stanowi strefy obserwacji archeologicznej.
Wobec powyższego Zamawiający nie przewiduje konieczności uzyskania żadnych pozwoleń WUOZ na prowadzenie prac archeologicznych, wydłużenia terminu realizacji umowy z powyższych powodów, itp.
Zamawiający nie dysponuje pozostałościami starej karczmy do wbudowania w nowym obiekcie. Opis materiału pozostałego ze starej karczmy znajduje się w pkt 13 i 14.1 opisu technicznego do projektu architektoniczno-budowlanego – strona 17.
Zamawiający nie dopuszcza wykonania ścian konstrukcyjnych z bali łączonych.
Zamawiający nie dopuszcza wykonania obiektu z drewna częściowo wysuszonego.
Zamawiający nie dopuszcza Zamawiający nie dopuszcza wykonania połączeń na obce pióro lub innym sposobem ciesielskich połączeń.
Zamawiający dopuszcza wykonanie obiektu w warsztacie Wykonawcy i złożenie go na miejscu posadowienia.
7. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia Zamawiający (jeden budynek) nie dzieli zamówienia na części.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. W przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
2021-12-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane